Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierające kawałki Bryopsis oblepiły mi Capnellę. Cała się pokuliła. Próbowałem czyścić szczoteczką do zębów dla dzieci i dorosłych ale usunąłem tylko 10%. Ustawienie przed silnym prądem też nie spowodowało odklejenia glona. Bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silny prąd pomp raczej capnelli nie pomoże, a może spowodować, że część tkanki obumrze i zrobi nowe miejsce dla glonów. Postaraj się pozbyć najpierw przyczyny (zazwyczaj no3 i po4) i możesz próbować zadziałać objawowo jakimś zwierzakiem jedzącym glony nitkowe. Tak bez zdjęcia to ciężko coś więcej powiedzieć.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję cienki wężyk i codzienne odsysanie glonów, miałem u siebie też ten problem i pomogło, wodę po zabiegu przefiltruj przez watę i wlej do akwarium.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co radzić zakupu pokolca czy borsuka, czy jakiejkolwiek ryby, jesli nie wiadomo, jakiej wielkości jest akwarium. 

Możesz wrzucić zdjecie? Całe akwarium jest zaatakowane glonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi ☺sprubuję wężykiem i zobaczę. Mam obecnie niewykrywalne przez testy jbl a poziomy  NO3 I PO4 i Ctenochaetus strigosus co je glony. Jest to koncowka glonów ktore sie przykleiły wlaśnie po pracy tej rybki. Wczesniej trochę fosforany skoczyły.W nocy Capnella mimo ich jest napompowana. Dziekuje bardzo za podpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.