Skocz do zawartości

Historia edycji

Przemek79

Przemek79

"W 80 dni dookoła baniaka"

80 dzień akwarium uczciło.... awarią pompy odpieniacza ... ehhh... Red Dragon a psuje się jak chińczyzna :o Na szczęście to jedyny minus, poza tym same powody do umiarkowanego zadowolenia. NO3 spadło do 15-20, PO4 nadal 0. Zmieniłem bakterie, zrobiłem podmiankę na na dodatkowych 40 litrach wody z Acropory z niskimi NO3 i PO4.

Część poparzonych korali się regeneruje, stan tych bardziej poparzonych przestał się pogarszać. Pozostałe korale wyglądają kwitnąco. Uzupełniłem obsadę o kolejne euphyllie, rico, symphyllię, porites, oxypory, turbinarię, favię i favitesa a także przepiękną "żarówkę" cynarię :clowning  Nauczony poparzeniami poza skręceniem ledów nowe osobniki ustawiam na pierwsze tygodnie na dole akwarium, najbardziej wrażliwe w lekkim cieniu. Do przekopywania piasku doszła babylonia. Zacząłem też dodawać jod (2 krople na razie). Niestety gdzieniegdzie widać trochę cyjano.

W czołówce rankingu ulubionych zwierzaków robi się ciasno... mandaryn, żółtek, cynaria, blenniella, plerogyra i jardeni oraz las euphyllii konkurują o spojrzenia domowników i gości :wub: 

Wyzwania na następne tygodnie:

  1. walka z NO3
  2. lekkie podniesienie PO4
  3. rekonwalescencja poparzonych korali
  4. pozbycie się cyjano
  5. stopniowe przenoszenie korali w docelowe miejsca

8335e7ba555e9e9e9fe0b4837a3da7f2u1606a14

Przemek79

Przemek79

"W 80 dni dookoła baniaka"

80 dzień akwarium uczciło.... awarią pompy odpieniacza ... ehhh... Red Dragon a psuje się jak chińczyzna :o Na szczęście to jedyny minus, poza tym same powody do umiarkowanego zadowolenia. NO3 spadło do 15-20, PO4 nadal 0. Zmieniłem bakterie, zrobiłem podmiankę na na dodatkowych 40 litrach wody z Acropory z niskimi NO3 i PO4.

Część poparzonych korali się regeneruje, stan tych bardziej poparzonych przestał się pogarszać. Pozostałe korale wyglądają kwitnąco. Uzupełniłem obsadę o kolejne euphyllie, rico, symphyllię, porites, oxypory, turbinarię, favię i favitesa a także przepiękną "żarówkę" cynarię :clowning  Nauczony poparzeniami poza skręceniem ledów nowe osobniki ustawiam na pierwsze tygodnie na dole akwarium, najbardziej wrażliwe w lekkim cieniu. Do przekopywania piasku doszła babylonia. Zacząłem też dodawać jod (2 krople na razie). Niestety gdzieniegdzie widać trochę cyjano.

W czołówce rankingu ulubionych zwierzaków robi się ciasno... mandaryn, żółtek, cynaria, blenniella, plerogyra i jardeni oraz las euphyllii konkurują o spojrzenia domowników i gości :wub: 

Wyzwania na następne tygodnie:

  1. walka z NO3
  2. lekkie podniesienie PO4
  3. rekonwalescencja poparzonych korali
  4. pozbycie się cyjano
  5. stopniowe przenoszenie korali w docelowe miejsca
Przemek79

Przemek79

"W 80 dni dookoła baniaka"

80 dzień akwarium uczciło.... awarią pompy odpieniacza ... ehhh... Red Dragon a psuje się jak chińczyzna :o Na szczęście to jedyny minus, poza tym same powody do umiarkowanego zadowolenia. NO3 spadło do 15-20, PO4 nadal 0. Zmieniłem bakterie, zrobiłem podmiankę na na dodatkowych 40 litrach wody z Acropory z niskimi NO3 i PO4.

Część poparzonych korali się regeneruje, stan tych bardziej poparzonych przestał się pogarszać. Pozostałe korale wyglądają kwitnąco. Uzupełniłem obsadę o kolejne euphyllie, rico, symphyllię, porites, oxypory, turbinarię, favię i favitesa a także przepiękną "żarówkę" cynarię :clowning  Nauczony poparzeniami poza skręceniem ledów nowe osobniki ustawiam na pierwsze tygodnie na dole akwarium, najbardziej wrażliwe w lekkim cieniu. Do przekopywania piasku doszła babylonia. Zacząłem też dodawać jod (2 krople na razie).

W czołówce rankingu ulubionych zwierzaków robi się ciasno... mandaryn, żółtek, cynaria, blenniella, plerogyra i jardeni oraz las euphyllii konkurują o spojrzenia domowników i gości :wub: 

Wyzwania na następne tygodnie:

  1. walka z NO3
  2. lekkie podniesienie PO4
  3. rekonwalescencja poparzonych korali
  4. stopniowe przenoszenie korali w docelowe miejsca
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.