Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i filmik nakręcony spod wody, zaczynam być zadowolony z zdrowia korali, przyrosty też fajne, na pewno jeszcze trochę do zrobienia w zakresie kolorów. Zwierzaki szczęśliwe, właściciel także :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, czyściutko - robi wrażenie. Na Red Sea ?



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Blizzard2009 napisał:

Elegancko, czyściutko - robi wrażenie. Na Red Sea ?

Tak. sól red sea, z racji dozowania Ati essentials, ABCD oraz amino i witamin sól ta zwykła, łatwiej utrzymać stabilność parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafik73 napisał:

Fajnie  . Kilka korali bym Ci odłamał . Euphilia super ;) 

Jak ty ten żwirek trzymasz w ryzach ? Że on jest taki czysty . 

Hehe a widzisz a ja też myślałem czy by się do Ciebie nie wybrać więc zapraszam, coś ułamiesz ;) 

żwirek to dwie piaskowe rozgwiazdy + stado ślimaków. babki nie mam żadnej. i karmię tak żeby wszystko zostało zjedzone w 2-3 minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha. mam wrażenie że wszystkie pokolce zrobiły sobie WC w jednym miejscu czyli nad plyrogyrą (jest tam chyba najmniejsza cyrkulacja) i .... rąbią na nią. ona odżywiona a detrytus w jednym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 360

Ajajaj SPS to nie taka prosta sprawa. Ciągle walczę stabilność i lepsze warunki dla acropor. Niestety chyba jestem za bardzo niecierpliwy i robię po kilka rzeczy na raz. Jednocześnie zmieniałem docelowe parametry kh, Ca, Mg (na ogólnie niższe), podbijałem ledy (ale redukując białe żeby nie poparzyć korali) żeby wybarwić LPS oraz dozowałem PO4 bo wydawało mi się, że mi korale z jego braku marnieją (totalne 0,00 przez wiele miesięcy). Skutki są takie, że niby jest lepiej bo LPS oraz część acropor odżyły ale co kilka tygodni zaczyna mi bieleć jakiś SPS oraz ostatnimi dniami trochę mi zbrązowiało ich kilka. Konsumpcja kh, ca i mg jest rekordowa więc chyba generalnie jestem na dobrej drodze.

Z radosnych rzeczy doszło kilka zwierzaków: czerwona rozgwiazda (niestety to drugie podejście), brzydal na aiptasie (który trafił już do komina bo obskubał mi acany), Macropharyngodon orantus oraz parka Cirrhilabrus jordani. 

Pisarz ze mnie jak z koziej trąba więc po prostu zapraszam do obejrzenia filmu sprzed tygodnia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowany zrobiłem dziś małą sesję.

Dzień 529  

W przeciągu ostatniego pół roku sporo się nauczyłem. Niestety na własnych błędach ale przynajmniej mam już przekonanie, że zmierzam w dobrym kierunku. Jak na pierwsze morskie akwarium to chyba i tak idzie mi nieźle. Poniżej lekcje jakie dostałem:

Lekcja nr 1 - 0,00 PO4  przy bardzo mocnym świetle skutkuje utratą acropor

Lekcja nr 2 - tak potężną lampę jak moja montuje się wyżej niż 10 cm nad powierzchnią wody

Lekcja nr 3 - euphyllia mając tydzień styczności z choćby fragmentem acropory zabije ją w przeciągu tygodnia, ciąć trzeba szybko i daleko od miejsca ataku, a najlepiej podnieść acrę od razu jak spadła na euphyllię a nie być na wakacjach :(

Lekcja nr 4 - grzebień do komina musi być bardzo szczelnie zabezpieczony, tam też należy szukać ryb, które "znikają"

Lekcja nr 5 - różnica w pomiarach KH rano i wieczorem mimo dozowania KH co godzina sięgają 0,5 , tak więc pomiary należy robić o tych samych porach lub brać dużą poprawkę

Lekcja nr 6 - trzeba bardzo uważać żeby nie zablokować pompy dozującej na kilka dni 

Straty : kilka acropor, czerwona rozgiazda, bleniella, błazenek

Aktualne parametry trzymam na takim poziomie: 34-35pp ; 25,5 st.C ; NO3 5-8 ; PO4 0,03-0,04 ; 8,1-8,3 ; 420-430 ; 1300-1360

Akwarium coraz bardziej cieszy, odsprzedałem już pierwsze szczepki prostych SPS, a wczoraj pierwszy raz w ruch poszedł dremel żeby pofragować favię i acanę echinatę. Coraz większym wyzwaniem jest zapobieganie wojnom koralowym. Udało mi się także odratować kilka korali, które rok temu doporwadziłem na krawędź zgonu.

Na koniec dodam , że w planach mam postawienie obok drugiego, ok. dwukrotnie większego akwarium Acropora-only, który będzie na wspólnym obiegu z obecnym. 

ERp5ZAb.jpg

F1Y5LTm.jpg

X2MPLFx.jpg

Igu03gF.jpg

vInNWtg.jpg

9vUrG3F.jpg

8ASJn5J.jpg

uy6Gq9x.jpg

DIqy7wa.jpg

ZScqYEl.jpg

sI7crLs.jpg

xbpobVm.jpg

1MkvydL.jpg

zZmIyU8.jpg

KahLwkr.jpg

OaDrzFL.jpg

nQWQmVI.jpg

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma 5 nóg to można stać na głowie :D

dzQWL0p.jpg

Catalenphyllia i 3 tridacny .... no 3 i 1/10-ta ;)

p0cV9Ng.jpg

Moja najstarsza tridacna :D

2yyzqcv.jpg

Ogródek rico :wub:

C428IJH.jpg

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 5 nóg chciało zwiedzać akwarium i 1 dnia po zakupie zostały mu tylko 3,5 nogi po spotkaniu z Vortechem. Ale żyje, rusza się o dobrzeje  w sumpie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, katani napisał:

Moje 5 nóg chciało zwiedzać akwarium i 1 dnia po zakupie zostały mu tylko 3,5 nogi po spotkaniu z Vortechem. Ale żyje, rusza się o dobrzeje  w sumpie.

Moje 5 nóg raz na jakiś czas łażą po szybcie, ale nigdy nie włażą na pompy. Tak wogóle to genialne zwierzaki, w dużej mierze dzięki nim mój piasek jest bardzo biały mimo całkiem dużej o obsady i obfitego karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vertiscire napisał:

Dużo masz ich?

Ja mam dwie nogi ;) a tak serio to rozgwiazd piaskowych 2 sztuki, do tego Maretia planulata, kilka babylionii, strombusów i nassariusów. Całość daje radę utrzymać chyba wzorcową czystość.

Update tym razem filmowy. Ciekawe czy Panowie @Vertiscire @dzym @Panoramiks200 znajdziecie swoich wychowanków :) Niestety część z nich w słabszych kolorach ale obiecuję stale się uczyć i wrócić do ich świetności bom uparty jak osioł z natury

A tutaj kręcone od góry gopro w wodzie

 

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Przemek79 napisał:

Maretia planulata

O ciekawy jeżowiec. Gdzie takiego dorwałeś?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

O ciekawy jeżowiec. Gdzie takiego dorwałeś?

Acropora. Wydaje mi się mega pracowity, wygląda przecudnie, niestety wadą jest, że widuje się go raz na kilka tygodni bo pracuje pod ziemią niczym górnik na amfie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek79 napisał:

Acropora. Wydaje mi się mega pracowity, wygląda przecudnie, niestety wadą jest, że widuje się go raz na kilka tygodni bo pracuje pod ziemią niczym górnik na amfie.

Akurat taka wada w przypadku tego zwierza by mi nie przeszkadzała. Nassariusy i porcelankę też widuję "przypadkowo". Chociaż nassariusy to wychodzą, jak wyczują mrożonki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak w ramach wykopalisk odświeżyć swój wątek :) Akwarium nie tylko, że nadal się kręci to jeszcze dorobiło się brata bliżniaka i to syjamskiego. 2,5 roku temu odpaliłem obok drugie większe szkiełko 312 cm x 60 x 60 czyli 1120 litrów, po kilku m-c zostało wpięte w jeden obieg ze starym. Aktualnie więc w jednym obiegu chodzi łącznie ok 2.000 litrów wody, z filtracją w postaci dużego Red Dragona, pelletek w reaktorze, reaktor na Phospate Minus ATI, worek węgla, leję Essential PRO i Red Sea ABCD. Łącznie świecą 3 hybrydy ATI, z mocną przewagą Blue+, dużo wieją jedne z większych Tunziaków i jedna pompa Red Sea. 

Mniejsza akwarium docelowo będzie mocno nastawione na LPS. Duże nowe ma być Acropolandem z kilkoma LPS na dnie zamiast piasku.

Z racji narodzin potomka i natualnego braku czasu i sił oraz kilku moich durnych eksperymentów akwarium przeszło przez kilka kryzysów. Synek ma już dwa lata i złapałem motywację na porządki, pora na spore wycinki bo akwaria to istnia dżungla, korale wychodzą z akwarium (dosłownie), kilka olbrzymich kolonii ephyliii dragon soul zabija mi już spore krzaki acropor. Jedną catelenphylię wielkości piłki do siatkówki zaryzykowałem i pociąłem , po pół roku bez żadnych strat wszystkie "szczepki" są pięknie zaleczone i cieszą oko, będę ciął drugą jak tylko znajdę miejsce żeby ją wyjąć i włożyć maluchy.

Jakby ktoś miał pytania pytajcie. Przez lata nie nauczyłem się robić zdjęć więć tylko poglądowo zdjęcia całych szkiełek wrzucam. Jak ktoś chce obejrzeć to zapraszam na Stary Mokotów w Warszawie, można i w tygodniu bo praca zdalna daje większą elastyczność czasową.

https://photos.google.com/photo/AF1QipNu8PhBs40IH7jMFtyZY7M2CwzuXTKT3gdKFubd

https://photos.google.com/photo/AF1QipNodr03zJ5evlhfpraAGeJ7-_pXk4lyjAT8M-9x

https://photos.google.com/photo/AF1QipMgY0Sr7wn4ZckPguhajjo5-xXzFo-Tm09_wir9

https://photos.google.com/photo/AF1QipPjCfvAF5cwdpC3leL7_NO3mT6B02iLiW8nuKMo

https://photos.google.com/photo/AF1QipOvPzFmgHw2SY-zJjfl8BqV2gSNdR_E5mlxFGw0

https://photos.google.com/photo/AF1QipN3vqSIsVgWTXoU6SzlQhpW_fw31gsp6uHRkrp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.