Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A wklej kilka fotek bez logowania do Google. Przeczytałem cały wątek i poproszę jeszcze :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Raff 2020 napisał:

A wklej kilka fotek bez logowania do Google. Przeczytałem cały wątek i poproszę jeszcze :clapping

Ehhh jak wkleję w pogorszonej jakości to mało co bedzie widać. w poniedziałek pewnie w robocie na spokojnie poszukam sposobu na pomniejszenie rozmiarów.

wątek sam przeczytałem i łezka w oku się kręci jak widzę Zółtka który dziś jest jak dłoń a 4 lata temu był niewiele większy od kciuka, catalenphyllię , która dziś jest wielkośći piłka siatkowej a była jak tenisowa. Zółtka nie potnę ale cata idze pod diament dremela jak tylko ktoś przygarnie trochę szczepek. Porządku zimowe w toku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają. Miałem twoje akwarium w obserwowanych. Ostatnio poczyściłem nieco listę obserwowanych a tu taka niespodzianka. Większy jamnik bajka. Moje marzenie. Fajnie zarosło, gratulacje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

Działają. Miałem twoje akwarium w obserwowanych. Ostatnio poczyściłem nieco listę obserwowanych a tu taka niespodzianka. Większy jamnik bajka. Moje marzenie. Fajnie zarosło, gratulacje.

Dziękuję. Zaczynam porządki w akwariach bo LPS porosły jak szalone, do tego stopnia że zabijają mi SPS, muszę wrócić do planu małe LPS, duże SPS ale to jest jak domino, najpierw trzeba zrobić miejsce żeby coś przenieść. Od ponad miesiące dopieszczam też parametry żeby acrpory wróciły do kolorów bo dziś to tylko proste mają kolory, a te trudniejsze są burakami, trochę też zaniedbanych z gniazdami detrytusu. Trzeba działać. 

Przy okazji ciekaw jestem ile osób w Polsce cięło catalenphyllię jardei, a jeszcze ilu zrobiło to bez strat. Bo jestem dumny z tego bardzo, że udało mi się nie stratcić nawet 1 fraga, może też dzięki temu że przez 2 lata nie wkładałem żadnego nowego korala więc zdrowe.

Przy okazji akcja "Cięcie"

"przed"

https://photos.app.goo.gl/LSwP276yA95CVQjs6

"Po"

https://photos.app.goo.gl/8ZGxjCbnQknKth2G7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj olbrzymia kolonia dragon soul, wpadł kolega i zrobił zdjęcie z filtrem, które trochę lepiej oddaje kolory:

20211207_082134.jpg

Resized_image000000001.jpeg

I zmniejszone trochę nowe większe akwarium

20211204_205614.jpg

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium 5lat sporo czasu :clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Beti napisał:

Piękne akwarium 5lat sporo czasu :clapping

5 lat ma mniejsze w obiegu, filmy są z więszego prawie 3 letniego zbiorniczka, który jest w jednym obiegu z tym starszym. Ale woda i np. te wielkie euphyllie mają 5 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szał. Te euphylie gdyby nie ujęcie spod spodu to by można powiedzieć, że to jakaś miękasowa trawka ;)

Widać, że cyrkulacja im służy, fajnie się ruszają. Gratulacje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Szał. Te euphylie gdyby nie ujęcie spod spodu to by można powiedzieć, że to jakaś miękasowa trawka ;)

Widać, że cyrkulacja im służy, fajnie się ruszają. Gratulacje.

dzięki. Obstawiam że silna SPS'owa cyrkulacja jest jednym z czynników , że tak duża kolonia nie psuje się od środka, bo buja się każdy polip

Najśmiesniejsze że te euphyllie wsadziłem prawie 3 lata temu do nowego akwarium żeby były "na czas dojrzewania do SPS" a potem syn się urodził i jakoś tak się bujało pod silnym światłem, w silnej cyrkulacji i urosły.... teraz trzeba je trochę ukrócić bo miejsca na acropory brakuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu twierdzi że Euphyllie wolą spokojny nurt,delikatne bujanie..A tu proszę:).Szasta nimi na lewo i prawo a one radosne jak dzieciaki z tego powodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, THORGAL napisał:

Wielu twierdzi że Euphyllie wolą spokojny nurt,delikatne bujanie..A tu proszę:).Szasta nimi na lewo i prawo a one radosne jak dzieciaki z tego powodu:)

Ładna kula, jednak mocno pokurczona. Co potwierdza, że jednak lubi mniejszą cyrkulację.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dadario napisał:

@Przemek79 mała fortuna... 

Po cenach sklepowych tak.... ale tak tylko na papierze. poza tym to jest 5 lat wzrostu. jak policzyłbym wodę, prąd, sól, essentiale, cały osprzęt to...... nadal jestem na minusie. a liczyć nie zamierzam bo cieszę się akwariami jak świnia w błocie i nie chcę zakłócać sobie tej błogiej radości ;)

18 godzin temu, THORGAL napisał:

Wielu twierdzi że Euphyllie wolą spokojny nurt,delikatne bujanie..A tu proszę:).Szasta nimi na lewo i prawo a one radosne jak dzieciaki z tego powodu:)

Też mnie to zaskoczyło ale one zdają się to lubić. To też chyba kwestia doboru trybów wave i braku bezpośrednich uderzeń wody. Mają jak na rafie gdy fale robią turbulencje.

No ale jak obserwuję tego samego koralowca w innych miejscach akwarium (np. w starym gdzie mam mniej cyrkulacji) to tak duża cyrkulacja powoduje że polipy nie są tak długie jak w spokojnych wodach

17 godzin temu, norbi2222 napisał:

Ładna kula, jednak mocno pokurczona. Co potwierdza, że jednak lubi mniejszą cyrkulację.

O właśnie ! dokładnie to co napisałem wyżej koledze zanim zobaczyłem Twoją wypowiedź. Ten filmik jest z nowego akwarium pod acropory. A w starym w tym samym obiegu gdzie pompy słabsze, dragon jest na dnie a i akwarium zarośnięte strasznie acrami polipy są zdecydowanie dłuższe i kolory głębsze.

Wkrótce nakręcę film ze "starego" akwarium to sami zobaczycie.

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ochotę śledzić zdjęcia z akwarium na instagramie zapraszam:

 

https://www.instagram.com/p/CdKmaWPFH98/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.