Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Robota wre :) 

Z tymi gotowymi zaprawami to tak jest , nigdy nie zużyjesz tyle ile napiszą na opakowaniu ,zawsze wyjdzie więcej niż wyliczysz 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Móóóóój jest ten kawałek podłogi!!!

Tylko na tyle wystarczyło 8 worków. Shit, myślałam, że chociaż na jeden pas wystarczy. 

Cora pomagała, nosiła worki z przedpokoju (jakby dla niej 25 kg było lekkie...) mieszala zaprawę wiertarka, wykladala na podłogę. 14latka ma więcej siły, niz ja :banghead

Niestety, próbowała mnie oszukiwać na wodzie i dawała więcej, niż w instrukcji, zeby łatwiej było mieszać. Polapalam się oczywiscie i dosypywalam z kolejnej paczki, ale i tak trochę za luźne ciasto wyszło. Mam nadzieję, że nie popęka.

WN9x7XP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zostawisz sobie taki cokolik pod akwarium ? Tylko teraz dopasuj zbiornik :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik już jest obliczony 180x70x60. Wlazlby i dwa metry, ale takiego już nie obrobie finansowo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już 200 kg poszło tego materiału :( Dopiero tetsz zajarzylam o co chodzilo z cokolikiem :) ale meble ustawić to tez katorga na tej krzywej podłodze, muszę już to ciągnąć dalej. Zaczynam się też obawiać o ten strop :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to podłoga betonowa układanka z płyt to wytrzyma spokojnie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak czy inaczej lekko nie będzie patrząc na to ile idzie materiału.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całą podłogę pójdzie ci tona posadzki. Lekko licząc.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika ile Ci Metrów wyszło z tych 200kg? ile ma pokój? Czy zaczęła od niecki?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 worek starcza na 1,25m2 przy warstwie 1cm. czyli tam gdzie jest 5cm to jest 125kg/m2

Jeśli salon ma z 20m2 i średnio 3cm wylewki to już jest 50 worków. Nika ma wszystkie dane to może w miarę precyzyjnie określić ile trzeba.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma niecałe 17 metrów.

Jeszcze nie wiem, jaki będzie spad w dalszej części pokoju. Stoją tam meble i akwarium, więc muszę robić partiami. 

Zaczęłam od lewej strony, bo tam jest najwyżej. Tuż przy drzwiach jest poziom zero, ale zaczęłam od drugiego końca pasa, bo tak logistyczne łatwiej, nie muszę przeskakiwac przez świeży beton. Kolejny pas zacznę, jak przy wejściu jużpodeschnie i będzie można swobodnie chodzić.

Edit: jeden pas skończony. Zrobiło mi się dziś bardzo miło, bo jakiś przystojny mężczyzna przechodząc obok mojego auta, z ktorego akurat wyciagalam worki z materiałem bardzo chciał mi pomóc je zanieść :) 

Poza tym tata mnie pocieszyl, że te stropy mają nośność 1.5 tony na metr i mogłabym sobie hodowac czołg, gdybym chciala. Jak powiedzialam, że nie chce czołgu tylko większe akwarium, to stwierdził "chyba zwariowalas" :lol:

Coś w tym jest :P

Kiedyś marzylam o czerwonej toyocie mr2, takiej konkretnie https://moto.wp.pl/toyota-mr2-sw20-6062016295171201c

Teraz wszystko mi się posoliło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika...ambicje jedną rzeczą...ale na Twoim miejscu wziąłbym firmę chyba jednak do tego...a rzeczy przerzucił na ten czas do sąsiadów chociaż...bo fundujesz sobie zajęcia na kilka tygodni a można by te wylewki ogarnąć w weekend. Kafelki potem byś sobie już sama układała...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon dobrze pisze. Przyszłoby dwóch gości z dużą kastrą i porządnym mieszadłem i w pół dnia byłoby wylane, 2-3 dni schnięcia i możesz kłaść kafelki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest szczyt sezonu remontowego i zaufani fachowcy są zajęci.

Żaden sąsiad nie przechowa mi szafy i komody. To są malutkie mieszkania w blokach i każdy ma ciasno. 

Robiąc podłogę samodzielnie oszczędzam na robociznie, co będę mogła dołożyć do zakupu większego akwarium. Choc jest ryzyko, że to totalnie spieprze i trzeba będzie wszystko skuwac i robic od nowa. No ale udało się kiedys nie spieprzyc gładzi, to może i z podloga się uda :)

Poza tym mnie sie nie spieszy, a przy okazji czegoś nowego się nauczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , jak już się nauczysz to zapraszam do nas, balkon jest do zrobienia ( tzn wyrównać leciutko & płytki ) miejsce noclegowe się znajdzie :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika, ja wiem że o fachowca ciężko. Ale pomyśl o remoncie jak o nowym akwarium...Lepiej poczekać i mieć coś ekstra, niż śpieszyć się a żałować potem, że to nie jest to...

Gładzie to pikuś, później przy kafelkach będziesz się wk*****ć że krzywo, nierówno itp. 

No ale z racji zawziętości pewnie i tak już nie odpuścisz....Ale ja i tak kibicuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nauce zawsze się jakieś błędy popełnia, dopiero trzecia robota wychodzi już prawidłowo. Teraz mam wszystkie meble wybebeszone, w pokoju ro***erducha, więc już muszę powolutku dlubac sama, bo fachowcy mają już kilka miesięcy z góry zaplanowane. Jak wyjdzie tak wyjdzie, ale  a pewno bardziej krzywo już nie będzie :)

Byle mi beton tylko nie zaczął pekac. Moglam tych włókien dodać, ale zapomniałam ich kupic, jak bylam wczoraj ciastoramie po beton :(

Na razie zlewam lekko z góry wodą, dziś przykryje folią i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postęp prac?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma postępów :(Po pracy, zakupach gotowaniu obiadu i innych zajeciach już mi się nic nie chce, nadal nie mam żony, która by to za mnie robila :D Poza tym lecze obtarty przez beton palec. Cos nie chce się goic, ciagle piecze i co wsadze rękę do akwarium to rwie aż do mozgu, jakby woda była pod napięciem. 

Ale mnie się nie spieszy, no i mam sporą tolerancję na bałagan w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, jak czytam Twój wątek, to mi skóra cierpnie - brrr...jak ja nienawidzę remontów [emoji33][emoji33][emoji33]

 

baszurek nadaje mobilnie...

 

 

 

 


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma postępów [emoji20]Po pracy, zakupach gotowaniu obiadu i innych zajeciach już mi się nic nie chce, nadal nie mam żony, która by to za mnie robila [emoji3] Poza tym lecze obtarty przez beton palec. Cos nie chce się goic, ciagle piecze i co wsadze rękę do akwarium to rwie aż do mozgu, jakby woda była pod napięciem. 
Ale mnie się nie spieszy, no i mam sporą tolerancję na bałagan w domu [emoji6]
Kup sobie gumowe, bezpudrowe rękawiczki w lidlu. 100 szt za ok 25 zl. Na górze, przy nadgarstku uszczelnij gumką recepturką i przestanie rwać mózg. No może tylko z powodu słonej wody, a nie remontu.
Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A po co wkładasz co chwilę ręce do zbiornika?:p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo szczepka przewrócona, albo obsypana piachem, albo ślimak dachuje i trzeba odwrócić biedaka, bo sam nie wstanie.... ciągle coś. Za małe akwarium i nie ma gdzie szczepek przykleić, więc się walaja po piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup chwytak w zoologicznym za parę zł. Do takich spraw idealny. Nie potrzeba maczać rąk na chwilę.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.