Skocz do zawartości
katani

Theiling Rollermat filter

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa? Jakieś spostrzeżenia? Na ile czasu rolki wystarczają?

 

Co prawda dosyć doga zabawka, 1700 zł, do tego rolki po 100 za sztukę. Ale na filmikach  i w opisach w zachodnich bediach wygląda naprawdę ciekawie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, katani napisał:

Na ile czasu rolki wystarczają?

 

3-6 mieś - rolka ma ponoć 45m waty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-6 miesięcy to deklaracja producenta. Chciałbym opinię kogoś kto używa. No chyba że używasz. Ma tozasadnicze znaczenie, bo jesli 3 miesiące to koszt jest 400 zł rocznie, jeśli 6 to tylko 200.

Pewnie zależy to od obsady, wielkości zbiornika i karmienia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no właśnie ... zależy od ... i tutaj można gdybać

jak się wata zabrudzi to się włączy silnik i przewinie na czysty kawałek - a kiedy się zabrudzi ? to zależy bo zbiornik zbiornikowi nierówny - jak masz "szalone babki" i dużo karmisz to w miesiąc  :P

 

wersja DIY :P

https://www.reef2reef.com/threads/diy-automatic-filter.259106/

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od niedawna - jestem super zadowolony. Ładnie wyłapuje brudy.

Zasilam z dodatkowej pompy, planowałem z obiegu, ale z pompy regulowanej jest to jednak dużo wygodniejsze.

Nie wypowiem się na ile starczy rolka bo z pierwszej ok 50% przewinąłem przypadkiem na czysto. Przy podmiance w sumpie miałem podwyższony poziom i pompa zasilająca rollmat cały czas trzymała pływak aktywny i się ze 3h przewijało.

Edytowane przez JarekSle (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o więcej opinii?

Planuję dać na spust z akwarium, tylko trochę obawiam się o ograniczenie przepływu do 3000 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tata napisał:

Czy można prosić o więcej opinii?

Planuję dać na spust z akwarium, tylko trochę obawiam się o ograniczenie przepływu do 3000 l/h.

Jeżeli już chcesz to daj osobną pompę a nie na spływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to urządzenie bez sensu, bo założenie było takie, żeby łapało cały syf.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tata napisał:

No to urządzenie bez sensu, bo założenie było takie, żeby łapało cały syf.

 

W praktyce sprawdza się zasilane dedykowaną pompą. Polecam taki montaż a będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest głośne ? tzn woda przepływająca przez tego rollermata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję, mam, używam, pierwsza rolka 6tyg, jest głośny (chupanie wody), tuningowałem go już podnosząc pływak o około 1,5cm.
Jak na razie jestem zadowolony i polecam.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, rolka starczała na 2 tygodnie, zrobilem tuning wywierciłem otwory aby był wiekszy spływ wody, teraz nawija tylko ok 2cm, a nie jak wcześniej całą długość zabrudzonej waty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki max przepływ obsłuży theiling ?

W dniu 27.05.2020 o 21:08, Alcoholik napisał:

Odkopuję temat, rolka starczała na 2 tygodnie, zrobilem tuning wywierciłem otwory aby był wiekszy spływ wody, teraz nawija tylko ok 2cm, a nie jak wcześniej całą długość zabrudzonej waty

Wrzuć zdjęcie gdzie wywierciłeś otwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za jakość ale nie chciałem wyciągać rolermata.
Otwory są wywiercone obok oryginalnego spływu.90bf566aa62d6406dd3b067216f6dcec.jpgee82ffecf64661d14a91eddae1c12a88.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zaczynać nowego.

Potrzebuję opinii użytkowników rollermata : ClariSea SK-5000

Plusy i minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Clari sea 5000 kilka dni temu - kupiony od innego użytkownika tego forum. U mnie akwarium jest młode, dopiero od lutego funkcjonuje. Ale na pierwszy rzut oka: prosta obsługa, prosta intuicyjna zasada działania, wodę ładnie oczyszcza, widać zmianę odnośnie skarpety filtracyjnej, nie trzeba zmieniać skarpety co powoduje że poziom wody w kominie i sumpie zawsze jest ten sam - miałem wcześniej z tym problem. Z minusów to gabaryty maszyny są dość duze, z całą rolka zajmuje trochę miejsca w sumpie. Póki co dla mnie rewelacja. Więcej napiszę jak dłużej pouzytkuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

W sumie to w moim przypadku tylko produkty DIY gdyż mam bardzo mało miejsca.

Powinien być niski a szeroki.

Czy możecie polecić jakiegoś forumowicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dożo wątków na temat jak zrobić

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie napisać jak szybko schodzi wam rolka, podając co to za rolka, wielkość akwa i jaka obsada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem zamiennik z OLX i nie pasował mi, przepuszczał wodę bokiem i miał dużą przepuszczalność.

Mam teraz znowu oryginał Clarisea XL5000, szybko schodzi, ale jest najlepszy według mnie.

Starcza na 1-1,5 miesiąca.

Clarisea ustawiona bardzo wysoko i powiększony wlot wody spowodował wolniejsze zużycie rolki.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to w Clariseaa to jest wigofil. Czy wystarczy że kupie rolke wigofil np. 30gr i będzie ok.  Oryginalna rolka szacuje wytrzyma u mnie max. 3 tyg i to na przepływie ok. 900l/min z podłączonej pompy. 

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.