Skocz do zawartości
natan2012

42 litry...na suchej skale

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

tyle diod ile chcesz mocy - pamiętaj że jedne wymagają max 1000mA a drugie max 1500mA czyli potrzebne różne divery

co do "jakim ustawieniu" a ja lubisz bardziej czy mniej niebiesko ? - bo to zależy wyłącznie od Twego widzimisię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szkoda kasy na cree

dla zbiornikow powyzej 60 cm dajemy 3w bo z mniejsza wysokoscia mozna korale popalic a wysterowac je na 1w nie ma sensu - po co przeplacać

dla twojego baniaka wystarcza power ledy 1w epistara ktore sa w cenie poniżej 2 zl

daj 2rb na 1cw - minimum  20w

najlepiej zrobic na dwoch osobnych driverach

ja mam 24 szt niebieskie i 12 szt cw

z czego cw jest ustawione na 60% mocy bo za biało mi jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 3 RB do 1 W. Będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maciej01 napisał:

Daj 3 RB do 1 W. Będzie dobrze.

Możecie zaproponować jakieś diody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę ledbyt i tam masz diody epistar, które w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja widzę to tak  (zaznaczam że lekko nietrzeźwy ... znaczy szczęśliwy :P ) :

diodami 1W PowerLed można ładnie zaszaleć z kolorami i zrobić np. 4-5 kanałów niebieski taki/siaki i owaki (RoyalBlue , niebieskie "zwykłe" i UV,   + białe ciepły i zimny (dodatki po jednej diodzie zielonej i czerwonej - tak dla oka) w sumie na te +/-40l  ... 30sztuk ledów to wystarczy z górką (licząc po 6 sztuk na kanał) (zasilacz 24V 2,5A) masz 5 nitek / kanałów - możliwości sterowania i mieszania kolorów ... dowolne - można szaleć ile się chce , nie spodoba Ci się barwa jednego z kanałów ? wymienisz diodę na inną - koszt .. 2zł ?

wszystka zależy od "widzimisię" i funduszy na start - potem ewentualne modyfikacje - praktycznie darmo - co innego gdy kupisz lampę firmową ... ingerencja =  utratą gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj na diody z allegro, niestety jest to najczęściej shit z chin nie mający nic wspólnego z Epistar i Bridgelux a także z temperaturą barwową podaną w opisie...

lepiej wydać kilka PLN więcej na coś z pewnego źródła

to samo tyczy sie zasilaczy (driverów) dopłacisz kilka złotych i masz mean well'a, który trzyma parametry a nie marnuje prąd na "ogrzewanie mieszkania"

 

 

czy będą ok? ja kiedyś tak kupiłem, dziś już bym nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem W JadwidzeMorskiej dwie rybki:
Gobiodon histrio
Amblygobius rainfordi-rybka nie przeżyła aklimatyzacji :(
W zamian zaproponowano mi:http://jadwigamorska.pl/halichoeres-chrysus-rozmiar-3-cm.html
Ale czy tając opis nie jest to raczej pozycja dla mnie. Co sądzicie???
Może zaproponujecie jakąś inną rybkę z obecnie dostępną w tym sklepie :)
Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć gobiodona okinawae albo drugiego histrio (z tym że tutaj nie posiadam wiedzy nt. tego czy jeżeli trafisz na osobnika tej samej płci to czy będą wobec siebie agresywne...) z doświadczenia z okinawką wiem ze raczej dość rzadko się pokazuje(siedzi między skałami), a histrio to ponoć prawie to samo (choć mogę się mylić) więc nie zaszkodzi jak będzie ich więcej.

Edytowane przez ranma11 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas obserwacji zbiornika namierzyłem Apitasię szt. 1 Smutny
Czy poczekać jeszcze i nie panikować. Czy już zakupić np. krewetkę Lysmata seticaudata??? Chyba, że polecicie jakiegoś innego zwierzaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zobaczę apitasię to się jej pozbywam, żeby się nie rozlazła po baniaku. Takie działania pozwala mi mieć czysty zbiornik. Po prostu nie daję jej szansy na rozmnożenie, tak samo robię z valonią.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kwasek cytrynowy za 1,5PLN rozrobiony w dużym stężeniu w gorącej wodzie i po ukwiale. :) U siebie tak zrobiłem i od 6 m-cy spokój.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jimbim napisał:

Ja polecam kwasek cytrynowy za 1,5PLN rozrobiony w dużym stężeniu w gorącej wodzie i po ukwiale. :) U siebie tak zrobiłem i od 6 m-cy spokój.

Strzykawkę wbijasz w podstawę aptasi czy w pyszczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świeży 3 miesięczny zbiorniczek (mały 90l, 110 obieg) podobnie jak Twój na suchej skale, aiptasie przytargałem do zbiornika ze szczepkami. Pierwszą zauważyłem pod szczepką na podstawce, wyciągnąłem całą szczepkę i usunąłem mechanicznie, po kilku dniach na kolejnej szczepce (a właściwie skałce która była w zbiorniku sporo wcześniej) namierzyłem następną więc też bawiłem się w odłupywanie. Trzecią (po kolejnych dwóch dniach ;) )namierzyłem również na podstawce szczepki i również usunąłem mechanicznie, ale  czwartą (po kolejnych 2-3 dniach :D ) miałem już na skale, szczęśliwie kawałek nie był zbytnio obsadzony więc wyciągnąłem skałę i znów odłupałem. Potem nastąpiło jakieś 5 dni spokoju po których znalazłem piątą, tym razem co ciekawe wylazła z piachu więc wystarczyło odessać :) .

Miałem już dosyć grzebania w zbiorniku i stresowania korali więc kilka dni temu zakupiłem dwie Seticaudata i póki co święty spokój ;)

Edytowane przez konwiasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś jedną aiptasie, to na pewno jest ich więcej. Kup jakieś krewetki np. lysmata kuekenthali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
8 minut temu, maciej01 napisał:

Jak zauważyłeś jedną aiptasie, to na pewno jest ich więcej. Kup jakieś krewetki np. lysmata kuekenthali.

Trafilem lenia je wszystko tylko nie aiptasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to źle trafiłeś. Kupisz inne krewetki, brzydala i też może się okazać, że nie będą jadły aiptasi. Wiele razy było o tym pisane, że z tymi zwierzakami to jest loteria. Ja trafiłem na taką co jadła aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, laszek napisał:

Trafilem lenia je wszystko tylko nie aiptasie :)

sam sobie odpowiedziałeś dlaczego :) - "je wszystko" - przecież to norma że skoro ma inne łatwiej dostępne "kanapki z serem" to nie ruszy trudniejszego pokarmu - trzeba przegłodzić to się zainteresuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pod dostatkiem pełno innego pokarmu, to po co ma jeść aiptasie. Może coś tam ją podjada, ale Ty tego nie zauważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Napewno nie ma rozrostu nowych. Stare jak byly te mniejsze i większe. Ale nowych nie widze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki na apitasie zamówione Uśmiech dojadą razem z pierwszą rybką Uśmiech

Tymczasem "bestie" mają się dobrze:

IMG_20170504_160658_HDR - Kopia.jpg

Widok z boku:

IMG_20170504_160823_HDR - Kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdmuchnij piach z briareum bo coś pozamykane jest, może mu to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.