Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile chcesz dać tego piasku. Bo stare miało 112 l. o ile się nie mylę a nowe 200 l. I czy to start czy wsypywanie do dojrzałego zbiornika. W swoim akwarium wykorzystałem tylko jedno opakowanie żywego piasku 4,5 kg a  kupiłem dwa. Po pewnym czasie potrzebowałem trochę tego piachu uzupełnić. Niewiele a miałem zapasowe 4,5 kg żywego. Dlatego zabiłem żywy piasek, wysuszyłem go i robię z niego od czasu do czasu dosypki. Nic się złego nie dzieje a piasek jest od razu kolonizowany przez robactwo. Dlatego, jeżeli to start akwarium to możesz kupić na przykład paczkę żywego, wymieszać z tym co masz i będzie ok. Ewentualnie dać sam ten stary po wygotowaniu i wypłukaniu w RO. Jeżeli to już działający zbiornik uzupełniaj piasek powoli i nie chodzi tu tylko o amoniaki itp. ale o zbyt gwałtowną mineralizację wody. Pamiętaj, że to piasek wapienny i każde mieszanie nim i płukanie powoduje powstawanie ścieru i uwalnianie minerałów, tak że rób to ostrożnie.

Edytowane przez Marek Gr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest piasek z starego akwarium jest kilka koralowców krabik jeżowiec i kilka ślimaków dlatego może rzeczywiście go wysuszyć i potem wypłukać i wygotować .czyli ile taki piasek by trzeba było gotować czy wystarczy wypłukać we wrzątku ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

http://erybka.pl/product-pol-13105-ReeFlowers-Pearl-White-Sand-7-kg.html

Czy na takim podłożu dadzą radę rozgwiazdy ?

 

Mam takiego piachu w akwarium całe wiadro tylko to duże 20 kilo ponad zmieszane z 4,5 kg żywego piasku -

mam rozgwiazdę piaskową i śmiga sobie ładnie - nie wkopuje się jakoś specjalnie głęboko w ten piasek, może wystarcza jej to co jest, teraz trochę mniej karmię i głębiej trochę kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz sobie jaja z tym glonem ze zdjęcia? Do refugium daje się makroglony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazdy piaskowe dadzą radę w każdym piasku jeżeli jest dojrzały tzn. jest w nim co jeść i nie jest pokryty jakimś cyjano lub dino. U mnie jest od prawie dwóch lat w 1 cm. warstwie i jakoś to jej nie przeszkadza i umie się wyżywić. Choć moja reaguje na granulki Hikarii i może je zjada, nie wiem. Co do glonów to spróbuj zdobyć Chaetomorpha czyli popularne spagetti. To glon, który szybko rośnie i jest wielokomórkowy dlatego bezpieczny, choć za pięknie nie wygląda. Kaulerpy są piękne ale to jednokomórkowce i z nimi jest jazda po bandzie. Przy nich trzeba wiedzieć co się robi bo można wytruć ryby i zapierdzielić akwarium. Na zdjęciu, które przedstawiłeś za dobrze nie widać co to, ale może być Briopsis albo jakaś Derbesia a to są raczej plagi w akwarium rafowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.