Skocz do zawartości
Diabel

Pomocy życie umiera

Rekomendowane odpowiedzi

jutro go kupie, tylko pytanie skąd mogłaby się tam znaleźć? rozebrałem odpieniacz, pompę obiegową, cyrkulatory, obejrzałem grzałkę i nic. żadnych wycieków, smarów czy nieszczelności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

woda RO sam robisz ? nie masz jakiegoś zaworka metalowego po węglu / membranie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam robię, jedynie co jest po membranie i Di to mierniki od TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale dobrze pisze. Prawie na pewno to miedź. Bakterie i glony nie są na nią wrażliwe. Za to bezkręgowce bardzo. I jak wszystko ginie to masz jej stężenie prawdopodobnie bardzo wysokie. Rozbierz skałę, sprawdź czy nie masz tam jakiegoś kabla, wtyczki, śrubek lub czegoś innego co ci wpadło.

Sprawdź pompy, grzałki i inną elektrykę w akwarium czy nic nie jest pęknięte.

Jeśli nic nie znajdziesz to prawie na pewno skała/sól jest zanieczyszczona i czeka cię reset akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i "wiadro" węgla - profilaktycznie

tylko go nie wymieniaj co "chwilę" - mój leży ponad pół roku

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już cały przejrzałem, tak jak pisałem kupię jutro test na Cu, zrobię w 1l roztwór soli i dokonam pomiaru dla niej, jeśli to ona jest problemem to kupię inną. Co do skały to ją dobrze oglądałem przed klejeniem i nic takiego nie rzuciło mi się w oczy. Mogę ją wyjąć i kontrolnie jeszcze raz sprawdzić. Są jakieś absorbery miedzi. Czy raczej czeka mnie wylanie całej wody i zrobienie nowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest w pończosze, daję 0,5l na 350l obiegu i wymieniam raz na miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie odezwałeś jakiegoś "cudownego" np akwesan specyfiku żeby poprawic parametry podczas dojrzewania?
Chociaż z tego co czytam to obstawiam miedź..moze coś wpadło do akwarium np moneta. Nie wiem czy masz małe dziecko/dzieci ale u mnie standardem w sumpie były klocki Lego.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwa leje tylko bakterię, pożywkę dla nich i VSV czasem w zależności jaki jest poziom NO3 i PO4. bakterie i pożywka od PRODIBIO. Poza tymi rzeczami nic nie leje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w de i triton lab jest w de wiec zajrzyj do nich na www co i jak bo pewnie jest ciut inaczej niz w pl. Test na miedz pewnie ze mozna zrobic, nie zaszkodzi. Zbadasz wode na soli podmiankowa to juz jedno sie wyeliminuje. Jesli jednak to nie miedz to poswiec te pare eurasow i zrob testy. Oni tez podpowiedza w sprawie ewentualnego absorbera

Test z tritona jest na 30-pare roznych mikroelementow

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i pomoc. :)

Jeśli okazałoby się że to wina miedzi to co mogę zrobić żeby pozbyć się jej ze zbiornika? Jakiś absorber polecacie, podmiany wody, czy raczej wszystko leci do kosza i muszę od nowa zaczynać :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Diabel napisał:

Jakiś absorber polecacie, podmiany wody, 

Seachem CupriSorb


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina miedzi to musisz namierzyć jej źródło.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś znalazłem, przy automatycznej dolewce używałem pompki której wirnik był na metalowym trzpieniu. Stal nierdzewna nie widać rdzy czy korozji. Obstawiam że to może być cały winowajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Diabel napisał:

Chyba coś znalazłem, przy automatycznej dolewce używałem pompki której wirnik był na metalowym trzpieniu. Stal nierdzewna nie widać rdzy czy korozji. Obstawiam że to może być cały winowajca

Używałem pompy obiegowej na metalowej ośce przez dobre 2 lata i nic się nie działo. Według mnie to na pewno nie jest winowajca i powodu należałoby szukać w skale, prawdopodobnie coś oddaje do wody

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Też używałem Pawel mpek z metalowym trzpieniem. I nuc się nie działo. Całe życie miało się dobrze. Akwarium kleileś sam? Może silikon oddaje coś do wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jak i stelaż aluminiowy zamawiałem w e-rybce. Do zaciemnienia refugium użyłem silikonu akwarystycznego na szybach tak żeby światło z niego nie wylatywało

Edytowane przez Diabel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z fraktu, kupiona w niemczech godzinę po dostawie,była pokryta glonami wapiennymi jaki zielonymi, pachniała oceanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli ktoś nie zakombinował, oszukał to skała powinna być ok. Bo jeśli skała pochodzilaby ze zbiornika gdzie np. Ktoś leczył ospe środkami z zawartością miedzi to teraz to może wyłazic. No ale z tego co piszesz to jest bardzo mało prawdopodobne. Robiłeś jakieś testy na miedz? Pisałeś też, że kleiles skałę cx5, jesteś pewien ze to była ta zaprawa? Z jaką wodą ją rozrabiales? Obecnie zaprawy tego typu tzn montażowe bywają modyfikowane chemicznie

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miedz jeszcze nie robiłem, jutro jadę kupić test, co do zaprawy to tak jestem pewien że to ta - mieszałem z wodą z kranu, może 200 ml łącznie jej użyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zaprawe cx5 też mieszałem z wodą z kranu i użyłem dużo więcej wody jak Ty. Także to też można wykluczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 procentowo miedź ròb jak najszybciej testy. Im dłuźej skała się moczy w takiej zupie tym dłuźej będzie oddawac. Miałem podobną sytuację w swoim dawnym akwarium i objawy za tym przemawiają. Można wrzucic kawałek monitopory tależowej. Jak po krutkim czasie zbieleje i poleci to miedź.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.