Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skały super poukładane, fajne półeczki i wyglada że jest sporo kryjowek dla babeczk kopiących. Planujesz jakąś siatkę czy koronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z urlopu i pobytu w Polsce nie moglem sie oprzec zrobieniu e-zakupow w znanym sklepie lol

......

IMG_7716.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie 09.08.2017 roztwor solanki i ruszylo.Tydzien czasu za mna i zadnych glonow dawalem baterie" one & only" i amoniak po 3 dniu byl 0,5ppm na 6 dniu no2 spadlo z 0,5 na 0,2 a No3 z 5 poslo na 10.Nie bardzo rozumie czy to juz rozruch bliski konca ??? tak szybko bez glonow??? Oj cos mi sie wydaje ze atak diatoms juz wkrotce mnie nawiedzi... Co sądzicie?

IMG_8246.JPG

IMG_8248.JPG

Edytowane przez No pain no gain (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update....

Rowne 3 tygodnie dzisiaj i doslownie w ciagu jednego dnia wysyp diatoms ale taki ze mega ,za jedna dobe....

nh3 0.3ppm

no2 0.1ppm

no3 7ppm

Jak uwazacie kiedy moge wprowadzic ekipe sprzatajaca ? Jak nh i no2 beda zerowe czy jescze pozniej?....

IMG_8535.JPG

IMG_8536.JPG

Edytowane przez No pain no gain (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie że kolejna osoba użyła metody dość niepopularnej w Polsce!

Niestety pominąłeś jeden podstawowy krok, po dodaniu "one and only" powinieneś wpuścić ryby po 24 godzinach:

"Add One and Only after the aquarium has been set up. Be sure the water has reached the proper temperature and has been dechlorinated. Start the filter and make sure it is functioning, and then add One & Only. Add fish within 24 hours of adding One and Only nitrifying bacteria. "

Inaczej bakterie nie zadziałają tak jak powinny. Ja użyłam ATM Colony, na drugi dzień rybki i wszystko elegancko było. Ja na Twoim miejscu dała bym jeszcze raz tą dawkę i wpuściła rybki tak jak w instrukcji. Nie przejmuj się jak będę pisali że za wcześnie, że rybki i korale pozdychają mnie nic nie zdechło.  Niestety nie jest to popularna metoda rozpoczynania przygody z morszczyzną w Polsce, ale jak najbardziej w UK czy USA. Najważniejszy to trzymać się instrukcji i będzie OK.

 

Życzę powodzenia i dodają do obserwowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hepatusek napisał:

 

Niestety pominąłeś jeden podstawowy krok, po dodaniu "one and only" powinieneś wpuścić ryby po 24 godzinach:

"Add One and Only after the aquarium .....

 

Życzę powodzenia i dodają do obserwowanych :)

Spoko spoko nic nie pominalem ale nie chcialem wstawial zdjec blazenkow bo zaraz by byla lawina krytykow no i pewno zaraz bedzie ale od razu mowie nie bede komentowal tych oburzen ze wzgledu ze "one and only " naprawde dziala i faktycznie nic nie zginelo ale tak tak wiem i tak zaraz bedzie ........

IMG_8538.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój zbiornik więc Ty decydujesz. Ja miałem start na żywym piasku i skale...  zero bakterii z cudownych buteleczek.Po 12 godzinach pierwsza krewetka czyszcząca. Po tygodniu pierwsze ryby... Nie widziałem żadnego glona, tylko troszkę okrzemki.. :)

Edytowane przez robert66653 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, robert66653 napisał:

. Ja miałem start na żywym piasku i skale...  zero bakterii z cudownych buteleczek.Po 12 godzinach pierwsza krewetka czyszcząca. Po tygodniu pierwsze ryby... Nie widziałem żadnego glona, tylko troszkę okrzemki.. :)

Niestety zywa skale ktora kupilem byla importowana prosto z Indonezji zawierala mnostwo zycia ale i takze niechcianych potworow i dlatego zdecydowałem sie "zabic" skale (az zal  sciska) co zaskutkowalo wydluzonym  startem ale ze i tak jestem osoba biznesu wiec czas plynie bardzo szybko i wolne chwile spedzam na tym cudownych hobby.Bardzo mnie to relaksuje po ciezkim dniu w mojej firmie.

Kazdy zaczynal w inny lub podobny sposob ale laczy nas wszystkich ta sama pasja.Dlugo sie zastanawialem czy zaczynac na "one and only" plus ryby.Nie jestem zwolennikiem tortur ale po zachowaniu ryb nie bylo widac zeby byly w jakikolwiek sposob zestresowane.Z reszta nh3 osiagnelo max 1.0ppm ale to tylko na jeden dzien gdzie sie utrzymuje w granicach 0,3-0,5ppm Przez ostatni tydzien a dzisiaj 0,2pmm wiec chyba juz koniec startu bliski.Teraz akwarium niech sobie chodzi z miesiac czasu i wtedy dodam ekipe czyszczaca bo jak narazie nikt sie w tym temacie nie wypowiedzial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, No pain no gain napisał:

Spoko spoko nic nie pominalem ale nie chcialem wstawial zdjec blazenkow bo zaraz by byla lawina krytykow no i pewno zaraz bedzie ale od razu mowie nie bede komentowal tych oburzen ze wzgledu ze "one and only " naprawde dziala i faktycznie nic nie zginelo ale tak tak wiem i tak zaraz bedzie ........

W takim razie zgadzam się nic nie pominąłeś :) nie przejmuj się lawiną krytyków,  chociaż to mnie właściwie zniechęciło do robienia aktualizacji mojego wątku...

 

2 godziny temu, No pain no gain napisał:

Niestety zywa skale ktora kupilem byla importowana prosto z Indonezji zawierala mnostwo zycia ale i takze niechcianych potworow i dlatego zdecydowałem sie "zabic" skale (az zal  sciska) co zaskutkowalo wydluzonym  startem ale ze i tak jestem osoba biznesu wiec czas plynie bardzo szybko i wolne chwile spedzam na tym cudownych hobby.Bardzo mnie to relaksuje po ciezkim dniu w mojej firmie.

Kazdy zaczynal w inny lub podobny sposob ale laczy nas wszystkich ta sama pasja.Dlugo sie zastanawialem czy zaczynac na "one and only" plus ryby.Nie jestem zwolennikiem tortur ale po zachowaniu ryb nie bylo widac zeby byly w jakikolwiek sposob zestresowane.Z reszta nh3 osiagnelo max 1.0ppm ale to tylko na jeden dzien gdzie sie utrzymuje w granicach 0,3-0,5ppm Przez ostatni tydzien a dzisiaj 0,2pmm wiec chyba juz koniec startu bliski.Teraz akwarium niech sobie chodzi z miesiac czasu i wtedy dodam ekipe czyszczaca bo jak narazie nikt sie w tym temacie nie wypowiedzial...

 Czym mierzysz NH3 z ciekawości? Ja chciałam dać całą obsadę rybną od razu bo podobno tak najlepiej, ale niestety rybki nie dojechały więc dawałam rybki dzień po dniu. Ślimaki  i krewetki dołożyłam po następnym tygodniu plus więcej rybek. Wszystko przeżyło. Korale też dołożyłam dość szybko. Ja bym jeszcze z tym NH3 poczekała jeszcze z tydzień i powinno być ok.

Oczywiście jeśli chcesz poczekać to nie ma pośpiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest "lokowanie produktu" :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwo pojawia się dopiero przy zielonych? Bo u mnie na razie brązowo i w lodówce piwa brak, a co dopiero na akwarium :)

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opisany temat, przeczytałem wszystko z zaciekawieniem.

Można pochwalić za profesjonalne podejście:)

Z niecierpliwością czekam na aktualizację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo było  i już po robocie ;]

Nie ma komu zrobić nowych zdjęć i zrobic aktualizacji ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam No pain no gain . Bardzo mnie ciekawi co to są te bakterie RELAKSY i ile lejesz do akwarium. :D Zapowiada się fajny zbiornik, trzymam kciuki. Pozdrawiam Roman. ps. zrobiłeś solankę w dniu 9 sierpnia nie bałeś się że wyjdzie druga Nagasaki ?

PILS.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08/09/2017 o 18:21, Blizzard2009 napisał:

piwo pojawia się dopiero przy zielonych? Bo u mnie na razie brązowo i w lodówce piwa brak, a co dopiero na akwarium :)

Hehe dobre u mnie juz po przywiezieniu akwarium zgrzewka pekla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, No pain no gain napisał:

Hehe dobre u mnie juz po przywiezieniu akwarium zgrzewka pekla

Lepiej napisz, co tam w baniaku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18/11/2017 o 11:22, katani napisał:

Lepiej napisz, co tam w baniaku.

A w baniaku same dobre rzeczy:

wczoraj pierwsza proba z sps-ami zobaczymy jak to pojdzie.Parametry bardzo stabilne:

ph: 8.0w nocy 8.05 w dzien

kh 8:5

ca 420 Hanka tutaj reactor wapnia zwieksze do 430

mg 1230 - dzisiaj zwiekszylem dozowanie o 12ml 

No3 -0,2 P-0,02

Baniak 3 inpol miesiaca w tej chwili i wszystko juz bardzo wynormowane.

 

 

IMG_0079.JPG

A tutaj zalaczylem dozowanie tracel elements,coral  nutrition a takze jak widac reactor zeovit jest w uzyciu i mg osobno poza reaktorem wapnia

IMG_0080.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 18:53, No pain no gain napisał:

 

IMG_0080.JPG

Gdzie nabyłeś takie przeloty do rurek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.