Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej walczylem z 3 tyg. Z okrzemkami w tamtym tyg. Dalem absorbent z serry i nie robilem dolewek woda ro tylko solanka do podbicia zasolenia i wszystko zniklo w poniedzialek juz normalnie dolewka ro przychodze we wtorek z pracy i znow szyby cale zawalone czyli ewidentnie woda zawiera krzemiany i teraz pytanie gdzie szukac przyczyny w filtrze czy moze ktos mial przypadek ze wiaderko plastikowe mu oddawalo, a na tds pokazywalo 0?

Filtr ro3  75 z zywica od stycznia na tds 0

Wiaderko plastikowe po tygodniu woda pokazuje 1

Dodam ze popelnilem na poczatku wielblada bo nie przeplukalem filtrow i wsadzilem od razu membrame ale czy ja iszkodzilem? Wtedy by nie bylo 0 na tds chyba?

Edytowane przez reek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak syf z filtra węglowego poszedł w membranę to wg mnie po niej. Co Ci pokazuje test na Si po RO i w baniaku? Bez tego to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że to okrzemki ? może masz za małą cyrkulację ?? dodam że miałem podobnie i dopiero uspokoiło się po dodaniu kolejnego falownika

Edytowane przez ziemny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem sporo akwarii słodkowodnych i jedno morskie, nigdy okrzemek nie miałem, lub było ich tak mało, że nie zauważyłem. Z opisu tych co mają, mieli okrzemki, to na podłożu, piasku ale nie słyszałem, żeby były na szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam testu na si pojawia sie najbardziej tam gdzie jest mocna cyrkulacja i na pompach chyba zalatwilem membrane takie mam przeczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś miałem okrzemki test na si nic mi nie pokazywał-przyczyna byla membran której żywot dobiegł konca po 2latach. Jak wymieniles wszystkie plefiltry zywice i sere na krzemiany to zostaje membrana pamietaj aby filtr weglowy przeplukac dwa razy w goracej wodzie pozniej kilka razy w zimnej to chyba tyle a i do tego czasu nie rób podmian.

Edytowane przez mordziachny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mordziachny napisał:

Tez kiedyś miałem okrzemki test na si nic mi nie pokazywał-przyczyna byla membran której żywot dobiegł konca po 2latach. Jak wymieniles wszystkie plefiltry zywice i sere na krzemiany to zostaje membrana pamietaj aby filtr weglowy przeplukac dwa razy w goracej wodzie pozniej kilka razy w zimnej to chyba tyle a i do tego czasu nie rób podmian.

No wlasnie za pierwszym razem nie przeplukalem, a na tds ci cos pokazywalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie do tematu .
Walczę z tym badziewiem juz jakiś czas. Wymieniłem cały filtr RO i żywicę ( węgiel płakałem kilkadziesiąt litrów przepuściłem zanim podłączyłem do membrany )
Gdy używałem pochłaniaczy to znikały ale kiedy tylko go wyjmowałam albo stracił możliwości absorpcyjne to badziewie pojawia sie dalej. TDS 0 test SI 0 a okrzemki jak były tak sa :/ świecę o tak :
ec77788effdce4210a015a46a12feacc.jpg


157a174551bdd6ffc281a2c12e211034u846a737.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zlokalizować źródło SI 

TDS jest ok ? Może walniety?

Tak jak napisał pooh trzeba zmierzyć SI po DI i w baniaku 

Do tego warto znać poziom PO4

Przy RO3 gdzie przed membrana jest węgiel koniecznie należy przepłukac tube z węglem. Pył węglowy skutecznie zatyka membranę.


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem membrane jak przyjdzie to normalnie ja wymienic czy cos mam przepłukac przed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrany nie tylko węgiel który jest przed nia podłączony. Zwróć uwagę jedynie na uszczelki przed wkładaniem jej w korpus, ewentualnie przesmaruj je wazelina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest caly czas ten sam wegiel ktory wczesniej nie zostal przeplukany to tez go przeplukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. podłączenia RO lub wymiany filtrów, ja robię tak:

- podłączam mechanika - > weglowy -> płuczę, płuczę i płuczę...

- podłączam (drugiego mechanika ZA węglowym) małe płukanko :-)

- dopiero do zestawu membrana - odkapię trochę i podłączam żywicę;

 

wg mnie ryzyko, że pójdą paprochy z węglowego w membranę jest wtedy najmniejsze.

 

przepłucz ten węglowy, nie zaszkodzi;

 

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.