Skocz do zawartości
waldek123blau

Moja domowa rafa w Szczecinie - ponad 3 tony solanki

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Coltrane napisał:

kiedy wnosimy nowe szkło?

 

A jak tam twoje szkło?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość poszczególnych korali robi wrażenie. Do wiadra chyba nie wejdą :).  Przydałaby się aktualizacja zdjęciowa akwarium i sumpa , jak to porosło i czy jakie nowe ryby pływają?

 

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, z jakiego materialu jest stelaz na ktorym ustawiony jest sump ? Masz jakies slady korozji po 3 latach ?

Zastanawiam sie czy nie kupic podobnego slelaza w markecie budowlanym (niebiesko-pomaranczowy, malowany) tylko wie wiem czy go woda nie zje zbyt szybko...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, harnas napisał:

Waldek, z jakiego materialu jest stelaz na ktorym ustawiony jest sump ? Masz jakies slady korozji po 3 latach ?

Zastanawiam sie czy nie kupic podobnego slelaza w markecie budowlanym (niebiesko-pomaranczowy, malowany) tylko wie wiem czy go woda nie zje zbyt szybko...

polecam z demobilu, dużo taniej. Jak dbasz to nie zje, jak wszystko solanką będzie pozalewane to zje szybko. Jak dbasz tak masz :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Waldek zaginął w odmętach Covidu. Oby nie.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Steron napisał:

Chyba Waldek zaginął w odmętach Covidu. Oby nie.

toście mnie nastraszyli, dzwonie do niego...

jest ok ;)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Czekamy więc na aktualizację


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek wróć!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co się stało , że Ciebie tu nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forumowiczów zna kolegę osobiście i wie co się dzieje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiedział, czekamy na nowy zbiornik.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Beti napisał:

Jak zapowiedział, czekamy na nowy zbiornik.

Witam 

Waldek jest zajęty budową domu . Może się odezwie , , ale nikt tego nie wie .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 12:09, JerzyB napisał:

Waldek jest zajęty budową domu . Może się odezwie , , ale nikt tego nie wie .

To prawda buduję dom dla syna i przez to nie mam czasu aby się udzielać na forum. Przepraszam za to. Akwarium oczywiście funkcjonuje i strzeliła mu 5 rocznica istnienia.  Na dowód zamieszczam poniżej filmik nakręcony dziś na szybko słabej jakości telefonem.  Korale porosły tak że musiałem pooddawać znajomym aby było miejsce dla ryb.

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Coltrane napisał:

zdrowo to wygląda, co z kominkiem się stało?

Tomku po roku Covidu akwarium bardzo podupadło. Nie było mnie na miejscu a syn zajmował się jak umiał doglądaniem życia. Po przyjeździe do kraju nudziłem się ( moja firma została zatrzymana przez pandemię)  więc zrobiłem remont w domu i kominek który używaliśmy sporadycznie trzeba było zlikwidować. Wymieniłem kuchnię na nową, przerobiłem salon, wyremontowałem łazienkę i przedpokój. Został mi jeszcze remont ogrodu zimowego i remont sypialni na parterze. Podjazd wraz z ogrodzeniem też zrobiłem na nowo. Obecnie buduję dom dla syna więc nie mam wiele czasu ale jak tylko zrobi się zimniej zajmę się akwarium i dalszymi pracami w moim domu.

Planuję wymianę skały w zbiorniku bo z wymianą akwarium na większe jeszcze trochę muszę poczekać ( do czasu wyprowadzenia się syna z domu ) Wtedy będę miał więcej czasu. Już po zakończeniu budowy domu.

Wielkie korale muszę podzielę na mniejsze bo obecnie zasłaniają zbyt dużo miejsc.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie 6 lat istnienia mojej solniczki! Korale rozrastają się i ciągle muszę je karczować! Duże pokolce miały już za mało miejsca więc zmieniły swój dom. Poniżej filmik z dzisiejszego dnia:

 

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślałem , że już się tu nie pojawisz tyle czasu nie było Ciebie . Podoba mi się , może brakuje patyków. Zapytam przy okazji jak się sprawuje Twój  rollermat? 

Pozdrawiam                                                                                         

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, waldek123blau napisał:

Już prawie 6 lat istnienia mojej solniczki! Korale rozrastają się i ciągle muszę je karczować! Duże pokolce miały już za mało miejsca więc zmieniły swój dom. Poniżej filmik z dzisiejszego dnia:

No witamy witamy stara gwardię ;)

Waldziu a co z dużymi rybami została tylko zebresoma i auriga ?

pięknie porośnięty zbiornik :wub:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beti napisał:

Waldziu a co z dużymi rybami została tylko zebresoma i auriga ?

Tak!  Nadszedł czas na zmiany! Myślę o stadku różnych kolorowych centropyg i ustników. Moje korale rosną jak na drożdżach więc nie będzie problemu jak je trochę ryby po podgryzają! A moja żonka marzy o Rogatnicy jasnoplamej. Ale przed zakupem tej pięknej rybki muszę wyłapać 5 krewetek aby nie były jej pokarmem! Poniżej link do fotki rogatnicy

 

rogatnaprofi.jpg[/url

Zdjęcia telefonem nadal mi nie wychodzą ale zamieszczę kilka fotek:

IMG-6639.jpg

IMG-6641.jpg

IMG-6640.jpg

Z racji braku czasu trochę zaniedbałem swoje akwarium. Teraz nadszedł czas aby to nadrobić

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Zapytam przy okazji jak się sprawuje Twój  rollermat?                                                                                    

Od momentu gdy go zrobiłem działa cały czas bez przerw ale trzeba było wymienić czujkę poziomu wody bo przestała działać!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.