Skocz do zawartości
kilu

Dobór bezpiecznego plastiku skrzynka, rurki

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz będzie napisany elaborat na temat wyższości nad wyższością ;-)
Kolega tylko zapytal czy może wsadzić worek "po ziemniakach i skrzynkę po pomidorach " do akwarium.
Odpowiedź jest tylko jedna NIE. :-)

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2017 o 14:12, dale napisał:

... A nie myślałeś żeby zamiast skrzynki zrobić coś innego? Ja miałem siporax i w skarpecie i w przegrodzie.  Niestety reaktor w/w firmy nie wejdzie mi do sumpa, więc musiałem samemu ulepić sobie. PVC spienione kosztuje "grosze", pociąć i ...

 

Siemka 

Przespałem się z tematem i zrobie jak piszesz. Sklepie sobie skryneczki. Możesz napisać jeszcze jaki sprawdzony klej stosujesz do klejenia spiwnionego och?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kilu napisał:

 Możesz napisać jeszcze jaki sprawdzony klej stosujesz do klejenia spiwnionego och?

Spiwnione (poprawna forma - zalane piwem :) ) najpierw myję i wycieram do sucha. Potem użyłem pattex fix w żelu - bo miałem. Podobno nie jest to idealne rozwiązanie do klejenia plexi do pvc, ale jak robiłem testy, to spoina była na tyle mocna, że łamało się poza spoiną. Tylko ja używałem 10 mm pvc, więc i spoina byłą grubsza.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dale napisał:

Spiwnione (poprawna forma - zalane piwem :) ) najpierw myję i wycieram do sucha. Potem użyłem pattex fix w żelu - bo miałem. Podobno nie jest to idealne rozwiązanie do klejenia plexi do pvc, ale jak robiłem testy, to spoina była na tyle mocna, że łamało się poza spoiną. Tylko ja używałem 10 mm pvc, więc i spoina byłą grubsza.

Hehe tak to jest ja się coś pisze przed poranna kawa w drodze do pracy. Nic dzięki za radę ; -) pozdrowionka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć  jeszcze raz na temat materiałów stosowanych w diy. Powiem wam tak. To jest jedna wielka loteria. W tym tygodniu byłem w budowlanym i miałem kupować kratkę rastrowe. Jak zapytałem sprzedawców nikt nie był w stanie powiedzieć z jakiego jest materiału. To bardzo mnie zaniepokoilo. Powiem szczerze że w porównaniu do skrzynki po serze k Tora ma atest na kontakt z żywnością i znak PP  lub HDPE dla mbie pewniejszapewniejsze jest skrzynka.

 

Dnia 7.04.2017 o 14:29, DarekB30 napisał:

Zaraz będzie napisany elaborat na temat wyższości nad wyższością ;-)
Kolega tylko zapytal czy może wsadzić worek "po ziemniakach i skrzynkę po pomidorach " do akwarium.
Odpowiedź jest tylko jedna NIE. :-)

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

Wiesz odpowiedź nie jest taka jednoznaczna i nie chodzi o to że życzę 5zl na worek albo na kratkę to jest dział Diy więc moje pytanie jest chyba na miejscu. Z czego można robić projekty. Skrzynka i worek to przykład.

Dla przykładu fotki  

jak dla mnie łudząco podobne a cena 3.5zl lub 0.15zl :-)

20160307_103456.jpg

 

0_0_productGfx_d10cb62ca8e98324019085e36

 

Nie jestem właścicielem zdjęć więc linki prowadzą do strony właściciela. 

 

Ciekawe gdzie Salaris kupuje te worki?

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kilu  - nie kombinuj z tymi siatkami ;-)

nie jestem przeciwnikiem rozwiązań DIY i oszczędzania wręcz przeciwnie ale na pewnych rzeczach poprostu nie warto oszczędzać bo to się lubi zemścić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, DarekB30 napisał:

@kilu  - nie kombinuj z tymi siatkami ;-)

nie jestem przeciwnikiem rozwiązań DIY i oszczędzania wręcz przeciwnie ale na pewnych rzeczach poprostu nie warto oszczędzać bo to się lubi zemścić 

Wiem jak większość pewnie i tak kupię worek w salalris dla swietego spokoju ale i tak wydaje mi się że rzeźbia nas przez dodanie do nazwy "do zastosowania w akwarystyce morskie" i większość kupuje w sklepie akwarystycznym. Swoją drogą ktos pierwsZy musiał kupić kratkę rastrowa w Castoramie i napisał ze przecież to to samo a cena przez pół. Teraz większość kupuje w Castoramie itp.

No ale sklep też z czegoś musi żyć w końcu ja to powinienem wiedzieć 20lat w handlu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kilu napisał:

 ale i tak wydaje mi się że rzeźbia nas przez dodanie do nazwy "do zastosowania w akwarystyce morskie" i większość kupuje w sklepie akwarystycznym. Swoją drogą ktos pierwsZy musiał kupić kratkę rastrowa w Castoramie i napisał ze przecież to to samo a cena przez pół. Teraz większość kupuje w Castoramie itp.

No ale sklep też z czegoś musi żyć w końcu ja to powinienem wiedzieć 20lat w handlu :-)

Ja na to patrzę w ten sposób, że przez ten dopisek ktos bierze odpowiedzialnośc za dobór towaru. Mogę ja kupić. Ok, ale jak kupię w catoramie i zabiję życie, to mam pretensje do siebie i sam płacę. A jak kupię "do morskiego" i bezpośrednio po aplikacji padnie mi zbiornik, płaci sklep/producent. Oczywiście razem z kosztami sądowymi, bo "po dobroci" raczej niewielu pójdzie na ugodę.

Zauważ że cały zachodni świat opiera się na rozłożeniu kompetencji i odpowiedzialności.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dale napisał:

Ja na to patrzę w ten sposób, że przez ten dopisek ktos bierze odpowiedzialnośc za dobór towaru. Mogę ja kupić. Ok, ale jak kupię w catoramie i zabiję życie, to mam pretensje do siebie i sam płacę. A jak kupię "do morskiego" i bezpośrednio po aplikacji padnie mi zbiornik, płaci sklep/producent. Oczywiście razem z kosztami sądowymi, bo "po dobroci" raczej niewielu pójdzie na ugodę.

Zauważ że cały zachodni świat opiera się na rozłożeniu kompetencji i odpowiedzialności.

No tak tylko udowodnic ze zbiornik padl przez kratke rastrowa z Castoramy graniczy z cudem. Juz nie mowiac o procesie sadowym i badaniach materialow. Tym bardziej  ze wpływ  zastosowania złego  materiału  prawdopodobnie swoje skutki pokazał by najwcześniej po kilku latach jak stężenie pierwiastków przekroczyło by punkt krytyczny. Tez kupię worek za 3.50 nie żeby mieć w woreczku tajemniczy skladnik "x" który odróżnia go od worka z pietruszki. Tylko dla własnego spokoju sumienia i żebym mógł obwiniać kogoś innego chociaż w głowie i tak mam że to worek na pietruszkę. 

Wow takie wywody a chciałem się tylko dowiedzieć czym się kierować przy wyborze odpowiedniego materiału do projektów Diy. No nic chyba temat wyczerpany. Konkluzja srosostosować  co chcesz ale jak będzie katastrofa ekologiczna pretensje miej do siebie :-) pozdrowionka dla wszystkich

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy stosowaniu materiałów nie oznaczonych "do akwarystyki morskiej" myślę ze zawsze trzeba zwracać uwagę żeby były możliwie najbardziej czyste chemicznie. Jeżeli plastiki to najlepiej nie barwione bo farba ma własny, inny skład chemiczny i tak np czerwienie zawierają sporo żelaza a zielenie miedzi. Nie jest to reguła ale np zielone barwniki spożywcze  (do farbowanie zywnosci) sa robione ze związków miedzi właśnie i są atestowane jako bezpieczne. Polemizowalbym czy są bezpieczne dla akwarium mimo atestu... Poza tym normy ISO są jednak dość szerokie i często "omijane" chociaż przynajmniej nie tak jak w latach 90ych gdzie niektórzy producenci wędlin do mięsa dodawali nawet czerwonej farby pokładowej... natomiast dziś coraz częściej mówi się o szkodliwości polepszaczy i konserwantów w tym głównie tych uznawanych za bezpieczne. Najczęściej w kontekście skoku ilości zachorowań na nowotwory, alergie i autoagresje. 

 

Nie jestem przeciw diy, a nawet mocno za. Ważne jest tylko żeby poznać materiał którego chcemy użyć. Dobrze że takie pytania padają na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.