Skocz do zawartości
mem_phis

Wyłącznik zalaniowy do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i pewnie nie tylko ja, że odpieniaczacz czasami przelewa.

Aktualnie jest to dla mnie mega ważne bo muszę szybko zbijac parametry więc odpieniacz ustawiony jest na mokro i czasami potrafi przelac w ciągu paru min pomimo ze przez 24h pracował poprawnie.

A nie ma nic bardziej frustrujacego jak 2-3cm czarnego syfu który się zbiera 2 dni wraca do wody :(

A niby rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste. Wystarczy czujniczek jak do dolewki czy podobny który gdy w kubku woda się podniesie do ustalonego poziomu po zalaniu wyłączy prąd w gwizdku do ktorego podpiety jest odpieniacz.

W bardzo prostej wersji to mogą być 2 kabelki ktore zrobią zwarcie w omawianym gniazdku.

Czy coś takiego może jest na rynku a tego nie znalazłem ? Ewentualnie czy jest coś co można łatwo zaadoptowac do tej funkcji? Ciekawe czemu odpieniacze w standardzie nie mają takiej funkcji. To był by tani bezpiecznik a odpieniacze by nigdy nie przelewaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre odpieniacze na dnie kubka mają zamontowany taki lejek, rurkę (nie wiem jak to dokładnie opisać, nazwać) i tam podłącza się wężyk i zawartość kubka przelewa się do oddzielnego zewnętrznego, większego pojemnika. I nie musisz się martwić, ze urobek z odpieniacza trafi spowrotem do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest urzadzenie jak do dolewki dostosowane do 230 V ((o ktorym zreszta piszesz). Czujnik zawieszasz wewnatrz kubka. Gotowych produktow nie widzialem.

Lub jak Maciek podpowiedzial, mozna zamontowac odplyw z kubka do innego pojemnika. Najbezpieczniej, gdy ten "inny pojemnik" ustawiony jest nad sumpem, bo tez moze sie szybko napelnic. Wtedy trzeba tez zwrocic uwage na zasolenie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest urzadzenie http://www.sklep.aqua-trend.pl/awaryjny-wylacznik-pompy-cat050-p-101.html tansze odpowiedniki do poskladania znajdziesz na alledrogo.

Na temat wylewania syfu z odpieniacza przez rurke to niestety jak gdzies odlewasz to zapewne tez dolewasz wlasnie dolewka. Nie dosc ze pokoj zalejesz to jeszcze wode "oslodzisz"


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, tylko dokad ma ten adsorbat odplywac, gdy odpieniacz bedzie sie "gotowal" w czasie naszej nieobecnosci w domu (pare godzin lub dni) ? Po powrocie zastaniemy akwarium prawie slodkowodne. Prawie, bo w slodkiej wodzie juz nie bedzie przelewal.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No dokładnie. Odprowadzenie urobku do większego pojemnika to nie do końca super rozwiązanie. 

Wczoraj wieczorem ustawilem go na wszelki wypadek na bardziej sucho a i tak przez noc wywalił cały kubek praktycznie samej wody. 

A czasami potrafi wywalic tyle w godzinę. 

Pomijam ze akurat ten co mam nie daje takiej opcji :)

Temat z linka to faktycznie to o czym myślałem. Ja bym to mocowal na magnes no ale skoro tak wymyślili niech im będzie ;)

Cena to może nie mega promocja ale uważam że w granicach rozsądku. 

To jak nikt nie zna nic tańszego to klepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,odprowadzenia urobku nigdy bym nie zainstalowal,odlaczenie pradu jest znacznie lepsze a ja kiedy wyjezdzalem na wakacje to ustawialem odpieniacz minimalnie i na sucho i nigdy nie mialem problemu...Po jakims czasie zaczyna sie znac swoj skimmer...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam baniak miesiąc po przywiezieniu i kiepskie parametry + cyjano :) wiec musze wyciągać z niego jak najwięcej a to generuje częste przelania :/

Ale ten system powinien zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odprowadzenie urobku ma tą wadę że przy automatycznej dolewce można niechcący szybko obniżyć zasolenie

ebay.com "Peristaltic Pump" za 20-30zł (podobne/takie same na allegro kosztują 2-3x więcej) podłączona do wył. czasowego - odsysanie urobku 1-2x dziennie powinno wystarczyć - nawet jak kubek przeleje to do wody wróci niegroźna dawka "bagna" - kwestia wywiercenia otworu w kubku + zamontowanie złączki i kawałka wężyka od RO , no i znalezienie sensownego miejsca na nowe urządzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny wobec tego system automatycznej dolewki wody słonej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no wydaje mi się że takie rozwiązanie z wyłącznikiem jest najlepsze i az dziw że producenci odpieniaczy, które kosztują grube pieniądze na to nie wpadli. Prosty, tani i skuteczny system żeby tygodniowy urobek nie trafił do wody bo ktos wrocil z weekendu i nie zdążył. Albo karmil korale i pienidlo oszalalo.

A w super opcji to powinien jeszcze wysłać powiadomienie na komorke - "weź mnie wyczysc" :) i wtedy w ogóle nie trzeba by zaglądać do szafki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odpieniacz od roku sygnalizuje konieczność wyczyszczenia sms-em i wyłącza pompę podczas przelania. Nie widzę w tym żadnej przesady a tylko ułatwienie sobie życia.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux z modułem sms

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy taki  prosty układ za niewielkie pln-y np taki " Moduł powiadamiania, zdalnego/automatycznego sterowania i rejestracji zdarzeń" i Profilux jest zbędny.

Instrukcja

http://www.itchome.pl/pliki/linkdm-lmd-gsm-micro-r.pdf

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykła automatyczna dolewka, tylko zamiast pompy do dolewki podpinasz odpieniacz a czujniki do kubka, jak masz dwupływakową to możesz jeden czujnik umieścić w komorze pompy wtedy podczas zaniku prądu i powrocie unikniesz przelania. Ja tak mam i to mój patent ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2017 o 08:59, Leel00 napisał:

Czujniki czujnikami, ale awaryjny odpływ z kubka chyba najlepszy

taaa... zwłaszcza jak przeleje zbiornik awaryjny, wtedy będzie miał syf z kubka na podłodze... No chyba że postawisz beczkę 20 l. Ale wydaje mi się że są ładniejsze elementy dekoracyjne niż taka beczka. Miejsce w szafce jest też cenne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2017 o 00:21, Moljzesz napisał:

Wystarczy zwykła automatyczna dolewka, tylko zamiast pompy do dolewki podpinasz odpieniacz a czujniki do kubka, jak masz dwupływakową to możesz jeden czujnik umieścić w komorze pompy wtedy podczas zaniku prądu i powrocie unikniesz przelania. Ja tak mam i to mój patent ;)

Co masz za dolewkę tak podłączoną ? Z moja by tak nie dało rady ,gdy dolewa dłużej niż 1-1,5min. automatycznie ja rozłącza i sygnalizuje problem. 

Tak pytam bo ostatnio mi się zawiesił włącznik opóźniający do odpieniacza przy zaniku prądu i cały syf mi przelało zanim poziom wody w sumpie wrócił do normy .Takie zabezpieczenie by pomogło .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris81 napisał:

Co masz za dolewkę tak podłączoną ? Z moja by tak nie dało rady ,gdy dolewa dłużej niż 1-1,5min. automatycznie ja rozłącza i sygnalizuje problem. 

Tak pytam bo ostatnio mi się zawiesił włącznik opóźniający do odpieniacza przy zaniku prądu i cały syf mi przelało zanim poziom wody w sumpie wrócił do normy .Takie zabezpieczenie by pomogło .

Zwykłą jakąś starą dolewke bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Nie ma na niezwykle żadnej naklejki więc ci nie powiem nazwy.

Podejrzewam że łatwo takie coś zrobić na przekaźniku. Proste i skuteczne

Tu gościu robi na zamówienie więc możesz mu powiedzieć co chcesz 

http://allegro.pl/automatyczna-dolewka-wody-gwarancja-24-miesiace-fv-i6748273573.html


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,trza będzie zamówić 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja to by chyba było dokładnie to czego potrzebuje, jako że ma funkcję odlaczenia prądu we wbudowanym gniazdku i cena jest dobra, szykuje mi się wyjazd na 3tyg majówkę i to może się okazać zbawiennym urządzeniem. Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.