Skocz do zawartości
45l

Fish - only

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

Mam kilka pytan o akwarium Fish Only...czy uwazacie ze w nieprzerybionym akwarium FO musi byc odpieniacz?Czy takie akwarium przechodzi rownie burzliwy proces dojrzewania co akwarium morskie z koralami i ostrym oswietleniem?? Czy w ogole dojrzewa? Czy za oswietlenie moga robic zwykle halogeny led?

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy zakladajac reklamowke na glowe I zawiazujac ja da sie oddychac?

Tyle powiem od siebie w temacie braku odpieniacza w akwarium typu FO.

Sorry za OT I ze trafilo na Ciebie ale na forum pojawiaja sie coraz glupsze pytania. Wynika to, albo z lenistwa I tego ze sie czytac nie chce albo ignorancji I tego ze akwarystyka morska jest "tansza".


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, 45l napisał:

Witajcie .

Mam kilka pytan o akwarium Fish Only...czy uwazacie ze w nieprzerybionym akwarium FO musi byc odpieniacz?Czy takie akwarium przechodzi rownie burzliwy proces dojrzewania co akwarium morskie z koralami i ostrym oswietleniem?? Czy w ogole dojrzewa? Czy za oswietlenie moga robic zwykle halogeny led?

Dziekuje i pozdrawiam

Tak odpieniacz obowiązkowy

co do nie przerybienia to nawet nie zauważysz kiedy przerybisz znam to z autopsji 

dojrzewanie to sprawa indywidualna każdego baniaka zależnie od skały wody jakiej użyjesz ale zawsze jakieś tam będzie

Tak skałę musisz mieć ryby potrzebują kryjówek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, 45l napisał:

Witajcie .

Mam kilka pytan o akwarium Fish Only...czy uwazacie ze w nieprzerybionym akwarium FO musi byc odpieniacz?Czy takie akwarium przechodzi rownie burzliwy proces dojrzewania co akwarium morskie z koralami i ostrym oswietleniem?? Czy w ogole dojrzewa? Czy za oswietlenie moga robic zwykle halogeny led?

Dziekuje i pozdrawiam

Mam wrażenie że nie wiesz o co pytasz.

Zbiornik 45 l tylko z rybkami/? W takim mikrusie to nie możesz prawie nic.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dzym napisał:

Sprawdz czy zakladajac reklamowke na glowe I zawiazujac ja da sie oddychac?

Tyle powiem od siebie w temacie braku odpieniacza w akwarium typu FO.

Sorry za OT I ze trafilo na Ciebie ale na forum pojawiaja sie coraz glupsze pytania. Wynika to, albo z lenistwa I tego ze sie czytac nie chce albo ignorancji I tego ze akwarystyka morska jest "tansza".

Nie bądż taki opryskliwy

święte prawo nowicjusza zadawać głupie pytania

a my starzy wyjadacze nie jesteśmy tu tylko po to żeby się chwalić jakie to piękne mamy akwaria ale przede wszystkim żeby pomagać

co do cen

uważam że im tańsze tym lepiej wolny kraj każdemu wolno mieć akwarium morskie to nie jest zarezerwowane tylko dla bogatych.

Przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Krzysiu.

Powracając do tematu, odpieniacz został wymyślony na potrzeby akwarium FO. Poczytaj sobie reefhub.pl tam jest wszystko opisane.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek to jeszcze wytłumaczę, zanim wyjdzie, ze taki zly ze mnie czlowiek.

1. Niech zadaja, ale zanim zadadza poszukaja. Bylo tego juz tyle - wyszukiwarka juz dziala - ze spokojnie by znalazl ten kto szuka

2. Gro tematow sie powtarza i sporej czesci uzytownikow znudzilo sie juz nawet odpowiadac na pytani

3. Zle interpretujesz moje slowa o drogiej akwarystyce morskiej dlatego wyjasnie - tania akwarystyka morska, sprawia ze myslenie idzie w kierunku, nie musze miec nic i bedzie zylo, a tak nie jest.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedzi w temacie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz najtańszy ale lepiej żeby był. Oświetlenie też odpowiednie, przy zwykłych lampkach nie ma efektu (lampki można tanio kupić a efekt sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpieniacz powinien byc ale nie musi jesli wybierzesz inny rodzaj przerobu kupki rybek i pozostalosci po karmieniu np algae scrubber ale odpieniacz zalatwi tez napowietrzanie wody wiec lepszy.

Co do oswietlenia to jak dasz zwykle oswietlenie to rybki i akwarium nie bedą ci sie podobac wizualnie a to przecież musi oko cieszyć.

Dojrzewanie na bank bedzie bo skale musisz dac chyba ze dasz wszystko z plastiku tak jak to ma miejsce w akwariach zza oceanu stawianych w jeden dzien i zarybianych odrazu.

Wszystko powyzsze wyczytalem na tym forum przez ostatnie pare lat.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o lampie zapomniałem

barwa taka sama jak do morskiego tyle że może być trochę słabsze np.0.5 W na litr

nie napisałeś jaki litraż ma mieć to FO 

podaj litraż to łatwiej będzie coś doradzić

 

6 minut temu, tamin napisał:

Witam

Odpieniacz powinien byc ale nie musi jesli wybierzesz inny rodzaj przerobu kupki rybek i pozostalosci po karmieniu np algae scrubber ale odpieniacz zalatwi tez napowietrzanie wody wiec lepszy.

Co do oswietlenia to jak dasz zwykle oswietlenie to rybki i akwarium nie bedą ci sie podobac wizualnie a to przecież musi oko cieszyć.

Dojrzewanie na bank bedzie bo skale musisz dac chyba ze dasz wszystko z plastiku tak jak to ma miejsce w akwariach zza oceanu stawianych w jeden dzien i zarybianych odrazu.

Wszystko powyzsze wyczytalem na tym forum przez ostatnie pare lat.

Pozdrawiam.

 

AS.nie wyrabia no chyba że jest pojemnościowo większy od samego baniaka a to już nie ma sensu 

wiedzę zaczerpnąłem z autopsji

odpieniacz i to ze sporym zapasem ciężko utrzymać parametry w ryzach nigdy nie udało się mi zejść z NO3 poniżej 15 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla opryskliwych...to Link do mojego 45l 

 a Fish-Only w planach jako drugie...stad pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przypuszczałem tylko jaki litraż w planach

co do odpieńka mogę pomóż sam własnie zbudowałem dla siebie potwora na dwóch pompach i róże 200 mm za 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrazaj się jeszcze odpowiedziami ;)  czasami na dobrą informację trzeba cierpliwie poczekać. Napisz, co masz w planach, jaki litraż, jaka obsada Ci się marzy. Konkretne pytania zawsze znajdują więcej chętnych do pomocy, niz takie ogólne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 200 l... troche skaly , piasku...

Obsada?Marzy mi sie Hepatus(choc nad nim sie zastanawiam)..Zoltek i jakas parka blazenkow;)

Akwarium to projekt w scianie. 140cm/25/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25cm głębi zbiornika? W środku pozostanie 23cm przestrzeni do pływania... zbiornik zapewne widziany z 2 stron a co za tym idzie na skałę pozostanie ci 10cm. Nie dasz rady go wysunąć ze ściany w którąś stronę najlepiej w obydwie? Przy tej głębokości wydaje mi się iż to męczenie ryb. Powstanie ci taki naleśnik o grubości ściany. To trochę jakbyśmy chodzili cały czas w ciasnym korytarzu da się ale czy to należy do przyjemności, po jakimś czasie poczujemy stres, zmęczenie. Odpowiedzi wcześniejszych kolegów odbierz jako dobrą radę doświadczonych kolegów - zapewniam Cię żaden z nich nie miał na celu zniechęcić do pięknego hobby a jedynie zmusić do przemyślenia tematu. Zbiorniki w ścianie mają swój urok - ale wg mnie obsługa stanowi spore wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda sensu na to,trudno to nazwać akwarium,takie akwaled,jak telewizor led,może na krewetki słodkowodne i mech,ale jak kolega wyżej pisze obsługa do d---py

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 L OK. ale normalne 

a na takiego tasiemca i w dodatku w ścianie to szkoda nerwów będziesz ryby męczył obsługa praktycznie nie możliwa

a gdzie tu miejsce na sumpa i wszystkie graty?

sam kiedyś się do takiego czegoś przymierzałem ale po pomiarach i przemyśleniu sprawy pomysł szybciej upadł niż się pojawił

dobra rada odpuść takie coś i zastanów się nad czymś wygodniejszym i dla ciebie i dla twoich przyszłych rybek

musisz wziąć pod uwagę że w FO.jest trochę obowiązkowej obsady aby uniknąć plag(egipskich)

w takim chudzielcu nie masz szans na zmieszczenie odpowiedniej ilości skały na kryjówki dla ryb 

no i dodatkowo piszesz o trzech-czterech rybkach to nie FO. 

załóż akwa rafowe 200 L i te rybki też tam będziesz mógł trzymać tylko proszę jakiś normalny wymiar

np.100x50x40 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze 40cm to jest za wąsko w takim akwarium. Mam standardowe 200l i 40cm szerokości i jest za ciasno. A 25cm to sobie nie wyobrażam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz o tym myslalem...i wszyscy macie sporo racji..sump i osprzet byl planowany w pokoju za sciana w szafce...;)

A ze bylby to nalesnik to fakt

Dzieki za rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.