Skocz do zawartości
wolan91

Przenoszenie 200 L do 300 L akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w poniedziałek zamierzam przenieść mój 200 L zbiornik wraz z sumpem 100 L do nowego mieszkania gdzie bedzie czekać 300 L akwarium .

Zastanawiam  się jak najłatwiej wyłowić mieszkańców akwarium aby nikt nie dostał zawału oraz czy np już nie nalać 100 L i mieszać z solą i dodać np kawałek skały albo siporaxu + bakterie aby zmniejszyć ryzyko ponownego dojzewania zbiornika .

Jakieś podpowiedzi ?

Dodam że pomiędzy domami mam 7 min autem więc bez tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób nowe sto a resztę przenieś ze starego piasek przecedź przez sito i tez możesz wykorzystać ja przeniosłem cala wodę i życie i zero plag, nie przepłukałem tylko piachu a trzeba było B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piach będe płukał na pewno , zastanawiam się teraz nad pułapką na rybyB)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyciągaj wszystko i spuść wodę do polowy ryby same powskakują do sitka:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przenosiłem początkiem stycznia 140 l do 300 l ,tez miałem kawałek drogi jak Ty .Do nowego akwa wlałem kilkadziesiąt litrów już posolonej wody(sol Blue traesure ),żeby można było wrzucić piasek i skale bez strat w życiu. wodę,piasek,skale oraz zwierzaki z małego akwa "spakowałem" do pojemników i przywiozłem wszystko do nowego miejsca.najpierw dodałem piasek (oczywiście wypłukany) oraz skale po czym dodałem preparat http://www.seachem.com/amguard.php żeby wyeliminować amoniak jeśli by się pojawił  ,dolałem tez wiece wody i zacząłem powoli aklimatyzować korale a później ryby i inne zwierzaki. Oczywiście bakterie na start  Seachem Stability Z przeprowadzka zeszło mi prawie do północy od rana ,generalnie obyło się bez strat zwierząt  .Jeśli chodzi o dojrzewanie to 3-4 dni lekko okrzemki ,żadnych glonów teraz pokazało się trochę cyjano ale to chyba z mojej winy..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nikt nie przewidzi jak to się zakończy w każdym razie życzę powodzenia, można powiedzieć że mi się przenosiny udały w 50% straciłem połowę korali a ryby wszystkie przeżyły. Piach wsadziłem nowy. Generalnie wszystko wsadzone do dzień wcześniej posolonego akwa plus dołożenie suchej skały do żywej ze starego zbiornika, czyli na hardkora:mellow:, dojrzewania nie uniknąłem. Moim zdaniem duży plus że masz sumpa(ja nie miałem) w którym siedzą bakterie plus że blisko jedno akwa drugiego i jak nie dokładasz skały to powinno się udać, powodzenia!!.  

ps. imho ważna sprawa to szybkie przeniesienie skały razem z wodą żeby wszystkie bakterie się nie wyniosły i przeżyły.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości... czym płukaliście piasek, RO? jeżeli tak to sama, czy z dodatkami chemicznymi

Edytowane przez CNA (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyzej pisal skale cala do wiaderek z wodą z akwa. i pach tez ma byc we wodzie a czym myc???? myślę ze świeżą solanką bo samym ro ubijesz :fish:życie:smilieA13:

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, c-sys napisał:

tak jak kolega wyzej pisal skale cala do wiaderek z wodą z akwa. i pach tez ma byc we wodzie a czym myc???? myślę ze świeżą solanką bo samym ro ubijesz :fish:życie:smilieA13:

thx


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przewoziłem akwarium do innego mieszkania, skałę spakowałem w worki zalane wodą z akwarium, skała powinna być zalana moim zdaniem. 


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja płukałem w starej solance , kilka razy w tej samej wodzie za kazdym razem wodę przelewałem przez wate filtracyjna zeby  wyłapać większość grubego syfu i od nowa :P


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, niwre37 napisał:

ja płukałem w starej solance , kilka razy w tej samej wodzie za kazdym razem wodę przelewałem przez wate filtracyjna zeby  wyłapać większość grubego syfu i od nowa :P

Dokładnie , piach będe płukał starą wodą  i jechane , skała + ryby będą w wiadrach z wodą  z castoramy z zamknietymi wieczkami , korale przewiozę w workach plastikowych przyczepione styropianem aby się nie pokruszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiaderka dobrze umyj ,żeby się nie okazało ze to będzie ostatni zbiornik dla przebywających w nim zwierzętach.:P


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, niwre37 napisał:

wiaderka dobrze umyj ,żeby się nie okazało ze to będzie ostatni zbiornik dla przebywających w nim zwierzętach.:P

wiaderka czysciutkie ,  używam do podmian itp

Nie mam niestety bakterii od seachamu ale mam za to ampułki Bioclean  z bakteriami + pożywka od firmy Prodibio  stosuje raz na 2 tyg  , nada się ?

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie nada :P ale ja stosowałem tylko Seachema bakterie i w słodkim wcześniej i teraz w słonym ,miałem jeszcze epizod z bakteriami AF BioS  ale tylko chwilkę :)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze 1/3-1/2 dawki atm colony wlał dla pewności, że nagle nie podskoczy NH4 i NO3. Kilka przeprowadzek tak robiłem i zawsze bez strat praktycznie (chyba, że fizyczne uszkodzenia).


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.