Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość dziwny problem.

Mój niespełna czteroletni ukwiał QUADRICOLOR od wczoraj zaczął palić (przykład na zdjęciach) i nie bardzo wiem co robić, ponieważ:

1) jest niepełnoletni

2) zatruwa otoczenie, gdyż cała woda robi się mleczna na kilka godzin (aż odpieniacz sobie poradzi)

Moje pytanie, czy mam się niepokoić i jakoś reagować, czy nauczyć się z tym żyć ?

IMG_3197.PNG

IMG_3198.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pełni samce ponoć mogą wypuszczać nasienie. Odpieniacz raczej sobie z tym powinien poradzić.


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, przecierz ukwialy rozmnażają się przez podział, wiec jakie samce i jakie nasienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szmery napisał:

Nie bardzo rozumiem, przecierz ukwialy rozmnażają się przez podział, wiec jakie samce i jakie nasienie?

Głównym rodzajem rozmnażania jest podział, ale nie jedynym. Gdyby tak było pula genetyczna tego gatunku była by bardzo uboga, przez co ewolucyjnie gatunek stał by w miejscu. Co w naturze oznacza, że by się cofał w rozwoju... W sprzyjających warunkach dochodzi do uwolnienia gamet do wody, szanse na powodzenie w akwarium słabe ale powinieneś się cieszyć. Odpieniacz i korale dają radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dadario napisał:

Głównym rodzajem rozmnażania jest podział, ale nie jedynym. Gdyby tak było pula genetyczna tego gatunku była by bardzo uboga, przez co ewolucyjnie gatunek stał by w miejscu. Co w naturze oznacza, że by się cofał w rozwoju... W sprzyjających warunkach dochodzi do uwolnienia gamet do wody, szanse na powodzenie w akwarium słabe ale powinieneś się cieszyć. Odpieniacz i korale dają radę. 

To do mnie przemawia. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. 2-3 tygodnie temu była podobna sytuacja (akurat byłem w trakcie podmiany wody). Mleko w baniaku utrzymywało się kilkanaście godzin.

quad.jpg20170312_22544quad24.jpg

 

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, macie po jednym quadri w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety juz trzy ale nie do wyciagnięcia bez demolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2, był 1 ale się podzielił i jeden z nich puszczał dyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.