Skocz do zawartości
outta82

40x40x40 opti white Toruń

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, maciej01 napisał:

Jak chcesz pozbyć się aiptasi, to lepiej odłup kawałek skały wraz z aiptasią. Jak nieumiejętnie będziesz próbował pozbyć się jej strzykawką to rozsiejesz jej jeszcze więcej. Glony po jakimś czasie same powinny zacząć zanikać, jak chcesz to możesz im pomóc tak jak pisał Marek, ale nie musisz jak jesteś cierpliwy. Na temat godzin święcenia są dwie szkoły. Jedni mówią, że od razu docelowo, a inni że stopniowo zwiększać.

Dzięki Maciej, właśnie tak zrobię, wyczytałem właśnie że mechaniczne usunięcie jest najlepsze, a że jestem w komfortowej sytuacji i jeszcze mogę grzebać w akwa, to wyjmę skałę i odkruszę ten kawałek gdzie ta gnida siedzi. Co do czyszczenia skały, pewnie jak znajdę czas w sob. to poczyszczę....hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update...po 1,5 miesiąca całe akwarium mocno dojrzewało. Wszędzie glony i nalot + cyjano. Ponieważ dojrzewanie miałem na samej żywej skale i wodzie z działającego zbiornika, ostanowiłem ogarnąć trochę szkło. Wyjąłem skałę i obczyściłem całą druciakiem, pozbyłem się głonów ( 80%) i cyjano. Pnownie ułożyłem skałę i zasypałem żywym piaskiem. Dolałem bakterie, standardowe wkłady fnz3 zmieniłem na siporax + chemipure blue. Na dzień dzisiejszy wygląda tak. Czekam teraz na ponowną plagę dojrzewania, chociaż może będzie łagodniej...Podmiany jeszcze nie robiłem, tylko dolewki ( sół ok ), testów również nie ( i tak na razie nie wrzucam życia ).

Pozdrawiam

IMG_20170426_171519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś cierpliwy 1,5 miesiąca i żadnego życia, a są tacy co po 2 tygodniach chcą zasiedlać akwarium. Zrób testy jak no2 i nh4 będą 0 to zacznij dokładać jakieś ślimaki na początek, ale podejrzewam, że są już na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Światło palisz cały czas czy tylko do zdjęcia?;) ja bym już tam proste miękkie korale wrzucił żeby konsumował nutrienty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak interesują ślimaki Turbo to zapraszam , mam ich sporo i jakaś xenia też się znajdzie , pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, fresz33 napisał:

Światło palisz cały czas czy tylko do zdjęcia?;) ja bym już tam proste miękkie korale wrzucił żeby konsumował nutrienty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Światło palę od początku założenia 12h ( 11h dzienne, 1h nocne ). Ale żeby nie było, dojrzewanie naprawdę było obfite ( przed oczyszczeniem ). Glony, cyjano, dino... okrzemek nie było, ale pewnie teraz jak piasek zasypałem wyjdzie. 

Edytowane przez outta82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym palił tylko 4h jak nie ma korali.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, fresz33 napisał:

Światło palisz cały czas czy tylko do zdjęcia?;) ja bym już tam proste miękkie korale wrzucił żeby konsumował nutrienty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Proponuje capnelle. Idealny koral jako tester parametrów. W pewnym sensie, dzięki niemu można mieć pogląd na zbiornik (pompowanie). Do tego bardzo dużo wybacza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, fresz33 napisał:

Ja bym palił tylko 4h jak nie ma korali.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ale jaki ma wpływ ogólnie na "dojrzewanie", oprócz tego że krótsze palenie najpewniej minimalizuje rozrost glonów? Chyba że jest coś więcej?

 

30 minut temu, Mozart napisał:

Proponuje capnelle. Idealny koral jako tester parametrów. W pewnym sensie, dzięki niemu można mieć pogląd na zbiornik (pompowanie). Do tego bardzo dużo wybacza.

 

np. http://crazycoral.pl/koralowce-miekkie/2602-capnella-sp.html może być? Trochę drogie jak na "testera" parametrów :P pewnie wezmę, oby nie zdechł.

18 godzin temu, sadted1 napisał:

Witam - jak interesują ślimaki Turbo to zapraszam , mam ich sporo i jakaś xenia też się znajdzie , pozdr...

Oczywiście chętnie przyjmę ślimaki :) Napiszę priv....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, outta82 napisał:

Ale jaki ma wpływ ogólnie na "dojrzewanie", oprócz tego że krótsze palenie najpewniej minimalizuje rozrost glonów? Chyba że jest coś więcej?

 

np. http://crazycoral.pl/koralowce-miekkie/2602-capnella-sp.html może być? Trochę drogie jak na "testera" parametrów :P pewnie wezmę, oby nie zdechł.

Oczywiście chętnie przyjmę ślimaki :) Napiszę priv....

Khhhh Khhhh 160,00 zł za capnelle? :-)

Oczywiście wolny rynek, jeżeli jesteś niecierpliwy, możesz się szarpać na duże okazy, tylko po co...

Generalnie jeżeli chodzi o proste koralowce miękkie, nie robi się zakupów w sklepach (chyba, że rarytasy). Poza tym, miałem na myśli szczepkę (oczywiście nie mikro).

Za cenę z Bolesławem I Chrobrym w banknocie bez problemu znajdziesz coś interesującego.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mozart napisał:

Khhhh Khhhh 160,00 zł za capnelle? :-)

Oczywiście wolny rynek, jeżeli jesteś niecierpliwy, możesz się szarpać na duże okazy, tylko po co...

Generalnie jeżeli chodzi o proste koralowce miękkie, nie robi się zakupów w sklepach (chyba, że rarytasy). Poza tym, miałem na myśli szczepkę (oczywiście nie mikro).

Za cenę z Bolesławem I Chrobrym w banknocie bez problemu znajdziesz coś interesującego.

 

 

 

No właśnie o to mi chodzi, że trochę sporawo :) No próbuję nawiązać kontakt z kimś z Torunia w celach handlowo-doświadczalnych, hehe, ale coś ciężko idzie. Ogólnie mi się z niczym nie spieszy, wiadomo, fajnie jak by się coś już pojawiło, ale jestem cierpliwy, nie chcę potem żałować zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, outta82 napisał:

No właśnie o to mi chodzi, że trochę sporawo :) No próbuję nawiązać kontakt z kimś z Torunia w celach handlowo-doświadczalnych, hehe, ale coś ciężko idzie. Ogólnie mi się z niczym nie spieszy, wiadomo, fajnie jak by się coś już pojawiło, ale jestem cierpliwy, nie chcę potem żałować zakupu. 

No i super, że się nie podpalasz.

Może przyda Ci się ta informacja... w ofercie internetowej, sklepy nie podają informacji o szczepkach. Po przybyciu na miejsce (osobiście), warto dopytać. Czytając forum, ten zwyczaj jest praktykowany w kilku sklepach.

Myślę, że sklepom szkoda czasu (a czas to pieniądz) na zabawę w postaci fotografowania, moderowania strony itd. Koszt przesyłki może być wyższy lub równy zakupionej szczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mozart napisał:

No i super, że się nie podpalasz.

Może przyda Ci się ta informacja... w ofercie internetowej, sklepy nie podają informacji o szczepkach. Po przybyciu na miejsce (osobiście), warto dopytać. Czytając forum, ten zwyczaj jest praktykowany w kilku sklepach.

Myślę, że sklepom szkoda czasu (a czas to pieniądz) na zabawę w postaci fotografowania, moderowania strony itd. Koszt przesyłki może być wyższy lub równy zakupionej szczepki.

To pewnie fakt, jak przeglądałem z ciekawości sklepy szukając przyszłej obsady to szczepki chyba tylko JM ( nie chcę pisać pełnej nazwy bo nie wiem czy można ) ładnie pokazuje na sprzedaż. Jest gdzieś jakaś ( "encyklopedia" " korali morskich dobrych do akwarium? ( chciał bym przemyśleć co kupić, zależy mi na cukierkach, najlepiej fluo, + coś tam więcej dla równowagi ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedź do crazy coral i kupisz sobie szczepkę jaką tylko będziesz chciał [emoji6] wystarczy pokazać obsłudze palcem. Na stronę internetową nie patrz bo to tylko 50% tego co jest na sklepie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, fresz33 napisał:

Jedź do crazy coral i kupisz sobie szczepkę jaką tylko będziesz chciał [emoji6] wystarczy pokazać obsłudze palcem. Na stronę internetową nie patrz bo to tylko 50% tego co jest na sklepie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Również polecam Crazy, jeżdże tam z Gdyni :-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Jedź do crazy coral i kupisz sobie szczepkę jaką tylko będziesz chciał [emoji6] wystarczy pokazać obsłudze palcem. Na stronę internetową nie patrz bo to tylko 50% tego co jest na sklepie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Na stronie internetowej nie ma nawet 10% tego co jest na sklepie. Marek obiecał, że będzie aktualizował, wstawiał nowe zwierzęta, ale słabo mu to idzie.

10 godzin temu, outta82 napisał:

To pewnie fakt, jak przeglądałem z ciekawości sklepy szukając przyszłej obsady to szczepki chyba tylko JM ( nie chcę pisać pełnej nazwy bo nie wiem czy można ) ładnie pokazuje na sprzedaż. Jest gdzieś jakaś ( "encyklopedia" " korali morskich dobrych do akwarium? ( chciał bym przemyśleć co kupić, zależy mi na cukierkach, najlepiej fluo, + coś tam więcej dla równowagi ). 

Tu masz encyklopedię życia morskiego https://pl.reeflex.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pierwsze ślimaki wprowadziłem jakoś 2 miesiące od startu, żadnych strat i innych "przygód". Pierwszą rybkę wprowadzę teraz :) Mam nadzieję, że takie podejście się nie zemści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku daj korale, a na ryby przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2017 o 15:18, maciej01 napisał:

Na początku daj korale, a na ryby przyjdzie czas.

Z rybami poczekam, nie spieszy się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę się zadziało. Skuszony i namawiany "przez Was" do wrzucenia pierwszego życia pojechałem, kupiłem, wrzuciłem :) Wszystko cacy, tylko denerwuje nas z żoną ta szkarłatna piękność która nawet na sekundę nie wyjdzie się pokazać tylko koczuje w jednym miejscu ( za skałą ). Może macie pomysł jak ją stamtąd wykurzyć?

Ogólnie miejsce nowych lokatorów jeszcze się wybiera, więc usytuowanie nie jest może najtrafniejsze.

 

IMG_20170503_204927.jpg

IMG_20170503_204942.jpg

IMG_20170503_204955.jpg

IMG_20170503_205011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupy na bogato i nie mikro szczepki :-)

Co to za soczyście fioletowy koral?

Usytuowanie u siebie zmieniałem kilka razy, gdyż korale grymasiły, aż znalazłem im miejsce docelowe, w którym w pełni polipowały, więc nie pozostaję nic innego, jak wspólna obserwacja z żoną :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mozart napisał:

Witam

zakupy na bogato i nie mikro szczepki :-)

Co to za soczyście fioletowy koral?

Usytuowanie u siebie zmieniałem kilka razy, gdyż korale grymasiły, aż znalazłem im miejsce docelowe, w którym w pełni polipowały, więc nie pozostaję nic innego, jak wspólna obserwacja z żoną :-P

dzięki dzięki, miło widzieć że powoli coś się dzieje i obserwować życie a nie samą skałę :) To fioletowe to rurówka ( Bispira guinensis ), świetny zwierzak, miło się obserwuje. Jak dla mnie zupełnego laika i nowicjusza, bardzo ciekawe zachowanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, jak żona reagowała na zakupy? :-)

Pytam, bo chyba niewielu morszczaków jeździ z żonami? Ja swojej wole oszczędzić nerwów :-)

Edytowane przez Mozart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mozart napisał:

A powiedz, jak żona reagowała na zakupy? :-)

Pytam, bo chyba niewielu morszczaków jeździ z żonami? Ja swojej wole oszczędzić nerwów :-)

Hehe, to nie jest aż takie różowe ;) Nauczony moim pierwszym hobby (wędkarstwo) prawdę dzielę na pół ;) I wszyscy są zadowoleni. Ale na zakupy życia będę brał, sama szuka co jej się podoba ( oczywiście kupowane będzie tylko rozsądnie zgodnie z możliwościami kieszeni i warunków w akwa ), ale niech wie jaki to koszt i widzę że jej się to podoba więc czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outta82 z debeliusem to juz tak jest jakbys sobie wrzucil 100pln za szafe i nie mogl sie dostac,niby wiesz ,ze masz stowke ale jej nie widzisz:D,gratuluje cierpliwosci


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.