Skocz do zawartości
tomi3000

Caulastrea pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że moja coulastrea od dołu ciemnieje. Ktoś może powiedzieć co to jest?

420f9b8395cc7bcdb8032d26b077fe03.jpg

Sent from my A0001 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie musisz się tym przejmować. Szkielet pociemniał, to normalne po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma zobaczysz za jakiś czas przy większej ilości główek wygląda pod spodem jak stare drzewo 

 


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą szkielet ciemnieje czy koral rośnie i ma się dobrze nie ma co panikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dołączam się do pytania, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam dwie Calaustery obok siebie na podstawkach. Warunki identyczne (woda, światło, ruch wody)

Jedna się pompuje i dzieli główki, a druga (bardziej fluo) zaczęła "gubić" główki, tzn. kurczą się i po jakimś czasie odpadają od szkieletu. 

Ktoś podpowie, co to może być?


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja kurde ladne sie pompuje, przy zgaszonym swietle wypuszcza polipy ale sie nie dzieli =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej fluo lubi jeszcze ciemniej - obejrzyj tez pod katem pasozytow. Ja superfluo trzymam na piasku, niebieska na skalce a fioletowa cieszy sie z warunkow nawet w najwyzszych partiach akwa 1/3 od poziomu wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, alic3 napisał:

Bardziej fluo lubi jeszcze ciemniej - obejrzyj tez pod katem pasozytow. Ja superfluo trzymam na piasku, niebieska na skalce a fioletowa cieszy sie z warunkow nawet w najwyzszych partiach akwa 1/3 od poziomu wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Własnie obie ( i ta fluo i niebieska stoją obok siebie na piasku).

Ale generalnie już chyba po tej fluo :( od szkieletu odpadła ostatnia "główka" i z cyrkulacją goni po akwarium :(

 


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie. Mam calulastre od 9 miesięcy i nie widzę przyrostu, ani nowych główek. Nie wiem o co  chodzi. parametry są w stopce. Wystawia macki wieczorem i przy karmieniu.

Edytowane przez Epsilon (wyświetl historię edycji)

8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one tak maja, że w pewnym momencie ruszają, ja miałem u siebie ciszę przez 3 miesiące niby się pompowała, ładnie wypuszczała polipy po zgaszeniu świateł, ale przyrostów 0, nie wiem czy to miało znaczenie, ale zacząłem używać bogatszej soli + balling co mi wyśrubowało parametry i nagle pojawia się mordka za mordką 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zielona fluo nie grymasi zupełnie, toleruje każde światło, czy mocniejsze czy słabsze. Podobnie pistacjowa. Najbardziej kapryśna jest echinulata, czyli pistacjowo-brazowa. Lubi stac w półcieniu. Cyrkulację mam słabą. Wszystkie lubią jeść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.