Skocz do zawartości
gryadam

AquaForest Life Source

Rekomendowane odpowiedzi

O jakim odpowiedniki piszesz ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Tropic Marin Reef Mud Vital

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Upss pomylka to nie FM a TM ;]


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje AF Life Source od dwóch tygodni do nowego systemu i nic nie zaobserwowałem.

Na około 500l litrów daje jedną miarkę, od razu jak poprzednia porcja się rozpuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jedną daję na 200l :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

Ja jedną daję na 200l :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

I co widzisz efekty? Jal dlugo ci sie to rozpuszcza? Dajesz prosto z puchy za rozrabiasz jakos? 

Czyli co powiniennem zwiekszyc dawke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widać że jest więcej życia. Z tej łyżki ładuje w akwarium tam gdzie jest najmocniejszy prąd wody. Daję raz w tygodniu. A Ty śmiało daj minimum 2 takie porcje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja daję do komory pompy obiegowej i powoli się to rozpuszcza i wpada do akwarium, wężowideł mam masę, kiełże i mysis śmigają fajnie - ciekawe czy to tego zasługa, ale możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy używa i ma wysyp mikrożycia, ja od ponad miesiąca jadę na fito reef booster i mam taki sam efekt, a szyby dosłownie oblepione mikrorobactwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ulmar napisał:

Znajomy używa i ma wysyp mikrożycia, ja od ponad miesiąca jadę na fito reef booster i mam taki sam efekt, a szyby dosłownie oblepione mikrorobactwem

To fito w żelu ? też używam ale bardzo szybko mi odpieniacz wywala bo bardzo tłuste jest :) ale korale lubią, najlepiej jak by podawać po kropelce cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak to w żelu i ja też podaję około 1ml codziennie przed zgaszeniem światła.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez podaje do komory pompy.

W takim razie zwieksze do 2 łyżek.

Po jakim czasie zauważyliście przyrost życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle wpisałem nie reef booster a easy booster. Mi odpieniacz po tym nie wywala, a leję narazie nie za dużo, wychodzi jakieś 0,5ml/100L, zwiększam stopniowo co tydzień, wysyp po około 3-4 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po około 2 tygodniach zauważyłem więcej kiełży. Po miesiącu przyrost był już zdecydowanie widoczny, bo skała wręcz się ruszała. Teraz podobnie - panel pełen rurówek i kiełży w baniaku głównym masa mysis i małych wężowideł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a ktos mi powie jak to przechowujecie po otwarciu tej foli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna trzymałem w folii, zawinięte. Kilka tygodni temu przerzuciłem bezpośrednio do puszki, a folię wyrzuciłem i teraz przechowuję w pudełku, zamknięte tym bezbarwnym dekielkiem i zakręcone. Nie schnie, nie zmienia konsystencji, koloru. Według mnie tak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, gryadam napisał:

Do niedawna trzymałem w folii, zawinięte. Kilka tygodni temu przerzuciłem bezpośrednio do puszki, a folię wyrzuciłem i teraz przechowuję w pudełku, zamknięte tym bezbarwnym dekielkiem i zakręcone. Nie schnie, nie zmienia konsystencji, koloru. Według mnie tak jest ok.

wiadomo ile ta miareczka dolaczona do zestawu ma?producent dal ciala i nie oznaczyl na miarce ile ma ml.sa dwie kreski i nic pozatym.Moze poprawia to albo zmienia opis bo jest napisane tylko ze 10ml na 100l wody.ogolnie to malo profesionalne ze strony producenta z ta miarka i brak opisu jak przechowywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sosna napisał:

wiadomo ile ta miareczka dolaczona do zestawu ma?producent dal ciala i nie oznaczyl na miarce ile ma ml.sa dwie kreski i nic pozatym.Moze poprawia to albo zmienia opis bo jest napisane tylko ze 10ml na 100l wody.ogolnie to malo profesionalne ze strony producenta z ta miarka i brak opisu jak przechowywac

Dobre pytanie. Specjalnie przed chwilą sprawdziłem. Miarka ma ok. 10 ml, przy czym do pierwszej kreski wyszło mi 5 ml, do pełna 9,5 ml. Natomiast zgadzam się z Tobą w 100%, że brakuje opisu sposobu przechowywania. I nie wiem, czy dozowanie jest przemyślane, bo chyba nie odważyłbym się podać 10 ml na 100l wody, tymbardziej więcej niż raz w tygodniu (w ulotce widnieje zapis "Minimum raz w tygodniu w dawce 10ml/100l wody"). Kupując mojego LifeSource'a miałem okazję rozmawiać z przedstawicielem handlowym AquaForest i mówił, że ta dawka (10ml - jedna miarka) jest na 1000l wody. Nie wiem, czy to błąd przedstawiciela, czy producenta w ulotce, ale AF mogłoby to sprostować... Ogólnie produkt super i u mnie się sprawdza, ale myślę, że jest jeszcze parę rzeczy do poprawy.

Edytowane przez gryadam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam to AF Life Source rozpuszcza się zawsze do końca??

Dwa tygodnie temu dałem łyżkę "bagienka" do komory pompy i do dzisiaj wszytko się nie rozpuściło. Została kulka wielkości paznokcia.

Czy jak się nie rozpuściło to jest sens dodawać nową porcję?? Czy może rozgnieść tą starą kulkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo się nie rozpuszczalo do końca. Zacząłem mieszać to w szklance z wodą z akwa i zawiesine na noc do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tylib napisał:

U mnie tak samo się nie rozpuszczalo do końca. Zacząłem mieszać to w szklance z wodą z akwa i zawiesine na noc do akwa

Cala porcje wlewasz na noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Daję jedną miarkę na tydzień. Za pierwszym razem dałem 5 miarek na 600l w obiegu i po prawie 3tyg nie było do końca rozpuszczone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki miałby ktoś odsprzedać trochę na testy? Szkoda mi wydawać stówkę a potem okaże się że nic nie daje.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gothmog napisał:

A tak z innej beczki miałby ktoś odsprzedać trochę na testy? Szkoda mi wydawać stówkę a potem okaże się że nic nie daje.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

Kilka osób tu pisało, że właśnei widać efekty po kilku tygodniach. Więc te kilka trzeba stosować...

Ale próbować warto.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, MaciejK napisał:

Ja stosuje już 4 tygodnie i efektów nie widzę.

 

 

Nie masz żadnego mysisu, kiełży w akwarium, kominie, sumpie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.