Skocz do zawartości
Misyo

Jaką chłodziarkę do 800L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Startuję swój pierwszy zbiornik morski i już widzę, że bez chłodziarki się nie obędzie. Przy temp w pomieszczeniu i przy wyłączonych grzałkach mam:

- rano, przed odpaleniem oświetlenia - 26,2st

- wieczorem, po całym dniu świecenia (w sumie 800W HQi jakieś 30cm nad lustrem wody) - 28,2st C.

 

Czyli latem będzie tragedia skoro już jest o jakieś 3st za wysoko....

 

I teraz pytanie, jaką chłodziarkę mam kupić... Szukając po sklepach znalazłem 3 opcje:

 TECO TK1000 - 3600pln
- AquaMedic Titan1500 - 4800pln
- D-D 2200 - 3959pln.

AquaMedic odpada bo jest poza budżetem. Ale czy D-D czy TECO - nie mam pojęcia! D-D wydaje się ciut za duża do mojego zbiornika (podają 1000-2200L, mniejszy model Dc-750 jest za mały). Do tego na plus TECO:

- Mniejszy (węższy 31cm vs 40cm, w szafce to robi różnicę).
- ma grzałkę - czyli mam spokój 
- jest tańsza o 400pln

Wydając tyle kasy chcę być pewien, że kupuję coś dobrego. A że nie jest to super popularny sprzęt z tysiącami opinii na necie - proszę Was o pomoc w wyborze. A i może coś przeoczyłem i jest jeszcze coś sensownego na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teco TK1000 będzie bardzo po bandzie do tej pojemności ..w tej cenie do 4000 kupisz nową Teco 2000.
Pozostałych chłodziarek nie znam ale Teco to już górna półka w tego typu sprzecie. Miałem Teco 20 (poprzednik Teco 2000) w 700 litrach i w upalne lato pracowała prawie non stop wyłaczała się dopiero późnym wieczorem.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teco ale nie 1000 a  2000.

Powod jest dosc prosty. Chlodziara ma schlodzic I sie wylaczyc. Chyba ze jestes fanem sauny w domu I za oknem.

Jak wezmiesz mniejsza to czas chlodzenia sie wydluzy, a przy tem 40 za oknem masz jak w banki ze zanim 1000 wchlodzi okolo 800 litrow to kilka godzin potrwa.

Obecnie mam u siebie starszy model chyba TR10 I fakt trzyma temp max 26stopni ale chodzi I 10 godzin dziennie podczas upalow.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mogę polecić Teco TK2000, działa u mnie od roku, zasiliłem mini Red Dragonem 2500, na początku trochę irytował mnie metaliczny zapach podczas chłodzenia i dość głośny start ale wszystko się dotarło po jakimś czasie.  Łatwy montaż, łatwa kontrola urządzenia, dobry dostęp do rzeczy, które raz na jakiś czas należy wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum sprzedaje TECO TR20, zdecydowałem się. W piątek dostawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie taniej będzie założyć klimatyzacje w pokoju, ja tak zrobiłem i latem dodatkowo domownicy zadowoleni a temperatura w salonie zawsze 23 stopnie. Koszt klimy z montażem 3600 pln.


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima ma jeszcze jeden plus zbiera wilgoć z pomieszczenia.  A akwarium potrafi jej trochę wytworzyć 


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarka niestety produkuje duże ilości ciepła.   Odczujesz to napewno w okresie letnim. Zdecydowanie lepszym wyborem jest klimatyzacja.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kareks napisał:

A nie taniej będzie założyć klimatyzacje w pokoju, ja tak zrobiłem i latem dodatkowo domownicy zadowoleni a temperatura w salonie zawsze 23 stopnie. Koszt klimy z montażem 3600 pln.

podpisuje się pod tym, ja tak zrobiłem i wszyscy zadowoleni


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także potwierdzam, klima w pokoju/mieszkaniu w zupełności starczy i w zależności od kubatury koszty mogą się zaczynać od 1000 zł.

Osobiście używam klimatyzatora "stacjonarnego"(nie przenośnego) opisanego 9000BTU.

W marketach budowlanych można teraz podpytać o promocję (np. Castorama ma własne klimatyzatory produkowane w fabrykach FUJITSU )

Mam mieszkanie 70mkw i w upalne dni uchylam szerzej drzwiczki od szafki pod akwarium.

Klimę można samemu zamontować-jest dość prosto ale dla zachowania długowieczności układu koniecznie proszę zastosować pompę próżniową.

Wyjątek stanowią mieszkania na poddaszu np. ze skosami i to w kilkupiętrowych blokach ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.