Skocz do zawartości
kb9

Elektroniczny czasomierz programator czasowy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem 3 różne programatory, jeden to dość popularny model:
programator.jpg

Wszystkie w trybie off  - pokazują napięcie 18-20V (w trybie ON - prawidłowo działają - około 225V)
czy to normalne czy może ja mam problem w instalacji elektrycznej.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik picuje . Dotknij do nieuziemionej pralki czy lodówki będzie jeszcze więcej .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciłem już chyba z 20 szt. wszystko ten sam szajs tylko inny kolor marka itp.

 nie opowiem na twoje pytanie

ale żeby nie zakładać nowego tematu może ktoś poleci programator" inny nisz wszystkie "?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie jak z fotki wyżej pracowały ponad 4 lata bez awaryjnie 

mankament-potrzebują minimalnego obciążenia niestety nie pamiętam dokładnie ale chyba coś koło 60 w inaczej je po krutkim czasie trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że mam uszkodzone programatory - kolega sprawdził nowy po rozpakowaniu i miał 16 V na wyłączonym.
 

19 minut temu, SU1 napisał:

Miernik picuje . Dotknij do nieuziemionej pralki czy lodówki będzie jeszcze więcej .

Po prostu po podłączeniu np. lampy led 20W nad sumpem mam pełne swiatło na ustwieniu ON a na OFF świeci tak na około 10%.|
Pomijając (chwilowo) sprawę straty energii to drażni mnie niepotrzebne dodatkowe "ogrzewanie".


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

musi być elektroniczny ? ja mam taki ponad 3 lata i zero awarii

czasowka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, silvia napisał:

musi być elektroniczny ? ja mam taki ponad 3 lata i zero awarii

czasowka.JPG

Mógłbyś sprawdzić na nim jakie jest napięcie gdy jest w stanie wył. ?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez wyrzucilem te elektroniczne i zamontowalem takie jak ma Marek. Tamte mi sie zbyt szybko psuly (przewaznie w czasie urlopow).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również używam mechanicznych, w tych z pierwszej fotki denerwowało mnie przełączanie między ON-AUTO-OFF, niepotrzebne miganie lampami.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2017 o 22:24, kb9 napisał:

Sprawdziłem 3 różne programatory, jeden to dość popularny model:
Wszystkie w trybie off  - pokazują napięcie 18-20V (w trybie ON - prawidłowo działają - około 225V)
czy to normalne czy może ja mam problem w instalacji elektrycznej.

Mam taki programator (ten ze zdjęcia). Zmierzyłem dzisiaj napięcie w trybie off = 0.

Edytowane przez Palnik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam elektroniczne programatory, które działają bez zarzutu. Mam też jeden analogowy, który wymieniałem na nowy już kilka razy. Od czasu do czasu nie wyłącza podłączonego urządzenia, tak jakby coś się wieszało, sklejało styki. Po kilku, kilkunastu przełączeniach tym przełącznikiem z boku się rozłącza albo i nie co skutkuje pójściem do sklepu w celu wymiany. Do tego dzieła głośno jak traktor. Ja tych analogowych nie polecam, bo mam złe doświadczenie z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Objawy jakie wyliczasz mogą też wynikać z "nadmiaru siły użytej"

kiedyś kręciłem tarczą na silę i ułamała się zębatka w środku - w tym miejscu się zawieszał więc trafił na złom

u mnie na co dzień działają 4 czasówki (3 słodkie zbiorniki i jedn słony) z tego fakt jeden jest ciut głośniejszy niż pozostałe (bo wogóle go słychać)  jeśli dobrze są ustawione (podniesione/wciśnięte ząbki) to zawsze urządzenie się włączy/wyłączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, silvia napisał:

Objawy jakie wyliczasz mogą też wynikać z "nadmiaru siły użytej"

kiedyś kręciłem tarczą na silę i ułamała się zębatka w środku - w tym miejscu się zawieszał więc trafił na złom

u mnie na co dzień działają 4 czasówki (3 słodkie zbiorniki i jedn słony) z tego fakt jeden jest ciut głośniejszy niż pozostałe (bo wogóle go słychać)  jeśli dobrze są ustawione (podniesione/wciśnięte ząbki) to zawsze urządzenie się włączy/wyłączy

To raczej nie jest możliwe na kilku programatorach które wymieniłem w sklepie na nowe. Widocznie taki szajs sprzedają w elektrycznym w moim mieście. Jeszcze trochę się z tym pomęczę, a jak będzie trzeba to będę wymieniał na nowe. I tak w niedalekiej przyszłości będzie większe akwarium, w którym lampa będzie sterowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się trafić na taki który nie ma napięcia na wyłączeniu.

polecam: DT IP44 Brennenstuhl

ma też jeden minus - jest większy od standardowych!!!


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Dnia 20.02.2017 o 23:33, kb9 napisał:

Mógłbyś sprawdzić na nim jakie jest napięcie gdy jest w stanie wył. ?

Używam 4 rok w słonym i słodkowodnym. Bezawaryjny. Mam jeszcze z castoramy po 10zl takie ustawiane co 30minut również bezawaryjne.

Dnia 20.02.2017 o 23:22, silvia napisał:

musi być elektroniczny ? ja mam taki ponad 3 lata i zero awarii

czasowka.JPG

Używam 4 rok w słonym i słodkowodnym. Bezawaryjny. Mam jeszcze z castoramy po 10zl takie ustawiane co 30minut również bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od dwóch lat pracują trzy takie i nie miałem z nimi żadnych kłopotów ;)

Dnia 20.02.2017 o 22:24, kb9 napisał:

Sprawdziłem 3 różne programatory, jeden to dość popularny model:
programator.jpg

Wszystkie w trybie off  - pokazują napięcie 18-20V (w trybie ON - prawidłowo działają - około 225V)
czy to normalne czy może ja mam problem w instalacji elektrycznej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2017 o 15:04, Dexter2k13 napisał:

u mnie od dwóch lat pracują trzy takie i nie miałem z nimi żadnych kłopotów ;)

a jakie masz napięcie w pozycji OFF?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie sprawdzałem. włącza sie i wyłącza w podanych godzinach i tyle mi wystarcza :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.