Skocz do zawartości
p@weł

Micro scrubbing bubbles metoda?

Rekomendowane odpowiedzi

Slyszalem o takiej metodzie,stosuje ktos?w sumpie czy w głównym?podobno działa.a co z odoieniaczem wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Masz jakiegoś linka do tej metody? Na filmikach ludzie mają w głównym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mają w głównym,kiedyś to nie do pomyślenia,żeby bąbelki w głównym były od razu lincz byłby.nie mam linka myślałem że fachowcy się wypowiedzą na ten temat bo to ciekawe może być ale widze że ogólna cisza.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A ja sobie to sprawdzam. Poczytałem troche na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Kiedys dawno temu poruszylem ten temat i zdania byly raczej negatywne,chociaz ja to stosowalem w swoim sump'ie i zauwazylem same pozytywy,woda byla bardziej klarowna a ja mam swira na tym punkcie,korale (w wiekszosci LPS) pieknie sie pompowaly a sama woda wygladala po prostu bardzo "zdrowo",co kazdy po pewnym czasie jest w stanie okreslic jakosc wody po wygladzie...Wpadlem na to przypadkowo,kiedy bardzo,bardzo dawno mialem pierwszy slony zbiornik a w tym czasie akwarystyka morska raczkowala, a ja na noc dawalem kostki napowietrzajace wprost do zbiornika i spodobal mi sie wyglad wody na drugi dzien...Zadowolone tez byly korale,choc ich w tamtym czasie wiele nie mialem...Tak na chlopski rozum to na rafie woda jest ruszana we wszystkich kierunkach,rozbija sie o skaly  i tworzy miliony mikro babelkow,nie wspominajac juz o sztormach,ktore przeciez w naturze maja miejsce i dodatkowo nasycaja a nawet przesycaja wode tlenem...Ta wizualnie krystaliczna woda to moze efekt wyzszego Redox,ktory ma miejsce takze przy stosowaniu ozonu i lampy UV...Pozdrowki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta metoda dziala od strony technicznej i czy w sumpie mozna ja odpalic? Znalazlem filmik jak to w sumpie gosc odpalil.

 

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja szukam rozwiązania jak to dobrze rozwiązać mając panel bez sumpa. Narazie mam kamyk pod cyrkulatorem. Ale na full napowietrzaniu po chwili zbiornik cały w bąbelkach. Muszę zaginać wężyk. Ciekaw jestem jak fajnie i dobrze to zrobić w Robert efmaxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co napowietrzac w nocy czy w dzien?chyba nie caly czas bo by sie nie dalo ogladac baniaka.a co z odpieniaczem,czy ma pracowac czy naprzemian z napowietrzaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napowietrzalem sump'a po pare godzin dziennie,trzeba tez wziasc poprawke na to ze babelki bardzo chlapia i warto tak zabezpieczyc sump,by woda nie splywala po sciankach szafki czy stelaza...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Na forum zagranicznym forum czytalem, że odpieniacz powinien chodzić. Bo detrytus unoszony bąbelkami trafia do odpieniacza szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobie u siebie tak jak u tego goscia z filmu powyzej na kostce lipowej w ostatniej komorze sumpa z pompa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja musze też załatwić kostke lipową bo ta zwykła za duże bąble daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem na power head'zie ktory zasysal powietrze i w ten sposob odpadala wymiana kostek...Ciekawe jest co ten gosciu mowi o stabilnym PH podczas pracy napowietrzania noca oraz braku roznic,dzien-noc...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wg zagranicznych for ph nie spadało w nocy poniżej 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znaczy ze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.