Skocz do zawartości
maskonur

Caulastrea ścieka ....

Rekomendowane odpowiedzi

Przejmować sie czy poczekać? cbf5308747cbb9b1a6e0437fb560ed88.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś z takiej odpadniętej tkanki wyrósł nowy egzemplarz. Ja bym poczekał. Pozostałe główki są ok?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że "robi desant na pobliskie skałki...mam tak samo, to chyba jedna z form "powielania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał nowy egzemplarz, ale rzeczywiście długi ten glut. U mnie miała bliżej do skałki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłożyć jej kawałek skałki to do niego przyrośnie, a tkanka sama się oddzieli od główki. 


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa otuchy :) dam jej spokoj. 

Przy okazji - jak ktos by chcial szczepki Caulastrei to w tym tygodniu sa do wziecia pod Piasecznem kolo Warszawy :)

Edytowane przez maskonur (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szybki59 napisał:

A według mnie odchodzi na wieczną rafe. Pozdrawiam 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Miałeś taką sytuację? Zwróć uwagę, że pozostałe główki na foto wyglądają ok. Kawałek tkanki odpadnie i przyrośnie do skałki, a główka wróci do normalnego wyglądu.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem, parę razy mi się tak podzieliła. Z tego glutu urośnie nowy koral.


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie tydzien temu. Mialem spora kolonie (fi ~20 cm). Ten egzemplarz byl w srodku. Wszystkie dookola byly ok. Teraz przenosilem zwierzaki do nowego zbiornika i porobilem szczepki. Jedna z nich to wlasnie ta sciekajaca.

Wydaje mi sie ze pare lat tamu mialem cos podobnego  i zakonczylo sie to szczesliwe.

Napisze za kilka / kilkanascie dni co z tego wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u siebie miałem identyczną sytuacje, niestety koral padł. Oby u kolegi było tak jak piszecie że zaczyna się dzielić. Obym się mylił co do mojej diagnozy. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieli sie, spokojnie, podstaw skalke jak ktos radzil to nie bedzie tak brzydko zwisac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A dlaczego dzieli się w ten sposób a nie przez podział główek?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że się dzieli? w pozostałych brakuje tkanki a ta zwyczajnie zaczęła już spie...lać bo ma dość. 
Osobiście nie spotkałem się z tym ale nie wygląda to wzorcowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widać że na tym koralu, szkielecie nie ma tkanki tylko same główki. Ten koral umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem tego samego zdania ale widzę że są mądrzejsi odemnie. 

Jeszcze raz się pytam -miałeś taką sytuację? Bo tak się składa, że ci mądrzejsi mieli więc raczej wiedzą co piszą.

Ewidentnie widać że na tym koralu, szkielecie nie ma tkanki tylko same główki. Ten koral umiera.

To samo pytanie co do kolegi powyżej.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie odpowiedziałem wcześniej. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to pytanie odpowiedziałem wcześniej. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem. 

Przepraszam nie zauważyłem. Autorowi tematu życzę nowego korala, a pesymistom lepszych parametrów wody skoro caluastrea próbuje im z baniaka uciec :-)
Pozdro

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zadaje pytanie raz jeszcze [emoji14] A dlaczego dzieli się w ten sposób a nie przez podział główek? Co wpływa na takie zachowanie?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieli się przez podział główek, ten ewidentnie umiera, takie jest moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, messaya napisał:

Jeszcze raz się pytam -miałeś taką sytuację? Bo tak się składa, że ci mądrzejsi mieli więc raczej wiedzą co piszą.

 

To samo pytanie co do kolegi powyżej.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Popatrz na zdjęcie z pierwszego posta. Brak tkanki na szkielecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem gdy sie zestresuje dzieli się przez takie wypuszczanie fluka. Kupilam filetowozieloną i mąż wiózł ją ok 300km od innego akwarysty w pojemniku. U niego bylo ponoc wyglądala ok - gdy otworzylam pojemnik juz zwisala tkanka. To byla moja pierwsza caulastrea wiec wstawilam taką jak była i obserwowałam - tez myslalam ze zdycha szczegolnie ze nie polipowala nocą. po ok 3 tyg na glucie wyksztalcila sie mordka - ten otworek na zielonym środku. Dalej aby fioletowa tkanka otoczyla zielone trwalo chyba ze 3mce, obecnie mam mini korala, nowa główka samodzielnie polipuje, oderwala sie od matecznika. Przykleilam do podstawki. Teraz zastanawiam sie i czekam - jak jej sie zrobi noga ;) dlatego nie panikowac - obstawiam ze sie dzieli, kolega mowil ze ma zdrowy zbiornik i robil szczepki wiec pewnie zeztresowala sie mocniej niz zwykle i stad nowy rodzaj podzialu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czasem gdy sie zestresuje dzieli się przez takie wypuszczanie fluka. Kupilam filetowozieloną i mąż wiózł ją ok 300km od innego akwarysty w pojemniku. U niego bylo ponoc wyglądala ok - gdy otworzylam pojemnik juz zwisala tkanka. To byla moja pierwsza caulastrea wiec wstawilam taką jak była i obserwowałam - tez myslalam ze zdycha szczegolnie ze nie polipowala nocą. po ok 3 tyg na glucie wyksztalcila sie mordka - ten otworek na zielonym środku. Dalej aby fioletowa tkanka otoczyla zielone trwalo chyba ze 3mce, obecnie mam mini korala, nowa główka samodzielnie polipuje, oderwala sie od matecznika. Przykleilam do podstawki. Teraz zastanawiam sie i czekam - jak jej sie zrobi noga [emoji6] dlatego nie panikowac - obstawiam ze sie dzieli, kolega mowil ze ma zdrowy zbiornik i robil szczepki wiec pewnie zeztresowala sie mocniej niz zwykle i stad nowy rodzaj podzialu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Musieliście dostać już w takim stanie, może ten ktoś chciał się jej szybko pozbyć bo nie wiedział co się dzieje. Raczej tak szybko główka "nie ucieka". Ale grunt że u Ciebie odżyła.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.