Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Akwa ma 2 tygodnie. Na skale rośnie taka galareta z mackami. Co to? I jak się pozbyć? ( czy się pozbywać? ).

Dzięki

Pozdrawiam

img-20170308-181500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aiptasia, na forum jest dwa miliony pięćset czterdzieści dwie odpowiedzi na Twoje pytanie. Wystarczy znaleźć.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big daddy, dziękuję za odp. I właśnie dlatego, że jest " dwa miliony pięćset czterdzieści dwie odpowiedzi " ciężko ogarnąć się na forum i znaleźć coś konkretnego. Zwłaszcza jak się do końca nie wie i nie rozumie czego się szuka ( mówię o takich jak ja, początkujących ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia, tak też zrobiłem jak już "gość" został zidentyfikowany. Na szczęście nie mam jeszcze piasku a aiptasia jest na małej skale więc ją wwyjmę i usunę dziadostwo mechanicznie. Oby pomogło na amen i nigdzie indziej nie wyszło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by jednak coś jeszcze wyszło polecam krewetkę wundermanni. Na starcie, kiedy nie masz jeszcze innego życia wprowadzając ją jako pierwszą i nie karmiąc wcale, szybko przekona się do jedzenia aiptasii. Sam tak właśnie zwalczyłem początki plagi u siebie.

Zajrzyj tutaj, skarbnica wiedzy, na początek idealna lektura. Jest tam wszystko co początkującego i nie tyko interesuje.

http://reefhub.pl/category/blog/

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą aiptasie usuniesz i może więcej już nie wyjdzie ze skały. Za jakiś czas zaczniesz wprowadzać korale i wraz z nimi możesz przynieść nowe aiptasie, może się tak zdarzyć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem bedzie jakaś krewetka zjadająca aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal lub berghia. Problem jest taki ze berghia wcina tylko aiptasie i jak ją braknie to wszyscy wiedzą co się stanie. Brzydal wcina wszystko i ma też w diecie aiptasie także najlepszy wybór. Co do krewetek przerabialem kilkanaście sztuk i żadna się aiptasi nie chwyciła po czym kupiłem brzydala i sukcesywnie zjada rozyczki a miałem ich bardzo dużo :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Cichyppg napisał:

Brzydal lub berghia. Problem jest taki ze berghia wcina tylko aiptasie i jak ją braknie to wszyscy wiedzą co się stanie. Brzydal wcina wszystko i ma też w diecie aiptasie także najlepszy wybór. Co do krewetek przerabialem kilkanaście sztuk i żadna się aiptasi nie chwyciła po czym kupiłem brzydala i sukcesywnie zjada rozyczki a miałem ich bardzo dużo :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Jest duże prawdopodobieństwo, że brzydal przy okazji też będzie zjadał korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie aiptasi ale wystarczy ze będzie go intensywnie karmil i będzie miał spokój z koralami

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny tego, po tym co piszą inni o tej rybie co u nich wyprawia. Karmienie karmieniem, ale koral jest smaczniejszy. Chyba, że trafi się naprawdę grzeczny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzydal nie ruszał aiptasi dopiero ślimak załatwił sprawę. Tak że jestem za berghią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze jak berghia obezwladnia aiptazje? Ma jakas wydzieline, ktora paralizuje? Widzialem jak taki slimak wcinal roze, a ta caly czas byla napompowana. Ciekawe czy aiptazja zjadana przez berghie nie rozsiewa sie


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia zjadana przez Berghie nie rozsiewa się :) Berghia ją poprostu zjada


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad miesiąc temu załatwiłem Aiptasie gorącym kwaskiem podawanym strzykawka z igłą. Jedna kuracja ok 8 szt poszło w niepamięć do tej pory nawet maleńkiej nie widzę. A tez kupiłem krewetki niby z frachtu nie karmione niczym tylko miały skałę z Aipitasia a nic nie zrobiły były 3 róże duże wielkości ok 5PLN i kilka mniejszych. Tak więc kwasek w proszku 1/2 torebeczki do gorącej wody i w duże wbijałem igłę a mniejsze ostrzykiwałem bez wbijania. Na tą chwile 1-0 dla mnie i oby tak dalej.:D


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc, to jeszcze nie można ogłosić zwycięstwa. Mogą być małe, schowane w niewidocznych miejscach. Jak ich nie zauwazysz, nie będzie ich po 6 miesiącach, to możesz ogłosić sukces. Ale i tak mogą pojawić się ponownie z przyniesoną nową  szczepką korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.