Skocz do zawartości
pecetowiec

Wewnetrzny filtr na biopelletki dla zbiorników bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać, pomysł też jest wielu znany.

Jako że reaktor jest niewielkich rozmiarów wiadomo że zmieści się w panelu lub jak komuś to nie przeszkadza to można to wstawić do środka jak ktoś nie ma panelu. Kwestia estetyki to temat dyskusyjny ale mi osobiście pet w zbiorniku trochę się gryzie z ogólnym odbiorem domowej kropli oceanu.

I tak sobie siedzę i myślę ( jak Beata Kozidrak) aż tu do głowy wpadł pomysł na wykorzystanie Aquaelowskiego filtra wewnętrznego ASAP.

http://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/filtry-wewnetrzne/204-asap-filter#dane-techniczne

zasysa wodę z dołu, na górze niewielki pojemnik z wylotem, gdyby usunąć gąbkę to do zbiorników 100-150l myślę że strzał w dziesiątkę.

plusy:

-estetyczny jak na sprzęt pracujący wewnątrz

-jak ktoś ma panel to też się zmieści

-tani

minusy lub raczej obawy

- brak regulacji, może mielić za bardzo

-aquael i ich podejście do trwałości ( zwłaszcza w słonej wodzie)

Co myślicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w takiej wersji skończy się tak, że biopalety zbiją się gdzieś w jednym miejscu a woda będzie sobie płynęła swoją drogą. Druga sprawa to jak wygląda ujście z pompy? Najprawdopodobniej jest dostęp do wirnika i kulki tam wpadną blokując wirnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest w tym "pojemniku" od dołu płytka, zawsze na dnie, czyli nad tą płytką można dać plaster gąbki.

co do zbijania się... U króla zróbsesam nic się nie zbija, dlaczego tu miałoby się zbijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u niego woda może iść tylko w górę a w tym filterku woda ucieka w bok na całej wysokości i to jest ta różnica. Jak dasz gąbkę to będzie za słaby ruch wody. Kulki będą stały w miejscu.

Trochę się bawiłem w tym temacie i najlepsze efekty daje opcja gdy woda dmucha przez rurkę (jak w typowych filtrach na biopalety), łatwo coś takiego zrobić wystarczy butelka PET, trochę spienionego pcv i jakaś pompka ze zwykłego filtra.

http://21a769a41794acacm.jpg

 

20 godzin temu, silvia napisał:

Biopellets-XL  + "byle jaki"

filtr-wewnetrzny-z-deszczownica-hailea-7

i z głowy

przy XL zgoda bo nie muszą się cały czas mieszać

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tam na filmie "koleś" zakłada pompkę 80 GPH (300L/H) - trochę słaba ... ale są przecież mocniejsze

u mnie działa przy XL filterek z pompką 450l/h , palety nie czernieją nie śmierdzą nie sklejają się - znaczy przepływ jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, silvia napisał:

Biopellets-XL  + "byle jaki"

filtr-wewnetrzny-z-deszczownica-hailea-7

i z głowy

ale on zasysa wode z dołu do góry, niczym specjalnym się nie wyróżnia od przeciętnego wewnętrznego filtra, asap jednak wymusza ruch pelletek jak w normalnym reaktorze. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zgoda - ale żeby uniknąć sklejania "zwykłych pallet" można je zastąpić XL - wtedy wystarcza właśnie "zwykły/byle jaki" wewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

zgoda - ale żeby uniknąć sklejania "zwykłych pallet" można je zastąpić XL - wtedy wystarcza właśnie "zwykły/byle jaki" wewnętrzny

a zalety stosowania xl to tylko to że nie muszą być mieszane? Bo jak tak to sobie garść do comline 3162 wcisne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie :) XL nie muszą się mieszać - wystarczy dobry przepływ wody

zerknij na opis np. tu

http://erybka.pl/product-pol-5674-Reef-Interests-N-P-Reducing-BioPellets-XL-1000-ml.html

" W przeciwieństwie do małych peletek, XL pelety nie wymagają poruszania w filtrze fluidyzacyjnym. Wystarczy włożyć je do filtra kanistrowego czy jakiegokolwiek innego filtra/reaktora, gdzie jest duży przepływ wody. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeee to nie potrzebuje dodatkowych klamotów w zbiorniku i kupie sobie XLki, wsadzę na gorę pod wate co by mieć wgląd i tyle.

Godzinę temu, Przemek78 napisał:

Ale u niego woda może iść tylko w górę a w tym filterku woda ucieka w bok na całej wysokości i to jest ta różnica. Jak dasz gąbkę to będzie za słaby ruch wody. Kulki będą stały w miejscu.

Trochę się bawiłem w tym temacie i najlepsze efekty daje opcja gdy woda dmucha przez rurkę (jak w typowych filtrach na biopalety), łatwo coś takiego zrobić wystarczy butelka PET, trochę spienionego pcv i jakaś pompka ze zwykłego filtra.

http://21a769a41794acac.jpg

 

przy XL zgoda bo nie muszą się cały czas mieszać

tak ale szukałem rozwiązania wewnątrz zbiornika lub panelu. Rura wewnątrz i automatycznie jest filtr większy, może się nie mieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombinować można na wiele sposobów tylko pytanie czy potrzebne są pelety w 100l ? co dzięki nim chcesz osiągnąć ?

Dokładnie to samo co w zbiornikach 150-250-350 litrowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle to nie atak na twój pomysł lecz sam też przerabiałem 

pelety i pomimo iż xxl były w filtrze przepływowy co jakiś czas trzeba był je mieszać 

bo powstawały gluty bakteryjne. Poza tym aby takie rozwiązanie zdało egzamin przydało

by się aby odciek był blisko odpieniacza.  W stu litrach bez sumpa to trochę problem.

Sam mam reefmaxa i poza odpieniaczem wystarczają co tygodniowe podmiany. 

 


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie to ni stad ni zowąd no3 mi dziesięciokrotnie zmalało i próbuje rozmienić whatthefuck?
Ale w jeżeli jest tak jak piszesz to chyba jednak xl-ki odpadają i wrócę do pomysłu z wykorzystaniem aquaelowskiego asapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te gluty u mirekaju. Ja też nie mam sumpa i XLki włożyłem do kubełka jbla po roślinnym i jest gites. Wcześniej miałem all-in one pellety i też było ok. Niemniej jednak po 3 miesiącach zrobiła się z nich papka . Teraz mam XLe i jest dużo lepeij


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia przepływu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2017 o 14:08, pecetowiec napisał:

I tak sobie siedzę i myślę ( jak Beata Kozidrak) aż tu do głowy wpadł pomysł na wykorzystanie Aquaelowskiego filtra wewnętrznego ASAP.

W kwestii formalnej: siedział i myślał to Bogdan Smoleń :) W roku 80, w skeczu z Panią Pelagią :)

– Cicho! Pani Pelagio, eee, tutaj widzę ma pani napisane tutaj na karteczce, eee, brygadzist… brygadzistka oraz miszcz zmia… no „mistrz” się inaczej pisze.
– Sama pisałam. Jak coś czasem kombinuję, jak tak siądę i myślę…
– Głupieje na starość, ja wiem. Niech pani nam powie, ile pani sama takich bombek zrobi.
– Sama jak siądę i robię, to zrobię gdzieś tak… dwieście osiemdziesiąt trzy.

A pomysł z peletkami mnie się podoba, ostatnio zrobiłem sobie surface skimmera do drugiego akwa z PETa i jakiejś starej pompki, działa znakomicie :)


112l + 15l

fac1ab0ac77db15f12d87fe3e6388d73u1563a17

abf9697d0117cec6d88d94d4a6b75e8du1563a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.