Skocz do zawartości
BzykU

Wpływ akwarium morskiego na zdrowie - Człowieka

Rekomendowane odpowiedzi

Co do diod UV: mam w Etheralach jeden kanał właśnie UV - pomimo korony i braku możliwości spojrzenia bezpośrednio na lampę gdy rozkręca je mocniej niż kilka % dosłownie po minucie czuję oczy. Coś jak po spawaniu bez maski. A nodze okulary i samo akwa też powinno taka długość fali blokować. Poniżej pewnych długości już bym nie schodził. Byc może to tylko subiektywne odczucie ale wyraźnie je zauważam. Był tu już kiedyś na forum wątek o solniczce i bodajże alergiach.

...mobilnie...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Palnik napisał:

Kolega mówił, że sama rozmowa o akwarium z żoną była niebezpieczna dla jego zdrowia.

Całe szczęście, ze ja nie mam żony ;)

A jeszcze z moich obserwacji, to o wiele lepiej mi sie oddycha w zimie, odkad mam akwarium. Powietrze nie jest tak wysuszone od kaloryfera. Balam sie, ze moze bedzie problem ze zbyt dużą wilgotnoscia, ale nie ma. Jest w sam raz. Ani w zeszlym roku, ani w tym nie zlapalam przeziębienia. Moze to faktycznie nie jest kwestia jodu, ale wlasnie wilgotnosci? Sluzowki nie są wysuszone, podrażnione i dlatego zmniejsza sie sklonjosc do lapania infekcji? 

Nawet moje dlonie, ktore kazdej zimy bardzo sie przesuszaja i skora potrafi pekac az do krwi w tym roku jakos daly rade. Bałam sie, ze od codziennego moczenia w slonej wodzie bedzie gorzej, ale o dziwo jest lepiej. Moze to przypadek, bo nie było mrozów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Flasher napisał:

No to teraz pojechałeś :)

Idąc Twoim tokiem myślenia... żarówka też miga, przecież w sieci mamy sinusoidę o częstotliwości 50Hz więc musi migać tyle że włókno ma dużą bezwładność, świetlówki na nowoczesnych statecznikach migają z dużo wyższą częstotliwością... chyba że Zatrzymałeś się na magnetycznych balastach. Ledy natomiast migają tylko wtedy kiedy są podłączone po PWM inaczej czemu miały by migać.

Reasumując... słońce też miga, i ognisko też... pewnie dlatego tak krótko żyjemy :)

No to idźmy dalej. Dioda LED miga cały czas i nie musi być podłączona do PWM , wystarczy zwykły zasilacz stalopradowy i też będzie migala. I skoro nie miga i takie tam to dlaczego podczas robienia filmu z akwarium w tle to lampy migają? Nie będę tu robił całego wywodu na ten temat ale prawda jest tylko jedna hehe... Prowda i tyż prowda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, speed_k napisał:

No to idźmy dalej. Dioda LED miga cały czas i nie musi być podłączona do PWM , wystarczy zwykły zasilacz stalopradowy i też będzie migala. I skoro nie miga i takie tam to dlaczego podczas robienia filmu z akwarium w tle to lampy migają? Nie będę tu robił całego wywodu na ten temat ale prawda jest tylko jedna hehe... Prowda i tyż prowda...

A z jaką częstotliwością będzie migała ?

Załóżmy że napięcie z transformatora przepuścimy przez mostek gretza, kondensator i rezystor  żeby wytracić prąd... podaj jakąś częstotliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Flasher napisał:

A z jaką częstotliwością będzie migała ?

Załóżmy że napięcie z transformatora przepuścimy przez mostek gretza, kondensator i rezystor  żeby wytracić prąd... podaj jakąś częstotliwość :)

Nie umiem ci odp z jaką częstotliwością. Po prostu teoria teorią a praktyka mówi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sprawdzałem Twoją wiedzę na ten temat i widzę że nie wiesz o czym piszesz. Zacznij używać lepszych zasilaczy to skończą się Twoje problemy z miganiem.

Piszesz o praktyce... zrób sobie taki układ o którym piszę na dłuższych przewodach i sobie zakręć "bączka" jeżeli będzie dioda migała to powinieneś zobaczyć przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2017 o 21:37, BzykU napisał:

Cały czas nad tym rozmyślam .

Czy są jakieś negatywne skutki prowadzenia akwarium morskiego w domu dla jego właściciela i oczywiście współlokatorów ?

Albo może są same tylko superlatywy ?

Bzyku jedynie skutki uboczne u mnie to:

1.ciągle coś...kasa i kasa to by się to przydało to tamto...:D

2.czasem wiecej czasu poświęcam akwarium jak rodzinie:D

3.czasem swiatlo które pada po za akwarium troche przeszkadza żonie  w oglądaniu "M jak Miłość ":D

Co do pozytywów...jak dla mnie wszystko na plusa...choc nie ukrywam że co po niektóre rzeczy powinny być tańsze,takie jak Lampy,odpieniacze,pompy, ale to taka mala sugestia...

Pozdrowionka :rolleyes:


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przy okazji przestańcie się gapić w ekrany - też migają ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i powiem wam tak .

Wszystko ok ale właśnie mimo parowania na dobę około 9 l. na dobę, właśnie rozkłada mnie na łopatki i nie tylko grypa co najmniej a bardziej pewnie angina .

Wiec raczej nie uratowało mnie te morskie oko.

Bardziej zastanawiam się nad aspektami typu wilgoć grzyb w ścianach itd .

a to są bardzo poważne problemy.

Do ciekawostek zaliczę fakt iż na wilgotnościomierzu mam cały czas 30 % w tym pokoju co zbiornik i sumpy.

Co lepsze nie dawno pomagałem żonie wieszać firany mokre aż się z nich lało na 2 dni po tym zdarzeniu, wilgotnośc powietrza podskoczyła do 45 % po czym po wyschnięciu zasłon zmniejszyła się z powrotem do 30 % .

Nic już nie kumam !!

Wilgotnościomierz sprawdzany z 3 innymi .

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą wentylację to wilgoci brak . Mam w domu ponad  900 L odkrytej wody z czego 600L to 21 zbiorników z deszczowniami .Średnia wilgotność w domu przy normalnej pogodzie 45% .Przy większej wilgotności  55% + znacznie zwalnia mi parowanie w zbiornikach , poniżej 35% woda znika szybko .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak podobnie do mojej sytuacji.

A jak długo posiadasz te ilości wody w domu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BzykU napisał:

To tak podobnie do mojej sytuacji.

A jak długo posiadasz te ilości wody w domu ?

 

500 L od 5 lat , 800 L od 2lat  , na dzień dzisiejszy łącznie z zbiornikiem na dolewki to ponad 1000 L . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znaczy się zero grzyba po rogach albo no nie wiem po sufitach ?

Dnia 26.03.2017 o 09:10, nanorafa napisał:

Całkiem to ciekawe ale w która stronę to działa.

Na + czy - 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam cegiełkę od siebie, zawsze miałem suche powietrze w domu  w zimę i problem z zatokami u mnie i corki. Odkąd mam akwa problem zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.