Skocz do zawartości
Pablo*

Naso elegans- problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy macie jakiś dobry sposób żeby zachęcić naso do jedzenia mrożonek. Nori wcina bez problemu, ale nic innego nie ruszy, próbowałem już wszystkiego nawet zawijałem mrożonki w algi nori żeby wyskubywał ze środka ale wypluwa. Chudnie w oczach, boje się że na samym zielsku nie uciągnie. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mu nie dasz więcej nori? Naso w naturze żywią się glonami więc powinien na samym zielsku dać radę. A z czasem może się przekona do mrożonek.

A spiruline wcina?

Edytowane przez rysio2000 (wyświetl historię edycji)

było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nori ma pod dostatkiem, ale jest duży, może mu to nie wystarcza, spiruliny akurat nie mam. Jak go kupowałem to był tłusty jak prosiaczek a teraz już ma wyraznie zarysowany kręgosłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURCZE...MÓJ NASO NIE CHCE ŻREĆ NORI...WOLI SUCHY I MROŻONKI...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek to może je zamienimy i się trochę poduczą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś płatków? U mnie wszystkie rybki wcinają płatki z chlorellą lub spiruliną. Co prawda nie miałam naso, ale żółtek zamiata jak odkurzacz wszystkie płatkowane pokarmy. Kupuje mu takie, które zawierają dodatki roślinne. Dziś zrobiłam eksperyment i pierwszy ras dałam liść parzonej sałaty, na razie się nią nie interesuje. Próbowałam tez gotowanej marchwi, ale chyba za mało miękka była. Troche poskubał, ale szału nie było. Banana tez czasem skubnie od niechcenia. Zwykle potrzebuje doby, żeby się zastanowić i skosztować czegoś nowego. Próbuj dalej, może zamocz jedzenie w czosnku? Podobno rybkom bardziej smakuje z aromatem czosnku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki... Może chudnie nie przez niedostatek lub małe zróżnicowanie pokarmu? Wykluczyłeś inne przyczyny (choroby)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczy się z czasem wcinać większość pokarmów . Dawaj mu teraz zielony w różnej postaci wzbogacony w witaminki i czosnek . Spróbuj podawać mu też żywy wodzień - u mnie wcinał .

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu ten naso pływa juz w akwarium ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj NASO o by tylko lasonogi rabal :) i kryla


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.