Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20170303_170554-1512x2016.jpg

Kamyk a w którym miejscu masz wpięty zbiornik ?

- nie widzę tego na fotce...

 


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno techniczne pytanie odnosnie membrany, jak poznac ktore wyjscie do scieku a ktore to RO? Membrana "zbiera" dobra wode do swojego wnetrza tak? Wiec z tego kranika powinna ro plynac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być tak jak na tym zdjęciu powyżej. Wyjście niżej czysta woda, a wyżej brudna, lub jak spojrzysz na membranę ustawioną w pionie lewe wyjście czysta, prawe brudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już nie pamiętam jutro zobaczę bo teraz jestem w pracy ale chyba od któregoś uzdatniacza 

Ale u mnie dalej d*pa z parametrami wymienione filtry plus odstojnik i podłączony drugi filtr z żywicą i pokazuje 010 na wlocie i na wylocie 

Edytowane przez kamyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zdejmiesz ogranicznik i gdzie woda poleci mocnym strumieniem - tam masz brudną

warto mieć kolorowe wężyki - np.czerwony - ściek , a niebieski - dobre  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, kamyk napisał:

wymienione filtry plus odstojnik i podłączony drugi filtr z żywicą i pokazuje 010 na wlocie i na wylocie 

wlocie i wylocie czego ? żywicy ?

to 2 pytania

czy jest to właściwa żywica ? (może założyłeś mineralizację zamiast demineralizację)

i czy nie była  wyschnięta (żywica sucha nadaje się tylko do śmieci lub zwrotu jeżeli niedawno kupiona i przysłana w woreczku zamkniętym zszywkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlocie do żywicy i wylocie a żywica nie wiem jaka ale kolega na niej jedzie i ma 000 ale jeszcze zamówiłem płyn do kalibracji tds i zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika że żywica nie pracuje wcale skoro na wejściu i wyjściu masz identyczny poziom zasolenia lub wkład filtra DI zmontowałeś nieprawidłowo i woda przechodząc przez filtr DI nie przesącza się przez złoże. (np. brak uszczelek gumowych na wkładzie z żywicą)

Płyn do kalibracji w twoim przypadku nie ma znaczenia, ponieważ wartość na mierniku nie może być identyczna na wejściu i wyjściu, chyba że wynosi "0"

Podłączyłeś małe filtry (węgiel i mineralizator) odwrotnie niż kierunek przepływu podany przez producenta.

Opisz kolejno gdzie podłączone są wężyki po obwodzie zdjęcia, ponieważ nie wszystko widać. ( lub zrób dodatkowe fotki)

Zbiornik na RO powinien być podłączony na tym samym przewodzie (hydraulicznie) co filtr DI, żeby podczas dolewania wody do akwarium przepływ zwrotny ze zbiornika nie przechodził przez złoże mineralizujące.

Edytowane przez Ad@mS (wyświetl historię edycji)

Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro opiszę i zrobię dodatkowe zdjecia bo teraz jestem w pracy i ciekawy jestem czemu nie pracuje zywica nowa wlozona do drugiego filtra no właśnie nawet o połowę nie spadnie 

Edytowane przez kamyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się u mnie, że uszczelka górna od puszki z zasypem żywicy nie dociskała się dobrze przy dokręceniu.

Uszczelniłem też miejsce gdzie wchodzi górny dekielek do puszki z żywicą  (taśma teflonowa)

Najpierw pogrubiłem tą uszczelkę i było ok. Potem wymieniłem cały filtr w którym siedziała ta puszka.

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170315_135831-2268x3024-907x1209.jpg 

20170315_135838-2268x3024-907x1209.jpg

20170315_135846-2268x3024-907x1209.jpg

Witam ponownie opisuje Ad@ms zobacz powiem wcześniej że po kalibracji tds spadło na 008 dobra teraz opis zasilenie do 3 filtrów wylot do membrany później jeden leci na ścieki a drugi do rozgaleznika na zywice i przez zawór do rozgaleznika na baniak i Carbon dalej do nastepnego rozgaleznika a z niego na mineralizator i do kranu lecą dwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20170303_170554-1512x2016.jpg

Przepraszam, ale się gubię.

Opisz powyższe zdjęcie, który z wężyków wychodzący poza kadr jest podłączony do czego?

Zaczynając od górnej krawędzi kadru i lewej strony:

1-wylewka demineralizowana

2-odpływ do ścieku

3-Zasilanie filtra z wodociągu

4-5

6-

7-wylewka mineralizowana

8-zbiornik RO

9-wyjście wody do akwarium

a w sprawie pojemnika z żywicą podawaj dane na wejściu i wyjściu, bo sama wartość 10 czy 8 niema znaczenia, na wyjściu powinno być "0"

Widzę że dopiąłeś dodatkowy pojemnik z żywicą, między pojemnikami załóż trójnik i zakorkuj go np wężykiem zaklejonym na gorąco. Da ci to możliwość sprawdzania wody po pierwszym DI przekładając sondę.

Zamień mały filtr węglowy i mineralizator o 180 stopni, strzałki na filtrach pokazują prawidłowy kierunek przepływu.

Jak robisz dodatkowe zdjęcia nie poruszaj filtra, bo przesunięcia przewodów robią tylko zamieszanie. Względem pierwszej fotki jest inaczej.

Edytowane przez Ad@mS (wyświetl historię edycji)

Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze są obecne zdjecia i opisane nie wiem co tam mam opisać 20170315_135831-2268x3024-907x1209.jpg 

Na górze są obecne zdjecia i opisane nie wiem co tam mam opisać 20170315_135831-2268x3024-907x1209.jpg 

To podałem na wejściu i wyjściu jest po tyle samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - wlot do filtrów 

2 wyjscie po filtrach górny przewod do membrany 

3 wyjscie dolnym na rozgaleziaczu do żywicy i drugi do rozgaleznika na carbon i baniak

4 górny z membrany do ścieków 

5 z carbonu do rozgaleznika na mineralizator i drugi do wylewki czyli kranu 

6 z mineralizator do wylewki czyli kranu 

Może byc tak opisane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem opis powyżej uzupełnij... 

lub zadzwoń

osmoza.jpg

Podaj TDS przed pierwszym DI i po pierwszym i drugim DI

Już wszystko prześledziłem, wszystkie podłączenia masz prawidłowo, poza kierunkiek przepływu przez carbon i mineralizator(bez wpływu na wodę w kierunku akwarium), problem może istnieć tylko w pojemniku DI (zbyt krótki)

Dołóż dodatkową gumę ze starego węgla. 

Też kiedyś taki problem miałem z wkładem z glinki 0,3 mikrona i węgiel poszedł na membranę

Czy żywicę masz zasypaną w specjalny pojemnik na wkłady i taki pojemnik wstawiony do obudowy filtra?

Zadzwoń będzie szybciej.

Edytowane przez Ad@mS (wyświetl historię edycji)

Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się w tym gąszczu rurek i modułów.... ale zapytam

Jaką funkcję pełni w tym układzie MINERALIZATOR? "Robi" wodę domową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest tylko do wylewki do kranu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czekam do jutra bo dodzwonilem się do Pana od płynu do kalibracji i nie wiedział jak powinno się skalibrowac i ma zapytać kolegi i mi dac znać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.