Skocz do zawartości
Damian07

moje domowe SPS 500+900l

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze rozumiem że w nocy (całą noc) w tym akwarium jest tak jasno jak na zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jasno tak na live jak się wydaje. Poza tym chodziło Sewerowi o wieczorne światło, ktore wygasza się o 1 w nocy całkowicie. No i Marcin pamiętaj, że Sewer potrafi zrobić zdjecie nawet w głebinach oceanu więc nocne ujęcia w małym akwarium to Pikuś ;-) 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając takie kolory i kondycję koralowców szczęka opada. Po prostu petarda!!! Dzieło mistrza!!! Ciesze się że mamy polską markę dzięki której możemy osiągnąć takie efekty. Moje koralowce również mają się dobrze na produktach AF.  Za chwilę  będzie przesiadka do nowego zbiornika i tez tylko AF! Będę robił fotorelacje od początku jak Damian będzie porównanie,) Pamiętaj Damian gonie Cię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy stosujecie w tych akwariach że to takie cudowne popatrzeć i mieć coś takiego piękności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest jasno tak na live jak się wydaje. Poza tym chodziło Sewerowi o wieczorne światło, ktore wygasza się o 1 w nocy całkowicie. No i Marcin pamiętaj, że Sewer potrafi zrobić zdjecie nawet w głebinach oceanu więc nocne ujęcia w małym akwarium to Pikuś ;-) 


Stąd własne moje pytanie.

Jaki masz cykl święcenia w tym akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka 

Damian co to za lampka obok głowy Grzegorza ? 

Dnia 14.04.2017 o 12:56, Damian07 napisał:

 

7956275_DSC_0934.JPG

 

 

 

Pamiętam jak parę lat temu jak widziałeś jak rosły głębinówki pod ledami ;) 

Pozdr.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, egon24 napisał:

Daniel , to czarna wersja lampy AF T5 z ledami  . Taka specjalna edycja :D

Czyli to jest ta owiana tajemnicą co Damian pali nad akwa ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem tylko led, czyli nie t5. Na tym zdjeciu jest też stare akwarium, ktore pasuje pod tą lampę, czyli 2+2 daje 4 nie 5 ;-) 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli to jest ta owiana tajemnicą co Damian pali nad akwa ? 
 


Ja to jestem wogole ciekaw co Damian pali [emoji6]
A tak poważnie zbiornik pierwsza klasa... niestety nie mój poziom i jeszcze pewnie długo nie chociaż staram się systematycznie podnosić sobie poprzeczke... Tak czy inaczej zazdroszczę w pozytywnym znaczeniu. [emoji106]

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andrniew napisał:

Oglądając takie kolory i kondycję koralowców szczęka opada. Po prostu petarda!!! Dzieło mistrza!!! Ciesze się że mamy polską markę dzięki której możemy osiągnąć takie efekty. Moje koralowce również mają się dobrze na produktach AF.  Za chwilę  będzie przesiadka do nowego zbiornika i tez tylko AF! Będę robił fotorelacje od początku jak Damian będzie porównanie,) Pamiętaj Damian gonie Cię ;)

A ja się zastanawiam kto mnie tak po piętach depcze. A tak poważnie to nie wiem kto kogo goni, też Twój zbiornik obserwuję.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DarekB30 napisał:

Ja to jestem wogole ciekaw co Damian pali [emoji6]

 

Darek od razu na to pytanie skojarzyłem film :D 

Damian sorry -ale nie mogłem 

Damian jak będzie gotów po testach,to napisze :) 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze jedno porównanie dwóch barw w podobnych kadrach...

6dfdfb19f89812a1bbe242a791c9744d.jpg8624eecf3a39ddd0561c3efa58e788b0.jpg36aadb4047d16b11599c0aae1de6cd7d.jpg07566b24281e989875867577766ddaf2.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 1 i 4

Ale oczywiście na żywo może być caaalkiem inaczej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z apratu tym razem:

 

8616400__MG_0979_D_ml.jpg

 

8616402__MG_0819_D_ml.jpg

 

8616401__MG_0820_ml.jpg

 

8616397__MG_0802_D_ml.jpg

 

8616394__MG_0801_ml.jpg

 

8616393__MG_0803_ml.jpg

 

8616395__MG_0897_D-fb.png

 

8616398__MG_0967_D_ml.jpg

 

8616391__MG_0830_ml.jpg

 

8616392__MG_0812_ml.jpg

 

8616399__MG_0939_D_ml.jpg

 

 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsułbyś coś, to by byo pole do dyskusji a tak, to tylko chwalić trzeba ;]]]

Kolory bajeczne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pięknie, aż miło popatrzeć na zdjecia robione aparatem. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian nie uzupełnia wątku to coś dorzucę bo już chwilę minęło... ;)
Koralowce są nadal oszałamiające ... 0b0999b58973c83d6a98e86edfce6290.jpgec9fcce3dbc93f088ab2986dd3b21de1.jpg575e696e11b828f55f23abe4ed6eb6a1.jpg93b053c66f3bd82146c02f94acf0fd30.jpg0a0ee0657f4eec9cb67de1787f197c10.jpgd4a3238a62be929bf8d8f82253ed1a61.jpg3fef9be7b3c7e4cba763d90559f971fb.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna aktualizacja. Już myślałem że akwarium zaliczyło wpadkę. Szkoda tylko, że z telefonu. Korale wyglądają super, prawdziwa wizytówka AF.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Jacek56 napisał:

Fajna aktualizacja. Już myślałem że akwarium zaliczyło wpadkę. Szkoda tylko, że z telefonu. Korale wyglądają super, prawdziwa wizytówka AF.

i to na AF reefsalt :)
Koralowce boskie, niby warunki i możliwości mamy wszyscy równe ale jak widać wiedzy i doświadczenia nie da się kupić.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Coltrane napisał:

 

i to na AF reefsalt :)
Koralowce boskie, niby warunki i możliwości mamy wszyscy równe ale jak widać wiedzy i doświadczenia nie da się kupić.

Pewnie Damian ma jakiś złoty środek np: Dwa pręty miedziane wbite w skałę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jacek56 napisał:

Fajna aktualizacja. Już myślałem że akwarium zaliczyło wpadkę. Szkoda tylko, że z telefonu. Korale wyglądają super, prawdziwa wizytówka AF.

Czemu miało zaliczyć wpadkę ? Ja nie robię eksperymentów do których nie jestem przekonany . Z telefonu ,no cóż fotografia to nie moje hobby.

Godzinę temu, Coltrane napisał:

 

i to na AF reefsalt :)
Koralowce boskie, niby warunki i możliwości mamy wszyscy równe ale jak widać wiedzy i doświadczenia nie da się kupić.

Nie rozumiem ,czy na soli AF to jakiś problem , uważam że dzięki soli AF . Nie zapominajcie ,że sól AF produkuje kilka dobrych lat i ma doświadczenie w tym ,zresztą parametry tej soli należą do tych najlepszych na rynku ,dlatego tu nie powinno być zaskoczenia.

Godzinę temu, rafik73 napisał:

Pewnie Damian ma jakiś złoty środek np: Dwa pręty miedziane wbite w skałę :P

nie mam prętów żadnych wbitych ,ani żadnych cudów na kiju :). 

 

Panowie ja się trzymam prostych z góry określonych zasad , nie zmieniam nic co dwa dni , nie szukam niesprawdzonych rozwiązań,nie próbuję być inny . Prowadzę akwarium tak jak robiłem to 10 lat temu ,jedyna zmienna to lepszej jakości sprzęt i próba oświetlenia ledowego (na razie udana ,choć jak widzę zbiorniki u znajomych akwarystów to jeszcze trochę mi brakuje do nich ,ale nie zakładam jeszcze ,że to wina światła ). Teraz dzięki dobrym testom ,badaniom ICP jest dużo łatwiej niż lata temu , należy tylko z tego umiejętnie korzystać. 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damian07 napisał:

soli AF to jakiś problem , uważam że dzięki soli AF . Nie zapominajcie ,że sól AF produkuje kilka dobrych lat i ma doświadczenie w tym ,zresztą parametry tej soli należą do tych najlepszych na rynku ,dlatego tu nie powinno być zaskoczenia.

chyba przyzwyczaiłeś się do ciągłego ataku skierowanego ze strony forumowiczów ;)
w moim przekazie bardziej chodziło mi o to że AF Reef Salt nie jest topowym produktem tej marki a rezultaty są oszałamiające


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.