Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się dzień, kiedy szklany kolos zawita do mojego domu :) moze to byc najblizszy piatek wieczorem lub sobota.

Tu mam pytanie do pobliskich morszczaków. Czy ktos w tych dniach byłby chetny pomóc z wniesieniem akwarium i szafki i ustawieniem akwa na szafce?

Akwa bedzie wazyc kolo 150-160 kg, szafka (obudowany stelaż) po zdjęciu drzwi okolo 80 kg. Mieszkanie jest na parterze, więc nie ma daleko, ale trzeba pokonać kilkanaście schodów do klatki i zakręty w przedpokoju.

Przyjadę po chetnych  z okolic Gliwic/zabrza/katowic i odwiozę i odwdzieczę się jakimś dobrym chmielem, żytem, kofeiną, czy innym smakołykiem. Mogę się też odwdzięczyć szczepkami, wrotkiem, fitoplanktonem, opieką nad akwarium podczas urlopu lub kombinacją powyższych.

Serniczka niestety upiec nie potrafię :(

Czy bedzie mial ktoś czas i ochotę pomóc?

Dodam jeszcze, ze niezawodny @Shellik już się zdeklarowal do pomocy i sąsiad, ale potrzeba z 5 osob myślę na taki ciężar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ życzę Ci wszystkieg posolonego w Nowym Roku. Oby nowe akwarium przynosiło Ci samą radość. Pozdrawiam Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i wzajemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)
Położyłaś już te płytki? Jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję i wzajemnie :) Położyłam tylko część pod akwarium. Reszte bede mogla zrobic dopiero jak starego sie pozbede. Wrzuce fotke jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma jeszcze akwarium :(

Czekam na okazje transportu ze Szczecina i jednoczesnie dostępność osób, ktore pomogą tego kloca wnieść. Ciężko zgrac te dwa warunki. Jeszcze musze poczekac, a juz bym tak bardzo chciała te fotki wrzucić ;)

 

 

Edit: aaa Ty mowisz o podłodze? Zapomnialam... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlogi mam zrobiony tylko kawalek, pas, ktory wystarczy pod akwarium. Jak znow nie zapomnę, to zrobię jutro zdjecie :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o elektrykę. Gniazdo będzie sie znajdowało za akwarium. Mam tam zwykle podtynkowe gniazdko pojedyncze, do ktorego chcę wpiac przedłużacz, a ten przedłużacz przykręcić wewnątrz szafki. Po postawieniu i zalaniu kolosa nie będę juz miała do tego gniazda dostepu. Tu mam obawy. Co, jeśli przedłużacz się "sfajczy"? Juz go nie wypnę. Gniazdo jest nisko przy podlodze i zasloni je stelaż. Jest jakies prawdopodobienstwo spalenia sie przedluzacza? Moze kupic jakiś hiper ekstra z zabezpieczeniami, ktory sie na 100% nie spali? Myslalam tez wymienic zwykłe gniazdo na wodoszczelne. Znalazlam takie https://www.300energia.com/gniazda-elektryczne-domowe-230v/gniazdo-pojedyncze-zamykane-scame-protecta-podtynkowe-ip66,,rid,13900.html

Poradzicie cos? A moze w ogole z tego gniazda nie korzystać? Następne gniazdo mam niestety dość daleko.

Z czasem chcialabym dołożyć osobne zasilanie z tablicy rozdzielczej tylko dla akwarium, ale to oznacza przyciągnięcie kabla przez cale mieszkanie i wiele zakretow po drodze.

Jest jeszcze tymczasowa opcja "ukraść" prąd kablem z wyłącznika oswietlenia. Do oświetlenia calego domu jest osobne zasilanie i jest stosunkowo mało obciążone poborem prądu, bo nie świecę na raz w całym mieszkaniu i mam ledówki prawie we wszystkich źródłach swiatła.

Poradzicie coś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj gniazda z tyłu. Albo wytnij w tylnej ściance dziurę, żeby mieć dostęp do gniazdka. Akwarium stawiasz na kilka lat, a w ciągu kilku lat jest szansa, że się przedłużacz zepsuje. To tak jakbyś projektowała zestaw ze słabym punktem. Przesuń gniazdko i nie mieszaj oświetlenia i gniazdek.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko które nie służy jako gniazdko należy usunąć, a wyprowadzić porządny przewód porządnie połączony do instalacji. Pod akwarium zrobić rozdzielnie na kilka obwodów. 

 

Albo te gniazdko przenieść na tylną ściankę szafki / stelaża. 

Edytowane przez Shellik (wyświetl historię edycji)

f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gniazdo juz tam jest od zawsze. Mogę je najwyżej zaślepić jakoś i uszczelnic silikonem w razie, gdyby jakims trafem woda pociekła. Nie będę go przesuwać, nie ma sensu, skoro w przyszłości chcę zrobić oddzielne zasilanie. Wyciecie dziury w szafce nic nie da, gniazdo jest nisko nad podloga, stelaż zasloni dostęp. Nawet jeżeli postawie całość dalej od ściany to i tak sump zasloni dostęp do tej dziury.

No nic, czasowo pociagne długi przedłużacz z innego gniazda, a jak będzie cos w portfelu, to zrobię osobne zasilanie. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kable w ścianach są tynkowane czy puszczone w rurkach?:)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynkowane. To budownictwo komunistyczne, czarny kabel zabetonowany w ścianie i nawet uziemienia nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę na miejscu to zobaczymy jak idą kable. Potem nie będziesz przecież za akwarium kuć. Podłączymy na stałe przewód pod te gniazdko. Przewód idzie do innego gniazdka i w przyszłości to tam podciągniesz nowe zasilanie bez potrzeby kucia za/obok akwarium. ;) Mam przewód po remoncie także ogarniemy ;) 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo kumam. Za akwarium nic nie chcę kuc, sciana juz pomalowana. Jak będę robić instalację, to dam gniazdo obok akwarium albo pociagnę kabel bezpośrednio do szafki. Z tyłu szafki bedzie przerwa w plecach (beda z dwóch części, a miedzy nimi goły pas przez całą długość akwarium) o ile dobrze zrozumialam Przemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki kawałka podlogi

70xlpmB.jpg

fjLl5xb.jpg

Nie te kolory, jak na żywo, przez światło z akwarium. Może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, należą się brawa 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjeżdża zestaw :D

Gdyby ktoś z okolic Gliwic/Zabrza znalazł czas po 17tej, żeby pomóc wnieść, to bardzo chętnie skorzystam i odwdzięczę się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz pewnie opijają [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko sie udało, ale nie jestem zadowolona...

1) Nie mogę znaleźć szczeki na podłodze od prawie 4 godzin. Zestaw jest przepiękny! Taki, jak sobie wymarzylam i perfekcyjnie wykonany. Wstawiam pierwszą fotke, ale ona nie oddaje nawet 30% tego, co na żywo. No i tylko ściana z tylu akwarium jest pomalowana, bałagan w tle, pianka pod akwarium jeszcze nie przycieta,  nie ma tez lampy i niewiele widać

2) Wszyscy koledzy stawili się na czas, choć do końca nie było wiadomo, kiedy kierowca konkretnie przyjedzie, nie wiem, jak mam dziękować! Wniesli, rozpakowali, ustawili, wyregulowali drzwiczki i zaoferowali dalszą pomoc przy montażu hydrauliki, wlozeniu sumpa... @Shellik i @emler233oraz jeszcze dwie osoby, które nie mają konta na forum, dziękuję Wam z całego serducha i nie wiem, jak się odwdzieczę.

3) kierowca dostosowal sie do godzin, kiedy mialam dostępną pomoc i podjechał pod samą klatkę wielkim autem, co mnie sie wydawalo niemal niemożliwe do wykonania, z uwagi na krzaki, drzewa i bardzo wąską drogę dojazdu

4) Przemek czuwal, dzwonił czy już dotarlo, objaśnil co i jak trzeba poskładać, nawet na drzwiczki nakleił numerki, zeby bylo łatwiej poskładać. Wszystko bylo zapakowane tak, że ani mała ryska przy wnoszeniu nie powstala.

Dlatego nie jestem zadowolona, jestem przeszczęśliwa :) To akwarium jest po prostu za....ste!

Niedługo założę nowy temat i wstawie wiecej zdjęć, dziś już z tych emocji i przygotowań nie mam siły nic robić ;)

Fx9hO9X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nik@ napisał:

To akwarium jest po prostu za....ste!

Faktycznie za....ste. Nik@ jak możesz podaj jeszcze wymiery szafki i akwa. Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.