Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.  Chciał bym was poprosić o radę,  i o rozwiązania problemu.  Posiadam filtr RO7,  gdy zbadalem  wodę po raz pierwszy samymi testami gh i kh pokazały 2 stopnie.  Więc wziąłem się za wymianę prefiltrow, membrany i ogranicznika.  Prefiltry plukalem 20 l następnie zamontowale nowy ogranicznik 420 i Membrane 75  wcześniej ja moczylem w wodzie przez 3h,  zgodnie z instrukcją przelałem 2 zbiorniki wody i o dziwo konduktometr pokazał mi 100 uS,  gh2 i kh2.  Woda wchodząca do filtra ma ciśnienie  3,7 bara i posiada 700uS.  Zadzwoniłem do sprzedawcy i oznajmił mi ze jest to spowodowane słabym ciśnieniem, i wysokimi parametrami wody przez co nie podejmie się gwarancji filtra ale zaoferował mi membrane firmy filmtec która podobno jest najlepsza na świecie i upora się z  wysoka przewodnoscia.  Membrane kupiłem za 150 zł po rabacie,   nastepnie znowu ja moczylem w wodzie,  zamontowalem w obudowie wczesnej smarujac uszczelki wazelina .  Po przelaniu wody przez nią i zbadaniu wodny oczyszczonej wyskoczyło mi 170 uS.  Znowu mnie zaskoczyło ale nie podawałem się i zamówiłem nowa obudowę myśląc że gdzieś może byś nieszczelności. Do nowej już obudowy włożyłem filtr filmtec (wszedł dość  ciężko)  przelałem 2 litry wody i znowu konduktometr pokazał mi 170 uS.  Nie wiedziałem co jest grane,  i membrane podłączyłem na chwile bezpośrednio do wody pomijając prefiltry.  I kondktometr pokazał mi 180 uS.  Wie ktoś co może być źle?  Ogranicznik podłączony w dobra stronę,  na wylocie wody ro jest założony zawór przeciwzwrotny, temperatura wody ma 14 C.  Już nie wiem co mam robić.  400 zł poszło na wymianę i żadnego efektu.  Jeżeli jest ktoś kto miał podobny problem proszę o odpowiedź lu  jeżeli ktoś wie co może być nie tak.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mierzysz wodę zaraz po membranie czy na końcu "linii produkcyjnej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak jak ja się rozpędziłeś i załozyłeś wszystkie filtry z kompletu ...... u mnie był taki prefiltr mineralizacyjny do wody pitnej na wylocie z RO jako uzdatniacz. Masakra na wylocie była.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dlatego pytam o miejsce gdzie kolega mierzy :)

kolejność dla naszych zbiorników to :

1. Wkład 5 mikron

2/3. Wkład 1 mikron

3/2. Wkład węglowy (niektórzy zamieniają miejscami wkład 2 i 3)

4. Membrana

5. Żywica demineralizacyjna / jonowymienna (np. MB-20 lub MB-40)

koniec - żadnych mineralizatorów po żywicy NIE stosujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva...Nie spotkałem się nigdy aby ktoś stosował 5mikronów, 1mikron i węgiel....Wtedy drobiny węgla trafiają na membranę i mogą doprowadzić do jej zatkania/uszkodzenia. W tanich zestawach brakuje właśnie 1mikrona i membrana traci na żywotności. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mikronów,  wegiel,  1 mikron membrana i mierzyłem wodę jak wylatuje bezpośrednio z membrany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak: 5u, węgiel, 1u, membrana, zbiornik na RO, post węgiel i w tym miejscu następuje podział na:

1) DI i wylewka do akwa

2) mineralizator i jonizator i wylewka do pitnej.

Ale żeby 5u, 1u i dopiero węgiel i membrana, to pierwsze słyszę :)

12 minut temu, szajkers napisał:

5 mikronów,  wegiel,  1 mikron membrana i mierzyłem wodę jak wylatuje bezpośrednio z membrany 

A może robisz za dużo testów? Jak ja ostatnio :) A poznałem przedwczoraj takich, co morskie na kranówie mają i zbiorniki mają się dobrze :)


112l + 15l

fac1ab0ac77db15f12d87fe3e6388d73u1563a17

abf9697d0117cec6d88d94d4a6b75e8du1563a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, dadario napisał:

Silva...Nie spotkałem się nigdy aby ktoś stosował 5mikronów, 1mikron i węgiel....Wtedy drobiny węgla trafiają na membranę i mogą doprowadzić do jej zatkania/uszkodzenia. W tanich zestawach brakuje właśnie 1mikrona i membrana traci na żywotności.

należy dobrze przepłukać węgiel i nie pyli - wiem bo mam taki "tani" czyli tylko 5mikron i węgiel

 

18 minut temu, szajkers napisał:

5 mikronów,  wegiel,  1 mikron membrana i mierzyłem wodę jak wylatuje bezpośrednio z membrany 

może winna jest wazelina ?

rozbierz , wyczyść poskładaj z powrotem zdejmij ogranicznik i lej wodę co najmniej 20 min , potem załóż ogranicznik i lej jeszcze 10 min i dopiero zmierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze schemat podlaczenia ro6? Zakupilem uzywany zdemontowany zestaw i juz sie gubie jak to wszystko pospinac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, sapciowaty napisał:

Ale żeby 5u, 1u i dopiero węgiel i membrana, to pierwsze słyszę :)

wiem i też mnie to dziwiło ... ale są takie gotowe poskładane zestawy

 

bez tytułu.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukałes nowe wkłady 

48 minut temu, dadario napisał:

Silva...Nie spotkałem się nigdy aby ktoś stosował 5mikronów, 1mikron i węgiel....Wtedy drobiny węgla trafiają na membranę i mogą doprowadzić do jej zatkania/uszkodzenia. W tanich zestawach brakuje właśnie 1mikrona i membrana traci na żywotności. 

 

Ja mam tak w moim RO i tak producent kazał założyć :) -> 5,1,Wegiel membrana 


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, szajkers napisał:

5 mikronów,  wegiel,  1 mikron membrana i mierzyłem wodę jak wylatuje bezpośrednio z membrany 

A może akuratnie woda Ci się w wodociągach zepsuła, coś dodali takiego, że membrana tego nie łapie i wtedy pomagają DI. Widziałem na tym forum już takie kombinacje z RO/DI, że ludzie mają za membraną: zasyp z Sera Silicate Clear i potem w szeregu 2 razy żywica DI, żeby na wyjściu uzyskać dobrą wodę i żeby się dino, okrzemki czy inne cyjano nie rzucały. Masz RO7, to chyba coś takiego, jak u mnie do niedawna: 5u, węgiel, 1u, membrana, węgiel post (tu wylewka do akwa) + zbiornik równolegle, mineralizator i jonizator (tu wylewka do picia). Masz tam żywicę DI przed wylewką do akwa? Już się robi RO7/DI :) Ja nie miałem DI do tej pory, ale ostatnio dodałem przed wylewka do akwa, bo mnie okrzemki atakują  :) Przy okazji pomieniałem prefiltry (5u, węgiel, 1u) i po 3ch miesiącach filtr 5u był czerwony, 1u też już nie był biały :)

Edytowane przez sapciowaty (wyświetl historię edycji)

112l + 15l

fac1ab0ac77db15f12d87fe3e6388d73u1563a17

abf9697d0117cec6d88d94d4a6b75e8du1563a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkłady pezeplukalem,  20 l pezeplukalem. I wazelina Nie podnosi gh i kh do poziomu ponad 3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kuba503 napisał:

Macie moze schemat podlaczenia ro6? Zakupilem uzywany zdemontowany zestaw i juz sie gubie jak to wszystko pospinac :/

A jakie tam wkłady masz? Napisz co masz, to może coś się uda poskładać :) Ze dwie foty dodaj :) A najlepiej zrób z tego osobny temat :)

Edytowane przez sapciowaty (wyświetl historię edycji)

112l + 15l

fac1ab0ac77db15f12d87fe3e6388d73u1563a17

abf9697d0117cec6d88d94d4a6b75e8du1563a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie odmaczam :) jutro powinne dotrzec wklady bo zakupiony zestaw ich nie mial,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawie wszystkie problemy z filtrami ro wiążą się ze słabym ciśnieniem w sieci wodociągowej. Nie mówię oczywiście o złym podłączeniu. Sam stosuje pompę ciśnieniową i na wyjściu za membraną mam 1-3 ppm z 400 w wodociągu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szajkers napisał:

Witam wszystkich.  Chciał bym was poprosić o radę,  i o rozwiązania problemu.  Posiadam filtr RO7,  gdy zbadalem  wodę po raz pierwszy samymi testami gh i kh pokazały 2 stopnie.  Więc wziąłem się za wymianę prefiltrow, membrany i ogranicznika.  Prefiltry plukalem 20 l następnie zamontowale nowy ogranicznik 420 i Membrane 75  wcześniej ja moczylem w wodzie przez 3h,  zgodnie z instrukcją przelałem 2 zbiorniki wody i o dziwo konduktometr pokazał mi 100 uS,  gh2 i kh2.  Woda wchodząca do filtra ma ciśnienie  3,7 bara i posiada 700uS.  Zadzwoniłem do sprzedawcy i oznajmił mi ze jest to spowodowane słabym ciśnieniem, i wysokimi parametrami wody przez co nie podejmie się gwarancji filtra ale zaoferował mi membrane firmy filmtec która podobno jest najlepsza na świecie i upora się z  wysoka przewodnoscia.  Membrane kupiłem za 150 zł po rabacie,   nastepnie znowu ja moczylem w wodzie,  zamontowalem w obudowie wczesnej smarujac uszczelki wazelina .  Po przelaniu wody przez nią i zbadaniu wodny oczyszczonej wyskoczyło mi 170 uS.  Znowu mnie zaskoczyło ale nie podawałem się i zamówiłem nowa obudowę myśląc że gdzieś może byś nieszczelności. Do nowej już obudowy włożyłem filtr filmtec (wszedł dość  ciężko)  przelałem 2 litry wody i znowu konduktometr pokazał mi 170 uS.  Nie wiedziałem co jest grane,  i membrane podłączyłem na chwile bezpośrednio do wody pomijając prefiltry.  I kondktometr pokazał mi 180 uS.  Wie ktoś co może być źle?  Ogranicznik podłączony w dobra stronę,  na wylocie wody ro jest założony zawór przeciwzwrotny, temperatura wody ma 14 C.  Już nie wiem co mam robić.  400 zł poszło na wymianę i żadnego efektu.  Jeżeli jest ktoś kto miał podobny problem proszę o odpowiedź lu  jeżeli ktoś wie co może być nie tak.  Pozdrawiam.

Ja też naciąłem się na Filmteca. Kupiłem, myślałem że starej membranie coś dolega i się zaczęło... na wyjściu 30-40ppm  i cholera nie zejdzie poniżej 30 za chiny. Wsadziłem w końcu chińskiego VONTRONa i mam 10ppm. Brak mi słów, bo sprzedawca też kręcił i się wypierał a ja nic nie zmieniłem tylko ich membrane do puszki wpakowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że moczysz membranę w wodzie  potem zakładasz do obudowy. Pytanie w jakiej wodzie ją moczysz i po co. Bo jeżeli w kranówce to niszczysz ją chlorem. Nowa membrana ma być przepłukiwana, ale najpierw woda musi przejść przez prefiltry. Wtedy węgiel wyłapie chlor, bo po to jest w RO węgiel i tylko po to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zapytać bo ciekawi mnie ten temat mam osmoze i po żywicy DTS mi pokazuje 010-008 a powinno być 000 to w czym tutaj jest problem w membranie . Wymieniona około 8 miesięcy temu z wszystkimi filtrami nowa żywica. Czy potrzeba jest kupno tej pompy wzmacniajacej. Membrana w oryginale była 100 teraz jest 75 i ciśnienie trochę spadło po przerobieniu całej hydrauliki w kuchni na mniejsze rurki(np.wczesniej mogłem zalać ponad pół czajnika na dużym strumieniu teraz jedynie szklankę i później ciurczy) nie wiem jakie jest ciśnienie wody na 3 piętrze jeśli trzeba wymienić membranę na inną to proszę podpowiedzieć na jaką i czy trzeba kupić tą pompę wzmacniającą

9 minut temu, kamyk napisał:

 

 

Edytowane przez kamyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz żywice?. To nie wina ciśnienia. Może słabo ją "upakowałeś" w filtrze. Po wymianie żywicy powinno być 000


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kamyk napisał:

Jeśli można zapytać bo ciekawi mnie ten temat mam osmoze i po żywicy DTS mi pokazuje 010-008 a powinno być 000 to w czym tutaj jest problem w membranie . Wymieniona około 8 miesięcy temu z wszystkimi filtrami nowa żywica. Czy potrzeba jest kupno tej pompy wzmacniajacej. Membrana w oryginale była 100 teraz jest 75 i ciśnienie trochę spadło po przerobieniu całej hydrauliki w kuchni na mniejsze rurki(np.wczesniej mogłem zalać ponad pół czajnika na dużym strumieniu teraz jedynie szklankę i później ciurczy) nie wiem jakie jest ciśnienie wody w bloku na 3 piętrze 

 

Żywica nie wiem jaka ale na 100% pewna kupiona od kolegi bo wziął większą ilość u niego pokazuje 000 a umnie właśnie około 010 nasypana pod samą pokrywke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Marek Gr napisał:

Napisałeś, że moczysz membranę w wodzie  potem zakładasz do obudowy. Pytanie w jakiej wodzie ją moczysz i po co. Bo jeżeli w kranówce to niszczysz ją chlorem. Nowa membrana ma być przepłukiwana, ale najpierw woda musi przejść przez prefiltry. Wtedy węgiel wyłapie chlor, bo po to jest w RO węgiel i tylko po to.

Moczyłem w wodzie z poprzedniego filtra, czyli o paraametrach 50 ppm, bez chloru. Tak pisało w instrukcji zeby wode moczyć przed włożeniem do obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Membrana powinna być zapakowana hermetycznie i wilgotna - nie trzeba jej moczyć tylko wyjąć z opakowania, włożyć do obudowy i uruchomić filtr

instrukcja mogła mówić o prefiltrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyk sprawdź ile masz przed żywicą bo ona z kilkunastu a może nawet kilkudziesięciu ppm powinna zbić do zera im więcej ppm tym szybciej się będzie zużywać. Jeżeli po membranie masz wysokie ppm to prawdopodobnie słabe ciśnienie. Membrana do optymalnej pracy potrzebuje dość wysokiego ciśnienia myślę że bliżej 8 at niż 4. Ja mam oprócz pompy taki zbiornik ciśnieniowy na wodę ro z niego z normalnym ciśnieniem spuszczam 10 litrów potem ono spada. Ponowne napełnienie zbiornika wodą ro trwa około 35 minut.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.