Skocz do zawartości
marinefreak

Chromisy 2 z 5 zagubione w akcji razem z doktorkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

 

Do baniaka trafiło 5 Chromisków, (z jednego ze sklepów w Gdańsku). Niestety 2 szt gdzieś przepadły w bezkresnych czeluściach żywej skały. To samo stało się z doktorkiem, który po paru dniach coraz częściej pojawiał się na widoku, aż tu nagle zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Moje pytanie to; co zrobić w przypadku ewentualnego zgonu ryby, która najprawdopodobniej leży gdzieś pod stertą skał, których nie ma szans na wyjęcie z baniaka??

 Moja obsada to; 2s x Ocelarisy, babka kopiąca, 1den wredny garbik błękitny z żółtym ogonkiem (Chrysiptera parasema), Salarias faciatus, Helmon Rostratus, 2szt Pterapogon, 2 piżamki, Kreweta boksująca, 2szt Amboinensis, 1 duże wężowidło.

Baniak 425L+200l sump. Żywej skały +/- 40 kg. Parametry w normie. Podmianki co każdą sobotę. Ati Phosphat na PO4 i Węgiel w kolumnach sumpa.

 

Mam taką cichą nadzieję że towarzystwo od brudnej roboty załatwi temat i nie będzie problemów z parametrami. Liczę też że glinka Ati + węgiel wyciągną resztę. Jednak wolę dopytać zdecydowanie bardziej doświadczonych kolegów.

Edytowane przez peterbpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mi kiedyś padły dwie ryby jak wyjechałem słuzbowo na 2 tyg. Akurat przed wyjazdem zaczęła się ospa. Wtedy padła mi centeopyga taka z 6 cm i mniejsza rybka. Mniejszą rybke od razu załatwiły krewetki i wężowidło. Z tego ci mi żona opowiadała z większą było pewnie to samo po powrocie miałem parametry idealne. Wtedy po4 niewykrywalne salifertem a no3 kolo 5. A mam reefmaxa wiadomo jaki odpieniacz. Także bym nie panikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Błędy początkującego. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc teraz widze ze ktos sprzedaje na fejsie reefmaxa (bialy) a na zdjeciu zoltek i hepatus w 100 l ;) a pytalem bo tez myslalem nad wieksza rybka ale jednak poczeka na przesiadke :) pozdrawiam


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedź. FAktycznie może krewetki i wężowidło zajęły się już tematem i nie ma co siać paniki. Dzisiaj robiłem podmiankę i NO3 wywaliło na 10 a NO4 na 0,15.

Akurat czas na wymianę wsadów w kolumnach, więc pewnie coś było na rzeczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 450 litrowym zbiorniku wszystkie martwe rybki znikały, nigdy żadnej nie widziałem, były zjadane w nocy, po prostu znikały bez śladu. Obstawiam że robotę robiły wieloszczety, ślimaki, krewetki i inne stwory. Kiedyś padła mi duża krewetka kuakentali - była stara i wielka, widziałem jak wieczorem leżała na dnie, miałem ją wyciągnąć, ale zapomniałem. Rano nie było śladu.

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mi krewetkę ktöra padła prawdopodobnie przy wylince z prądem złapał szorstnik i było po temacie. Pami3tam jak rano przed pracą patrze martwy salarias nie przyjmował pokarmu a glony wyjadł. Myśle wróce z pracy wyciagne, ale już nie było czego wyciagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.