Skocz do zawartości
Kajtek77

Zgubiłem Brzydala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Wczoraj wieczorem patrząc na baniak nagle jak bym w łeb łopatą dostał. d*p a gdzie brzydal ? I sobie uświadomiłem że go nie widziałem już kilka dni może tydzień albo dwa. Szybkie oględziny nie ma , wyskoczył albo padł. No trudno robotę zrobił fajny był szkoda chłopaka ale życie. Nagle ciul z drugiej strony łopata i olśnienie :D . Chwyciłem za latarkę i świecę kominowi prosto w .... grzebień.

Jest łajza siedzi w kominie :D:D , jak lubi to niech siedzi. Na marginesie bardzo się ucieszyłem tym faktem bo w kominie miałem całkiem niezłą plantacje Aiptasi. Nawet przez chwilę się zastanowiłem czy go sam tam po pijaku nie wrzuciłem ? Nie na pewno nie pomogłem mu , sam tam wlazł. Eksmisja z komina była dzisiaj , i przy okazji innych prac przy zbiorniku dokładnie się mu przyjrzałem. I co znalazłem ??? Tak róże. Kilka małych sztuk , a na pewno ich nie było bo brzydal wyczyścił cały zbiornik do zera , tak myślałem. Czyli musiał trochę w tym kominie siedzieć skoro zdążyły urosnąć , ale za to jaki komin czysty :) , wyczyścił wszystkie które tam były. 5 minut zabawy w kominie i chłopak z powrotem u siebie , trochę stresu mu zafundowałem więc siedział 15 minut obrażony pod skałą. Po czym foch mu przeszedł zrobił kilka rundek po placu i zeżarł róże. 

Ot taka historia  przy okazji której przyszły mi do głowy dwie rzeczy. Róże będą razem ze mną do końca zbiornika chociaż ich nie widzę i że bardzo dobrze zrobiłem że nie okleiłem komina na czarno. Choć teraz się zastanawiam czy Brzydal sam z premedytacją a nie prze przypadek znalazł się w kominie. Ile idzie paczyć na papu przez szybę , pokombinował i dostał się do spiżarki. Co sądzicie ???


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tych roz mamy tez troche w orurowaniu...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LPSsów mam tylko Dunke i Cuulastere, kilka koloni Zoa. Nie jest zainteresowany koralami w ogóle. 

Stani masz pewnie rację, w sumpie też już je widziałem. Kiedyś gdzieś chyba NanoKaczor pisał że walka z różami polega na utrzymaniu jej populacji pod kontrolą. Czyli jak ich nie widzimy nie znaczy że ich nie ma ale za to jesteśmy szczęśliwi :) . 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się go kiedyś chciał pozbyć to chętnie odkupie bo u mnie znów się róże pojawiły.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brzydal kiedyś wyskoczył z akwarium i wpadł na dywanik kurzu za szafka. Polegał tam jakieś 10min zanim go wyciągałem i z powrotem wrzuciłem do akwa. Żyje do dziś jakieś 5mcy będzie już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MÓJ BRZYDAL TO ŚWINIA! Na początku interesował się różyczkami, ale szybko mu przeszło...z czasem zagustował w pokarmach serwowanych reszcie obsady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba jest nie do zdarcia,. Wyszło  na to, że po ~2 latach dunkę zaczęła jeść. Ona z wiekiem rozszerza dietę (sam widziałem jak skubie glony z szyby). Uważaj na swoją dunkę.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gothmog na razie nie planuję pozbycia się go .

Ja mojego kupiłem o Jadwigi jako maleństwo 2-3 cm. Od razu zaczął jeść mrożonki a różami się nie interesował, i nagle wszystkie zjadł :) . Mam nadzieje że na korale się nie przeżuci jak będzie dobrze karmiony. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas pływał wokół akwarium i nawet nie wiem kiedy skubał aiptasie ale znikala.

Do czasu aż nie wyfrunął z akwarium i masakra przybyło 2 razy więcej róż.


Pacific sun pandora hyperion s

240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem osobnika 4 cm. Na początku coś tam skubał różyczki ale w pewnym momencie rzucił się na Acanthastrea, Xenie i Clavularie. Aca jedna zeżarta a druga powoli odrasta, u Xeni polipy powoli odrastają, to samo z Clavularią. A różyczki się śmieją. Brzydal wylądował w sampie. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.