Skocz do zawartości
roofii1

Salarias chudnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój salarias fasciatus, kiedyś grubasek.jadł mrożonki,skubał algi z klipsa razem z pokolcami.Martwi mnie ostatnio jego sylwetka,nie widzę,żeby jadł do klipsa z algami nie podpływa,mrożonek nie je.Czasem poskubie szybe(nie tak jak kiedyś).Co do zachowania?Pływa energicznie,często siedzi w rogu akwa przyczepiony do szyby

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo ze swoim. Nagle zaczął chudnąć. Z tym, że mój nie jadł mrożonek w ogóle i był u mnie ze trzy lata. Nie byłem w stanie zidentyfikować powodu jego chudnięcia. Niestety chudł i chudł az w końcu padł


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ładne akwarium..z ciekawości ile ma miesięcy lub lat....:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było odwrotnie. Wręcz salarias miał ładny okrągły brzuszek i niestety nie wiem czemu odszedł na wieczną rafę :(

Widać nie ma reguły co do zgonu ryby. Nie wiem jak Twój , ale mój lubił skubać glony ,które tworzyły się na szybach bocznych nie czyszczonych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie goni go czasem inna ryba? U mnie jeden z pokolców zwłaszcza przy jedzeniu goni salariasa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na hepcia u mnie gania za salariasem jak opętany ale tamten ma tyle kryjówek ze nic se z tego nie robi a kolega jakoś tak mało ma "gruzu" do chowania:smilieA13: Od kiedy go masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to jedyna chuda ryba :( Pływa żwawo, pierwszy do każdego jedzenia czy to mrożonki, suchy czy algi. Tylko, że mój tak wygląda od bardzo dawna. Przy przesiadce chciałbym go odłowić i w spokoju odkarmić. Jeżeli to nie przyniesie efektu może to oznaczać, że ma jakiegoś "lokatora w środku" który nie pozwala przybrać mu na masie. Będę wtedy myślał nad jakimś odrobaczaniem. To ulubiona ryba mojej drugiej połówki :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Michał BB napisał:

a nie goni go czasem inna ryba? U mnie jeden z pokolców zwłaszcza przy jedzeniu goni salariasa

 

Jeśli już to żółtek,musze przyjrzeć się bliżej

11 godzin temu, Adi1977 napisał:

ładne akwarium..z ciekawości ile ma miesięcy lub lat....:mellow:

2 latka jakoś.Straciłem poczucie czasu☺

Może go do jakiejś zasadzki z jedzonkiem zamknąć i zmusić do jedzonka?

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Tester napisał:

PS

Usuń ten link do YT z podpisu bo Twoja stopka jest wieksza niz Twój post

Usunięte 


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sali odzyskał apetyt,nie wiem jaki był tego powód,ale cieszy widok grubaska:) skubiącego glony


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.