Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Nika, tak teraz jest, każdy patrzy na czubek swojego nosa. A niech by jeszcze z okna kobita widziała że obcej pomaga... .

Trzeba było rzucić tekst "co sie paczysz, pomógł byś" może chociaż głupio by się mu zrobiło.

Moja pani w drodze do pracy potrąciła rowerzystę. Stała na środku skrzyżowania a między czasie obok przejechało pół jej zakładu pracy i osoby z jednego biura. Nikt się nie zatrzymał zapytać co się stało. Potem mówili że myśleli że się jej auto zepsuło :-). To jak się zepsuło to już nie potrzeba pomóc :-) hehehhe.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Danielj napisał:

Dominika, jeszcze w sprawie wylewki, a właściwie poziomicy. Sprawdź samą poziomicę, bo może się okazać, że to ona Ci daje po tyłku. Najlepiej drugą poziomicą, ale jest też inny sposób. Połóż poziomicę na ziemi i sprawdź co pokazuje. Następnie odwróć ją o 180 stopni i ma pokazywać to samo. Jeśli nie to walnięta jest poziomica.

 

Poziomica jest ok, z dwóch stron pokazuje spadek ponad 1 cm na 60 cm długości poziomicy od ściany. Tą poziomica koledzy ustawiali akwarium i jest idealnie wypoziomowane :)

Co do pomagania, to napisalam to tylko jako ciekawostkę, staram się radzić sobie sama. Ale kiedys było inaczej, ludzie się tak nie spieszyli i chętniej sami od siebie oferowali pomoc obcym. Ale jak kiedys poprosilam przechodnia o pomoc z odkreceniem korka wlewu oleju czy przy sprężarce na bp, bo mi zaczep z wentyla wyskakiwal (nowe kola i problem...) to pomogli bezcszemrania, choc z kołami pomocnikowi też się nie udało.

A wracajac do podłogi, to mam kilka pytań, moze ktoś podpowie?

Sprzedawca poradził mi te zaprawę, ale widzę, że ma wiele negatywnych opinii:

https://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/zaprawy-i-tynki/wylewki/zaprawa-wyrownujaca-zw-04-3-50-mm-cekol,p220628,l372.html

Macie swoje uwagi, albo znacie lepszy produkt w dobrej cenie?

I drugie: zdecydowałam się na płytki o deseniu drewnopodobnym. Brać klasę ścieralności 3 czy 4? Pewnie będzie szukanie stołem, krzesłami, wiadrami z wodą. Choc w kuchni mam chyba 3, tez szuram krzesłami i nic się nie ściera.

I jeszcze trzecie: czy brać w opcji "antypoślizgowe" czy nie ma sensu? Jak działa ten ABS? Jeśli chroni przed szpagatem bosymi stopami na mokrym, to bym brała, ale czy to tak działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym nic nie działa :P Co do klasy ścieralności to jest salon w mieszkaniu, a nie deptak w supermarkecie :) Choć jeśli nie ma różnicy w cenie, lub jest minimalna to oczywiście lepiej 4 brać.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika to co podałaś w linku to nie jest wylewka samopoziomująca tylka zaprawa wyrównująca. Oczywiście da się ją położyć idealnie równo ale to nie jest wylewka. u mnie wylewkę robiłem w zeszłym tygodniu. na środku pokoju mam niecke prawie 4cm w stosunku do powierzchni przy ścianach. Robiłem najpierw jedną warstwę https://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/zaprawy-i-tynki/wylewki/podklad-podlogowy-samopoziomujacy-sam-100-5-30-mm-atlas,p217026,l372.html

Ale trzeba uzupełnić bo ta jest do 30mm i nie można było dac grubszej warstwy. Nie chciałem dawać grubszej wylewki bo by schnęła 2 tygodnie. Na wierzch damy Mapei Ultraplan Eco.

https://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/zaprawy-i-tynki/wylewki/masa-samopoziomujaca-ultraplan-eco20-1-15-mm-mapei,p383889,l372.html

Są oczywiście szybkoschnące i bardzo dobre wylewki nawet do 50mm np. firmy Uzin, ale są bardzo drogie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, celowo wybrana została ta zaprawa, bo podloga jest bardzo krzywa a te zaprawę można kłaść na grubość do 5 cm. Wylewka samopoziomujaca będzie dopiero na zaprawę kładziona, jesli bedzie potrzeba.

Ponieważ na tej podłodze ma stanąć nowe akwarium, to szukam materiałów względnie tanich, ale oczywiście w przyzwoitej jakości. Wiem, że chytry dwa razy traci, więc nie interesuje mnie byle co i byle jak, ale też przepłacać nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz@Nika czytam twoje posty i z jednej strony bije brawo i kibicuje Ci a ż drugiej strony ręce mi opadają i jeszcze trochę i sam pojadę Ci zrobić ten remont :-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego Ci opadają ręce. Jeśli coś kombinuje nie tak, powiedz co, doradź, bo załamywanie rąk mi w niczym nie pomoże :)

Remontu w dwa dni nie zrobię, jeszcze mam inne obowiązki, no i nie mam jak opróżnić pokoju, więc muszę to zrobić etapami.  Ale mnie się nie spieszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nika ręce opadają na widok braku organizacji... sorry za szczerość :-)
Po pierwsze, rozumiem że remont nie jest najważniejsza rzeczą i masz inne obowiązki ale popatrz na to w ten sposób: bez planu i konsekwencji w działaniu ten remont będzie droga przez mękę.
A żeby powstał plan który zmieści się w Twoim czasie i budżecie musisz spojrzeć na remont z dalszej perspektywy...to tak jak z akwarium musisz dokładnie wiedzieć jak ma wyglądać pokój po remoncie zanim to zaczniesz.
Kurde chyba trochę chaotycznie Ci tłumaczę... budownictwem trochę się zajmuje tzn mam biały kask kurtkę z napisem Inspektor Nadzoru .. łażę zaglądam w różne "dziury" i drę sie jak coś nie idzie zgodnie z planem ale inaczej się nie da... po to są plany i harmonogram aby je realizować.. zadzwoń poprostu postaram Ci się podpowiedzieć co i jak jak nie będziesz miała pewności.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale nie będę Ci zawracać tyłka przez telefon. Remont jest specjalnie rozłożony w czasie, bo muszę szanować kręgosłup, nie jest w najlepszym stanie. W miedzyczasie jak opróżniam i przenoszę/wyrzucam meble, zbieram opinie na temat materiałów, zeby wiedzieć, co kupić i jak to położyć, kiedy już zrobię trochę miejsca.

Moze to wyglądać na chaos, ale procz przeniesienia akwarium całą resztę będę robić sama, dlatego oszczędzam siły i rozwlekam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na raty to robić, to może by dać listwę podtynkową (https://goo.gl/images/2VX7KJ) albo łatę przymocować żeby nie płynęło tam gdzie jest niecka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Epsilon (wyświetl historię edycji)

8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Epsilon napisał:

Jeśli chcesz na raty to robić, to może by dać listwę podtynkową (https://goo.gl/images/2VX7KJ) albo łatę przymocować żeby nie płynęło tam gdzie jest niecka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie bardzo wiem, jak użyć tej listwy. Spad jest nierówny, jest niecka, im dalej od ściany i bliżej środka, tym głębiej. 

Najpierw muszę zerwać podłogę ile się da, oczyścić z sierści po lentexie (zostały resztki kudlow i kleju po zerwaniu lentexu), zmierzyć poziomicą laserową jak idzie ta krzywizna, sprawdzic, gdzie jest najwyższy poziom i od tej wysokości wyjsc: nadlewac albo skuwac, zeby do przedpokoju tez jakoś dorównać. Ja nie wiem ile litrów wódki poszło na poskladanie tego bloku, ale kuźwa chyba z pół cysterny. Wszystko jest krzywe: ściany, sufity i podłogi. Nic nie trzyma poziomu, pionu, ani kątów prostych. Masakra, jak kiedyś te bloki budowali :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tego pana co wyżej się białym kaskiem chwalił jak tego pilnował [emoji23]albo jego koledzy pilnowali bo chyba za młody jeszcze. Nie jeden taki inspektor wybudował swój dom w tym czasie kosztem takich bloków [emoji12]

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo wiem, jak użyć tej listwy. Spad jest nierówny, jest niecka, im dalej od ściany i bliżej środka, tym głębiej. 
Najpierw muszę zerwać podłogę ile się da, oczyścić z sierści po lentexie (zostały resztki kudlow i kleju po zerwaniu lentexu), zmierzyć poziomicą laserową jak idzie ta krzywizna, sprawdzic, gdzie jest najwyższy poziom i od tej wysokości wyjsc: nadlewac albo skuwac, zeby do przedpokoju tez jakoś dorównać. Ja nie wiem ile litrów wódki poszło na poskladanie tego bloku, ale kuźwa chyba z pół cysterny. Wszystko jest krzywe: ściany, sufity i podłogi. Nic nie trzyma poziomu, pionu, ani kątów prostych. Masakra, jak kiedyś te bloki budowali :banghead


Listwe mocujesz na gips jak przy tynkowaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kris81 napisał:

Zapytaj tego pana co wyżej się białym kaskiem chwalił jak tego pilnował [emoji23]albo jego koledzy pilnowali bo chyba za młody jeszcze. Nie jeden taki inspektor wybudował swój dom w tym czasie kosztem takich bloków [emoji12]

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

@Kris81

o budownictwie nawet nie próbuje podejmować tematu z Tobą bo musiałbym się położyć na podłodze żebyśmy byli na jednakowym poziomie ;-) 

jeżeli Twoje akwarium jest na poziomie Twoich wypowiedzi to o akwarystyce raczej też nie porozmawiamy ;-) , 

 

 

@Nika

Wysłałem Ci wiadomość,

jutro rano wyjeżdżam na południe Polski jak potrzebujesz podpowiedzi to zajadę i porozmawiamy,  będę przejeżdzał w pobliżu Ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje... panele zerwane i wyniesione na smietnik. Cała podloga w grubej warstwie futra po lentexie wydrapana do golego betonu. Dwa dni machania skrobakiem, zakwasy po robocie i wynoszeniu paneli, przesuwaniu mebli, prawa ręka nie nadaje się chwilowo nawet do po smarowania kanapki masłem i ledwie klupie po klawiaturze telefonu,  ale żyję :)

Nie wiem, dlaczego panowie "dekorujacy wnetrza" mieszkań w blokach PRL-u wychodzili z założenia, że lokatorzy będą tak zachwyceni lentexem, że do końca życia nie będą chcieli się z nim rozstać i kleju nie pozalowali. Z uwagi na akwarium w pokoju usuwanie tego chemią czy szlifierka nie wchodziło w grę, została tylko woda z ludwikiem, odczekać godzinę, skrobak w dłoń i walczyc do zajechania operatora skrobaka. Po wyczyszczeniu podlogi z siersci wstepnie pomierzylam krzywizny, poziomicą, chyba odnalazlam najwyzszy punkt i do niego bede sie starac dorownac poziom reszty podlogi. Jutro rano będę gruntowac, a wieczorem postaram się wyznaczyć poziom do pierwszego pasa wylewki. Kupilam w tym celu listwy podtynkowe (już wiem, jak ich użyć, dzięki za radę) i dwa worki zaprawy wyrownujacej z linka, który wrzucilam wcześniej. Dwaj panowie z liroja Merlina zarzekali się, że to świetna zaprawa, lepsza niż podobna z atlasa. No i zobaczymy, czy bedzie ze mnie bob budowniczy, czy d*pa wołowa :) gładzie wyszły mi kilka lat temu calkiem nieźle, ale to łatwiejsze, niz równanie podłogi i położenie płytek.

Edit: myślałam się wzorowac na tym filmie, wydaje mi się to sensowne, macie jakies uwagi, zanim z tego tutka skorzystam?

Edit2: przenoszę temat do offtop, bo juz niewiele ma wspólnego z powiększeniem akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobanie sierści z betonu to niepowtarzalne przeżycie [emoji4] u mnie na szczęście była kiepskiej jakości wylewka, miejscami dało się "odkuć" szpachelka i schodzily większe płaty. podziwiam Cię za upór, ja mam ostrą alergię na remonty [emoji4]

 

U nas obecna operacja powiększenia akwarium tym razem była związana jedynie z kuciem dziury w suficie celem montażu wywietrznika, dorobienia kawałka ścianki z kartongipsu I zakończone to było malowaniem pokoju [emoji4]

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie mam alergii na remonty. Nawet lubię coś podlubac, problem tylko w tym, że nie mam tyle sily, co facet i przesuwanie szaf czy wniesienie do domu wora 22 kg to dla mnie spore wyzwanie. Nie mam też żony, która ugotuje obiad, polata z miotłą i poda młotek, dlatego robię sobie powolutku. W domu totalny sajgon, nawet na łóżku, na którym śpię mam jakieś rzeczy wyjęte z szaf, bo nie ma gdzie tego dać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po obecnym remoncie też będę miał alergię na remonty na następne 10 lat.

@Nik@albo musisz znaleźc do pomocy faceta, albo zorganizować żonę ;]

Będzie łatwiej. Robienie wszystkiego samemu rzeczywiście zabiera dużo czasu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam radę :) żony nie chcę, baby bywają strasznie upierdliwe i zrzedzą, jak remont się przeciaga, albo zostawisz nieumyty pędzel na umywalce :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Słów brak.:czapkizgłów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podloga zagruntowana pierwszą warstwą. Dołożę jeszcze drugą za godzine, bo zostały ślady kleju, których nie dało się wydrapac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika to prawdziwa kobita z krwi i kości ;) Śledzę temat i kibicuję, pomóc nie za bardzo pomogę bo znad morza mieszkam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raffy14 napisał:

Nika to prawdziwa kobita z krwi i kości ;) Śledzę temat i kibicuję, pomóc nie za bardzo pomogę bo znad morza mieszkam :)

Dzięki, ale jedyna pomoc, na jaką liczę, to odpowiedzi ma pytania :)

Nadal nie wiem, czy na tym filmie mogę się wzorowac (facet zostawia te listwy zatopione, a słyszałam o technice osadzania ich na gips, po czym sa usuwane) i czy jest sens brać antypoślizgowe płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na "antypoślizgowości" ale sama bym takich raczej nie szukała, bo będą cięższe do utrzymania w czystości przez to, że są chropowate... przecież chyba tam nie biegasz wokół akwarium?

 

 

Akurat kiedyś miałam chropowate w łazience, do tego białe... I miałam tam kocią kuwete ze żwirkiem bentonitowym. Masakra była doszorować. Łatwiej było posprzątać z silikonowym.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy na gips to słaby pomysł. Lepiej zaprawę klejową albo zaprawa murarsko tynkarska. A płytki antypoślizgowe nie są konieczne raczej dałbym zwykłe.

Koleś z filmiku zna się na robocie Myślę że spokojnie możesz go podpatrywać.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.