Skocz do zawartości
NOCIO

OPONY letnie/zimowe 16"-17" co polecicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy polecicie jakieś dobre opony 16" 205/55 (255/45 17") na lato ? Coś w klasie średniej, lepsze nowe czy używane? 

Na czym jeździcie i jak się spisują wasze ?

lato-zima

Edytowane przez NOCIO (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje autko audi a4 avant z silnikiem 1.8t 198KM ( nie pytajcie czemu tyle). Od zawsze polecam opony toyo T1R. Akurat teraz mam 235x45x17 ale mialem tez 195x50x15 oraz 205x50x16. Wszystkie bardzo dobrze trzymaja sie na suchej drodze, a na mokrej naprawde jak na uksztaltowanie bierznika zaskakujaco dobrze odprowadzaja wode. Kiedy wbijasz sie z predkoscia 80km/h w niemala kaluze wody bardzo dobrze przecina ja i nie ma zadnego poslizgu. Dla mnie bardzo rewelacyjna opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Continental ContiSportContact 5 są super i widzę, że też dobrze "stoją" w rankingach. Mam 225/45r17. Pojeździłam 3 sezony i teraz kupię nowe takie same. Nie znalazłam ich jednak w Twoim rozmiarze. Jeżdżę głównie po autostradach, a opony, to mój jedyny łącznik z ziemią ;) więc kupuję zawsze nowe. Najważniejsze dla mnie parametry to hamowanie na suchym i mokrym asfalcie i odprowadzanie wody i conti się w nich bardzo dobrze sprawdzają. Mogę je z czystym sumieniem polecić.

http://www.opontest.pl/continental-contisportcontact-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hankook ventus prime 3 wcześniej turlałem się na conti też dawały radę. Ale Prime 3 miło mnie zaskoczyły.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pasuje również ten rozmiar   225/45r17 , poczytam o continentalach i  hankook ventus prime 3

Może kojarzycie gdzie są jakieś promocje albo bony rabatowe na opony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba wziąć poprawkę, że na niskim profilu poczujesz każdą nierówność. Mnie to nie przeszkadza, poza tym nie mam wyboru, bo tylko na taki rozmiar mam świadectwo zgodności od producenta.

Zerknęłam w kalkulator i wychodzi na to, 225/45r17 nie pasuje jako zamiennik do rozmiaru, który podałeś... za to pasuje 225/50r17. Ale może znalazłam jakiś kiepski kalkutalor:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/205/55r17/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te które podałem na początku to powinny byc na 16" a ich odpowiednik to 225/45 17 "

 

Znalazłem opony  IMPERIAL ECOSPORT 225/45R17 94W  wiem, że nie jest to znana marka i że są z Chin (które teraz nie są) ale maja mase pozytywnych opinii i kosztują 145zł / szt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiona ceną (nie kupiłam jeszcze nowych letnich) poczytałam opinie o tych imperialach i sama nie wiem... dużo och i ach, ale są tez opinie, że one licho trzymają w zakrętach i z hamowaniem na mokrej nawierzchni tez bywa różnie. Chyba jednak zostanę przy conti... mam kilka takich nieciekawych zakrętów do pokonania po drodze do pracy i ani moje conti, ani zimowe nokiany nigdy mnie w deszczu nie zawiodły, choć zdarzało mi się za szybko wchodzić w te łuki. Nigdy nie doświadczyłam w lecie bocznego poślizgu, choc czasem miałam wrażenie, że przesadziłam z prędkością i że trochę więcej, a bym się odkleiła. Ostre hamowanie z conti tez nie stanowi problemu, zwykle bardziej się martwię, czy ktoś za mną się "wyrobi" i nie zrobi mi z tyłka garażu ;) 

Jeśli kupisz te opony to daj proszę znać za jakiś czas, jak to faktycznie jest z nimi z przyczepnością w zakrętach i hamowaniem na mokrym. Teraz jednak zostanę przy czymś wypróbowanym, ale jestem ciekawa, czy te dobre opinie to prawda, czy fałsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, NOCIO napisał:

bo te które podałem na początku to powinny byc na 16" a ich odpowiednik to 225/45 17 "

 

Znalazłem opony  IMPERIAL ECOSPORT 225/45R17 94W  wiem, że nie jest to znana marka i że są z Chin (które teraz nie są) ale maja mase pozytywnych opinii i kosztują 145zł / szt :)

Nie kupuj, miały być idealne a po 3 miesiąccach nie było opon z przodu :D Bardzo zaskoczony tym byłem :D

Teraz śmigam na Hankook 225/45/17  http://allegro.pl/4x-hankook-ventus-v12-evo2-k120-225-45r17-94y-mfs-i6758724721.html i jestem zachwycony. Zrobiłem 2 sezony (około 50 tyś kilometrow) i jeszcze na 2 sezony jest opon.

Teraz też je będę zakładał do 19". Super przyczepne, ciche i dobrze się spisują na mokrej nawierzchni.


Miałem również Conti CSC5, ale Hankook według mnie bije je na głowę.

 

Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga: co do "chińczyków" warto upewnić się, czy ubezpieczyciel nie będzie robił problemów - u mnie sprawdzali markę i model opony i była na "ich" liście - ponoć (tak powiedział likwidator) jakby była inna marka byłyby problemy z odszkodowaniem, czy jakoś tak 

takie moje doświadczenie - nie wiem na 100% czy tak jest, może warto zapytać u ubezpieczyciela (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdzę na hankook i całkiem całkiem. mało jeżdżę i jeśli będą się zużywać w takim tempie to prędzej mój samochód trafi na złom niż kupię nowe opony.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam o hankook i zapowiadają się faktycznie obiecująco, przy cenie prawie stówę niższej od conti. Tylko parametry różne na różnych stronach, przyczepność na mokrym A lub B i różnica o jeden decybel :) Już się prawie przekonałam, żeby ich spróbować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hankook Kinergy Eco. Dobre i rozsądne cenowo. Oba indeksy mają też dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kormorany bo zawsze dałem się naciągać na conti i michelin. W sumie mam je dwa tygodnie więc nie wiem jak z trwałością ale to się dopiero okaże. Hamowania też nie mierzę z linijką. Na mokrej nawierzchni są przewidywalne. Może troszkę głośniejsze od Michelina. Na razie jestem zadowolony. Rozmiar jaki posiadam to 225/50R17. Wyprodukowane w Serbii na licencji bodajże Michelin. I ta cena 880zł z kpl. gdzie do tej pory było to ok 2500:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na sortowni kurierskiej, i bardzo dużo Nokianów jeździ. Ale naprawdę od groma. 

Osobiście bym ich nie założył, ale ludzie jeżdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o letnich nokianach? Ja jeżdżę na nokianach, ale zimowych i dla mnie ich zimówki są świetne. Letnich nie znam i tez szczerze mówiąc nie chcę poznawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o letnich, naprawdę mnóstwo opon tej marki ludzie kupują. ok 70% opon które przechodzą przez nasz depot to nokiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oponami to zawsze loteria , ale radzę trzymać się porządnych marek .Toczyć się każda potrafi , gorzej w deszcz lub przy awaryjnym hamowaniu .Zwykle szukam testów ADAC , z plusem na mokre .Tylko zawsze czytać testy , bo dobra opona na pierwszym miejscu może np nie trzymać sie na mokrym, lub szybko uciekać , ...... .I ważna sugestia .Opony kupować z danego roku max kilku miesięczne , i nie ważne że sprzedawca mówi że producent dopuszcza 2 letnią . Do tego dany model , firmy x może być genialny a następny to już szmelc wiec trzymanie sie marki nie jest dobrym pomysłem .
Do tego wszystkiego dodam że trzeba dobrać oponę  do swoich potrzeb i to w dodatku może oszczędzić nam wiele kasy .Do tego ten sam model opony może być super dla małego auta a totalnie nie sprawdzi sie w dużym samochodzie .

Przykład , michelin zimówka , lux na mokrym , dobrze na lodzie ,bardzo cienko  na śniegu kopnym  , 4 razy tańsza nalewka X ,zero przyczepności na mokrym , słabo na suchym , genialnie na kopnym .

Jeżdżę na rajdach ponad 8 lat i o oponach troszku wiem , i dziwię się że nie ma prawnych obostrzeń co do ich jakości .

 

ps : zima w rozmiarze 205/55/16 polecam Conti Winter Contakt TS 830  i  850  , bardzo uniwersalna w każdych warunkach .( auto 1380kg) 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SU1 napisał:

Z oponami to zawsze loteria , ale radzę trzymać się porządnych marek .Toczyć się każda potrafi , gorzej w deszcz lub przy awaryjnym hamowaniu .Zwykle szukam testów ADAC , z plusem na mokre .Tylko zawsze czytać testy , bo dobra opona na pierwszym miejscu może np nie trzymać sie na mokrym, lub szybko uciekać , ...... .I ważna sugestia .Opony kupować z danego roku max kilku miesięczne , i nie ważne że sprzedawca mówi że producent dopuszcza 2 letnią . Do tego dany model , firmy x może być genialny a następny to już szmelc wiec trzymanie sie marki nie jest dobrym pomysłem .
Do tego wszystkiego dodam że trzeba dobrać oponę  do swoich potrzeb i to w dodatku może oszczędzić nam wiele kasy .Do tego ten sam model opony może być super dla małego auta a totalnie nie sprawdzi sie w dużym samochodzie .

Przykład , michelin zimówka , lux na mokrym , dobrze na lodzie ,bardzo cienko  na śniegu kopnym  , 4 razy tańsza nalewka X ,zero przyczepności na mokrym , słabo na suchym , genialnie na kopnym .

Jeżdżę na rajdach ponad 8 lat i o oponach troszku wiem , i dziwię się że nie ma prawnych obostrzeń co do ich jakości .

 

ps : zima w rozmiarze 205/55/16 polecam Conti Winter Contakt TS 830  i  850  , bardzo uniwersalna w każdych warunkach .( auto 1380kg) 

Fajne to wszystko podsumowałeś, rzeczywiście model ma znaczenie przy rozmiarze, a marka swoją drogą...

 na zimę też będę musiał kupić więc zobaczę te o których napisałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2017 o 22:29, SU1 napisał:

Z oponami to zawsze loteria , ale radzę trzymać się porządnych marek .Toczyć się każda potrafi , gorzej w deszcz lub przy awaryjnym hamowaniu .Zwykle szukam testów ADAC , z plusem na mokre .Tylko zawsze czytać testy , bo dobra opona na pierwszym miejscu może np nie trzymać sie na mokrym, lub szybko uciekać , ...... .I ważna sugestia .Opony kupować z danego roku max kilku miesięczne , i nie ważne że sprzedawca mówi że producent dopuszcza 2 letnią . Do tego dany model , firmy x może być genialny a następny to już szmelc wiec trzymanie sie marki nie jest dobrym pomysłem .
Do tego wszystkiego dodam że trzeba dobrać oponę  do swoich potrzeb i to w dodatku może oszczędzić nam wiele kasy .Do tego ten sam model opony może być super dla małego auta a totalnie nie sprawdzi sie w dużym samochodzie .

Przykład , michelin zimówka , lux na mokrym , dobrze na lodzie ,bardzo cienko  na śniegu kopnym  , 4 razy tańsza nalewka X ,zero przyczepności na mokrym , słabo na suchym , genialnie na kopnym .

Jeżdżę na rajdach ponad 8 lat i o oponach troszku wiem , i dziwię się że nie ma prawnych obostrzeń co do ich jakości .

 

ps : zima w rozmiarze 205/55/16 polecam Conti Winter Contakt TS 830  i  850  , bardzo uniwersalna w każdych warunkach .( auto 1380kg) 

A polecisz coś do tylnego napędu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że jak szukamy opony po pierwsze musimy sobie powiedzieć co od takowej chcemy .

A w skrócie mamy do dyspozycji kilka parametrów które nie idą z sobą w parze .I są podstawą do wstrzelenia się w nasze potrzeby .

Głośność
Trzymanie na mokrym 
Trzymanie na suchym
Szybkość zużycia  
Droga hamowania 
Trzymanie w zakręcie 
Wersja ECO  ( te omijam , niestety lekkość toczenia nigdy nie idzie w parze z przyczepnością ,no chyba że ktoś lubi bić rekordy niskiego spalania )

elespero .

Tył  zwykle mamy odciążony  sprawdzą się miękkie opony z spora ilością nacięć i lamelami  , ale przy dynamicznej jeździe mogą szybciej znikać  .

 ( nie tylko tylny napęd ) Eaeagle f1 asymmetric 3 (  2 )  .Zalety , naprawdę daję radę w rzęsistym deszczu i sporych kałużach , zużycie jest bardzo małe mimo dynamicznej jazdy, jak komuś zależy na długowieczności to jest żyleta  .
Wady , mało poprzecznych nacięć przez co nie lubi brudnego asfaltu i początek deszczu może być niemiły ,z mokrej łąki nie wyjedziesz .

goodyear-eagle-asymmetric-3-cross-top-63 

 

 

Opon jest tyle i naszych potrzeb że moim zdaniem ciężko jest stwierdzić że dana opona jest lux , bo każda sprawdzi się w innych warunkach .

Na pałę czym więcej powierzchni bieżnika tym lepiej trzyma w dobrych warunkach , czym więcej nacięć i lameli lepiej trzyma w " brudnych " warunkach i szybciej znika  .

 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat pracowałem w oponach w jednym z największych polskich sklepów z nowymi i używanymi.

Powiem szczerze wolę używane Continental niż inne nowe :) od 8 lat śmigam latem na 245/35/20 i conti robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.