Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie postępy jak widać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak dlugo ale ciezko powiazac firme i przyjemnosci.Dodaje prawie gotowy sump

IMG_6549.JPG

A tutaj moczenie skal po kompieli w chlorze i kwasie .Nie chcialem miec szkodnikow choc i tak pewno cos sie kiedys przyplata.Narazie sie skalki mocza wiec sa tak a nie inaczej poukladane.Moje dzieci niestety nie chcialy odejsc na chwile robienia zdjecia wiec beda mialy pamiatke

IMG_6550.JPG

Edytowane przez No pain no gain (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapakowany sprzętem po brzegi!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
Dnia 27.03.2017 o 21:43, Roman.P napisał:

Czyli jak mam instalacje wody pitnej w domu wykonaną z miedzi to jestem nafaszerowany miedzią? Nie sądzę. Rury utleniają się i tworzą powłokę obojętną. Podobnie jak aluminium. Może podchodzę do tego zbyt amatorsko. Szkoda że @nanokaczor jako materiałoznawca nie wypowiada się.

Dowiedz się w takim razie dlaczego do wody użytkowej stosuje się tworzywowe instalacje. CU się wypłukuje z biegiem lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

Zapakowany sprzętem po brzegi!

Jak narazie to dol mnie wiecej fascynuje niz gora ale pewno nie tylko ja tak mam.

w sumpie:

BK supermarine 200

twistman calcium reactor

biopellet reactor avast

uv light D-D

zeo vibe  reactor avast

2 xMP 40 vortech 

2x kessil 360WE 

1xkessil main unit AP 700

1x ecotech vortech L1 return pump

hydor top up controller

gel battery 100ah

inverter volt Polska 1000W

2 x 400w hydor heater

jebao dosing pump

Apex system (2016 model)

GFO i CARBON reactor

wszustko sie jakos udalo upchnac

 

 

 

jebao pump do obiegu wewntarz sumpa bez integracji w pompe zwrotna zeby nie obciazac przeplywu.Pompa napedza uv,pellet reactor,calcium reactor,zeo vibe reactor i wylewke do sciekow wiec robota ze wiader.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metal nie lub soli, porównując to słodka woda bardzo wolno go rozpuszcza:)

 

odważny start, aż miło popatrzeć :) powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Witaj w posolonych,widzę że przemyślana sprawa od początku wiec nic mi nie pozostaje jak życzyć Ci powodzenia i bez niespodzianek.szybkiego dojrzewania 

"Witaj w klubie"od tej pory kasa  kasa jeszcze raz kasa :Dzawsze będzie cos.

Edytowane przez Foto
Ć (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma akwarium, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, maciej01 napisał:

Jakie wymiary ma akwarium, bo jakoś nie mogę znaleźć?

 

7 godzin temu, Foto napisał:

Siemka

Witaj w posolonych,widzę że przemyślana sprawa od początku wiec nic mi nie pozostaje jak życzyć Ci powodzenia i bez niespodzianek.szybkiego dojrzewania 

"Witaj w klubie"od tej pory kasa  kasa jeszcze raz kasa :Dzawsze będzie cos.

Hehehe juz kasa pieknie poszla.I w zwiazku z tym dolaczylem do klubu ktory podziela slowa "lepiej zonie nic nie mowic" hhahahahhaaha ale powiem wam panowie,panie jest to piekne hobby i co z tego ze drogo wazne zeby sie tym umiec cieszyc.Do tej pory mialem slodkowodne ale zaawansowane bo uprawialem hodowle roslin z gornej poleczki ale to jest nic do tej pieknej bestii morskiej jaka mam teraz.Dziekuje wszystkim za mile przywitanie

45 minut temu, maciej01 napisał:

Jakie wymiary ma akwarium, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Witaj.Wymiary 213x72x65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie są wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2017 o 01:21, No pain no gain napisał:

Takie tam kolejne rury.....

IMG_5438.JPG

Witam

Co to za licznik i po co służy ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik wody 

Gardena też takie ma jak poamietam

Montujesz i naprzykład wiesz ile wody wylałes przy podmianie i tyle samo uzupełniasz 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Co to za licznik i po co służy ?

Pozdrawiam

Licznik zamontowany jest do podmian wody.Rura za akwarium polaczona jest bezposrednio do sciekow( patrz foto na poczatku postu).w sumpie wylewam 90L i tyle samo wlewam wody z akwarium ktore bedzie zamontowane w ubikacji obok(prace w trakcie).Akwa na wymiar ma przyjsc w piatek za 4 dni

IMG_6554.JPG

IMG_6555.JPG

9 godzin temu, maciej01 napisał:

Jakie wymiary ma akwarium, bo jakoś nie mogę znaleźć?

213x72x65

Edytowane przez No pain no gain (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update po kompieli w chlorze i kwasie solnym moczenie w kranowie plus owiewka powietrzem zeby usunac resztki organiczne a pozniej moczenie w RO noni wreszcie zaczecie cyklu.....

IMG_6590.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała tak zostanie, czy będziesz ją przedstawiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2017 o 23:09, maciej01 napisał:

Skała tak zostanie, czy będziesz ją przedstawiał?

Przecież pisał, że na razie płucze skały, a później wszystko poukłada ;P


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu za scianą zamontowalem w szafce RO ze zbiornikiem do podmian 10% glownego zbiornika co tydzien.

IMG_7064.JPG

Apex Neptune instalka.....

IMG_7063.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.Niestety obowiazki pracy sa tak duze ze kompletnie nie mialem czasu zeby zajac sie akwarium.Dzisiaj udalo mi sie troche ulozyc skaly ale prosze o wypowiedzi jak wy oceniacie np taki uklad.Zrobilem na szybko ok 1godziny ale cos mi nie pasuje..... prosze sie smialo wypowiadac

IMG_7297.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na kolejne foty, jak będzie całe  zalane

 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, tomi1140 said:

Aktualizacja????

Witam.Caly czas mocze w RoDi. 

Czas wsypania soli 3.08.2017

IMG_7589.JPG

IMG_7590.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.