Skocz do zawartości
iras

co próbowało pożreć żółtka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś ma pomysł co mogło spotkać żółtka w czasie nocy. Wczoraj wyglądał normalnie, dzisiaj wygląda jak na zdjęciach niżej. Czy może być to robota wężowidła (mam dość duże). Żółty na razie pływa bez większych problemów ale pokarmu nie pobiera. Podać jakieś lekarstwo żeby infekcji nie złapał?

Pozdrawiam

Irek

DSC_1.JPG

DSC_2.JPG

DSC_3.JPG

DSC_4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój Hepek jak przenosiłem akwarium dostał ospy,tak się tarł o skałę w nocy że cała lewa strona wyglądała podobnie,ale nie aż tyle,

no nieźle"akwarystyka morska jednak nie raz nas zaskoczy"

Ja mam wężowidło duże ,ale ono nie tyka rybek

 

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś ukwiał który mógł go poparzyć? On wygląda jakby położył się na boku na czymś żrącym

Wężowidło raczej nie - mam takie z 20cm nogami ale łagodne jak baranek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i to kilka, ale nigdy mu się to nie zdarzyło (być może to ukwiał). Na razie pływa normalnie, nie ociera się o nic. Myślę że po ukwiale byłby ospały.

Podawać coś profilaktycznie na infekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iras napisał:

Mam i to kilka, ale nigdy mu się to nie zdarzyło (być może to ukwiał). Na razie pływa normalnie, nie ociera się o nic. Myślę że po ukwiale byłby ospały.

Podawać coś profilaktycznie na infekcję.

A jakie to są ukwiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iras napisał:

Quadricolor zielone i czerwone

Nie sądzę aby był winowajcą... no chyba, że żółtek wymyślił sobie że pójdzie spać w ukwiale. Mój petrapogon pchał się do quadr prawie jak błazny.

Nie dodawałeś czegoś do akwarium, jakiegoś specyfiku. Był na forum identyczny przypadek jak tutaj kiedy kolega zastosował chemiclean, i gdzieś zaszła jakaś reakcja chemiczna (prawdopodobnie) bo na jego oczach borsuka właśnie tak poraniło. Generalnie sprawa pozostała niewyjaśniona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję żadnej chemii. Niczego nie dozuję. Wczoraj wieczorem normalnie jadł i pływał. Dzisiaj pierwszy w kolejce do karmienia tylko że nie jadł. Pływa normalnie. Podejrzenie padło na wężowidło bo dzisiaj siedzi w miejscu gdzie z reguły sypia żółty. To wygląda raczej na robotę mechaniczną (wieloszczet?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Adi1977 napisał:

"akwarystyka morska jednak nie raz nas zaskoczy"

aż trudno mi uwierzyć że stało się to jednej nocy. Ciekawy przypadek bo ewidentnie jest czymś poparzony.

Zwracałeś może uwagę czy nocował w tym samym miejscu co zazwyczaj ? bo chyba przypadkowo z rozmachu znalazł się w nie odpowiednim miejscu i się zaklinował.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że jest to wynik jednej nocy. Ciężko mi powiedzieć gdzie "był" ostatniej nocy, ale z całą pewnością chcę wyeliminować źródło jego problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo go masz w zbiorniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest tylko biały kolor czy widać jakieś rany ukucia itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ran nie widać, wybroczyn, podbiegnięć krwawych. To wygląda jakby zszedł żółty naskórek. postaram się wrzucić lepszą fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli niema ran to zbielał od ukwiału mój hepcio często jest w białe kropeczki albo pręgi jak mu sie zapomni ze jest pokolcem a nie błaznem:fish:powinno do konca dnia byc lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri raczej tak równo z jednej strony by nie poparzyl tak duzej ryby, myslalam ze masz moze jakis ukwial dywanowy co przywarl do żoltka

Szorstnik gdy poparzyl mi cinctusa to dopiero na drugi dzien ryba jadla

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wydobrzeje w tydzień. To ulubieniec syna więc jak wróci z ferii  będzie dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się zdrzemnął na tym ukwiale na pysku widać kropki- 99% ze to ukwiał za dwa dni nie będzie śladu:smilieA13:

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ukwiał , mi Veliferum kiedyś przysnęła w ukwiale i wyglądała podobnie . Zaczęła jeść dopiero po 2 dniach . Wszystko skończyło się dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki żeby wszystko wróciło do normy, bo to piękne ryby, a twój wygląda strasznie. Pozdrawiam.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety żółty na wiecznej rafie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.