Skocz do zawartości
axela1

hodowla asterin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,obkombinowałem jak w bardzo prosty sposób założyć hodowlę asterin a mianowicie:

do refugium wkładam pompkę z niej wężykiem prowadzę wodę na dno pojemnika 

u góry pojemnika wywiercę otwór 4-ro krotnie większy od zasilania i to będzie powrót do refugium

oczywiście pojemnik musi być wyżej od górnej ścianki sumpa

i tu moje pytanie czy pojemnik o pjemności 1L wystarczy żeby gwiazdki się rozmnażały?

czym dokarmiać gwiazdki ,fito wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie mnożą się w refugium ?  

(1L to stanowczo za mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co hoduje się asteriny? Pytam, bo u siebie mam ich aż za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dan86PL napisał:

Po co hoduje się asteriny? Pytam, bo u siebie mam ich aż za dużo...

Pewno dla takiej jednej pięknej krewetki


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Dan86PL napisał:

Po co hoduje się asteriny? Pytam, bo u siebie mam ich aż za dużo...

Hymenocera spp.

Pokarm: rozgwiazdy, specjalista pokarmowy! 

Edit - fakt :P poprawiłem

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

http://erybka.pl/product-pol-3098-Hymenocera-spp-.html

Pokarm: rozgwiazdy, specjalista pokarmowy! 

O tym Marku pisałem a nie podałem np takiego linka jak Ty żeby kolega który zadał pytanie poszukał o co biega. :)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan86PL jak masz za dużo to ja chętnie przytulę ta malusia piękność ma oooogromny apetyt

silvia dlaczego 1L to za mało na 10,20 gwiazdek i tak będzie cud jak nadążą się rozmnażać

więc i tak pewnie będzie trzeba gdzieś dokombinowywać ale będzie pewne miejsce do przetrzymywania ich w taki sposób że nie będą przełazić do głównego tak jak to robią z refugium

choć i tak nie mam pojęcia jakim sposobem się przedostają na górę 

a w refugium ich bardzo mało dzisiaj były dwie to jedną jej dałem a druga na jutro

Roman.P  ten temat na e-rybce to już dawno przerobiłem tylko nie przypuszczałem że to ma aż

taki apetyt,a z racji że miałem wielką plagę to wyszłem z założenia że zanim ona opanuje plagę to ja zdążę postawić nowy baniak a tam problemu już nie będzie

no i się POMYLIŁEM

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dziennie taka kreweta asterin potrzebuje? Pytam, bo się ostatnio zastanawiałem nad wypożyczeniem/kupnem. Moje asteriny niektóre prawie 2cm i żadna po szybie nie chodzi :/ Wcześniej dawałem do sumpa, ale teraz namnażają się coraz szybciej.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego się usiłuje dowiedzieć nigdzie nic o tym nie piszą 

u mnie na przykład potężną plagę około 200 szt wycięła w dwa tygodnie

przez kolejne 4-ry tygodnie brałem od kumpla po 5 szt co trzy dni i wrzucałem do akwa 

teraz daje jej po jednej dziennie 

jak coś uchoduję to dam jej po 2 szt. dziennie a skoro cwaniara bierze mi z ręki to zobaczymy czy po drugą też przyjdzie

i wtedy będzie wiadomo ile potrzebuje dziennie

ps. jak ją brałem to była strasznie wygłodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super - o taką odpowiedź mi chodziło. Daj znać jak już wyliczysz zapotrzebowanie swojej bestii.

Wiem, że w UK kupują duże Protoreaster nodosus i zamrażają. Karmią raz w tygodniu.A z kontrowersyjnych metod to zamiast zamrażania, to robią specjalny zbiornik w sumpie i odcinają kończyny, które się regenerują.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 10.02.2017 o 23:19, axela1 napisał:

(...)silvia dlaczego 1L to za mało na 10,20 gwiazdek i tak będzie cud jak nadążą się rozmnażać (...)

a w refugium ich bardzo mało (...)

skoro - masz refugium o pojemności .. jakiejś tam, razem z sumpem jest trochę więcej wody gdzie mogą się spokojnie mnożyć - i jednak jest ich mało - to ile znajdziesz w 1l "szklance" ? (przecież głównie żywią się glonami i szczątkami organicznymi)

kup rozgwiazdę piaskową (dużą) i do lodówki , mrożoną jak krewetka będzie chciała jeść (nie ma pewności) to Ci wystarczy spokojnie na miesiąc - może dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, FunWorld napisał:

Super - o taką odpowiedź mi chodziło. Daj znać jak już wyliczysz zapotrzebowanie swojej bestii.

Wiem, że w UK kupują duże Protoreaster nodosus i zamrażają. Karmią raz w tygodniu.A z kontrowersyjnych metod to zamiast zamrażania, to robią specjalny zbiornik w sumpie i odcinają kończyny, które się regenerują.

no właśnie dzisiaj taki zbiornik dokładam tyle że ja chcę tam hodować asteriny

jeden kolega z forum obiecał mi jutro wysłać sporą ilość

11 godzin temu, silvia napisał:

skoro - masz refugium o pojemności .. jakiejś tam, razem z sumpem jest trochę więcej wody gdzie mogą się spokojnie mnożyć - i jednak jest ich mało - to ile znajdziesz w 1l "szklance" ? (przecież głównie żywią się glonami i szczątkami organicznymi)

kup rozgwiazdę piaskową (dużą) i do lodówki , mrożoną jak krewetka będzie chciała jeść (nie ma pewności) to Ci wystarczy spokojnie na miesiąc - może dwa

i tu właśnie jest zong

ja mam refugium zapchane glonami że aż wyłażą z sumpa a hoduje je do nowego akwa

i to te glony konsumują wszystko no3 mam na zero i nijak nie mogę go podnieść

dlatego osobny zbiornik (jest już 2L) i dokarmianie asterin bezpośrednio w nim

czyli takie mini akwa jakiś koral kawałek skałki i żółtawe światło żeby glony same rosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja prowizoryczna hodowla asterin (ten zbiornik po lewej)

20170216_184200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam narazie wszystko idzie w dobrym kierunku krewecia dostaje po jednej gwiazdce rano i wieczorem ma się całkiem dobrze w kubełku siedzi kilkadziesiąt gwiazdek i też mają się dobrze,o sukcesie na razie mowy nie ma ale wszystko na dobrej drodze 

oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.