Skocz do zawartości
Iro72

Wyciszenie Szafki z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze denerwował mnie szum dobiegający z szafki, w której znajduje się sump. W końcu poczytałem różne propozycje akwarystów i całkiem przypadkowo wpadłem na pomysł użycia mat (pianek) samoprzylepnych używanych do wyciszania pojazdów. 

Wykorzystałem tylko jedną warstwę mimo, że poleca się 3 minimum 2.

Zakupiłem piankę wygłuszającą akustyczną  kauczukową o grubości 9mm i rewelka, szkoda że mam wszystko na styk i wcześniej na to nie wpadłem bo przy warstwie drugiej: macie butylowej  BITMAT wygłuszającej było by pewnie 0 szumów.

POLECAM!!!

Ich Sklep internetowy:
www.bitmat.pl

www.facebook.com/BitmatPL

tel kom. 507-465-105
GG: 4429874

05-270 Marki ul. Okólna 26a w godz. 9-17

Na stronie mają tylko galerię z autami więc parę foto z mojej szafki ( wykończenie można zrobić lepiej ale u mnie wszystko już działało i walczyłem aby zrobić to szybko)

UWAGA !!!
Sklep obiecał dla osób zainteresowanych 10% rabat. Należy się powołać na nasze forum.

 

 

WP_20170211_21_11_49_Pro.jpg

Edytowane przez Iro72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat już kiedyś było.

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale nic nie znalazłem co mi odpowiadało to co opisałem jest rewelacyjne bo i grubość pianki można dobrać od 3mm + inne dodatki aby lepiej pochłaniały szumu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iro72 napisał:

Masz rację ale nic nie znalazłem co mi odpowiadało to co opisałem jest rewelacyjne bo i grubość pianki można dobrać od 3mm + inne dodatki aby lepiej pochłaniały szumu 

Dając tego linka miałem na myśli odkopywanie tematów które już były i w nich pojawiły się nowe, inne sposoby, technologie itd.

A nie zakładanie nowego tematu. To rozmydla merytorykę, bo jak ktoś będzie szukał info na ten temat to pojawią mu się dwa a nie jeden


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie masz rację :(

 W odpowiedzi na pytanie kolegi

mathom

Jeśli chodzi o elektrykę to zrobiłem otwory na kable, które wchodzą do szafki. Mam dosyć specyficzny sump i gniazdka mam na zewnątrz szafki wewnątrz są tylko kable. Natomiast myślę, że można elektrykę zrobić również na piance w końcu zakłada się ją również w pojazdach pod kable jak i na klapę silnika lub też dokładnie zrobić wymiary i piankę powycinać według potrzeb. Ma ona bowiem na części przylepnej folię z podziałką milimetrową i bardzo łatwo się ją docina. Nawet zwykłymi nożyczkami :)

 

Edytowane przez Iro72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.