Skocz do zawartości
Gość laszek

Podniesienie NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Muszę podbić no3 przynajmniej do 1 z 0.5, i sie zastanawiam bo nie chce lac chemii.

1. Wywalić część makroglonów

2. Więcej karmić

3. Czesciej karmic.

No3 mam 0,5 a po4 0,1 i wg Redfielda mam 7,7 współczynnik. Zaznaczam że nie robie podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Każdy obiera własną drogę, czas pokaże czy było warto ;) Pionierami w tej dziedzinie nie jesteśmy, skoro u innych działa to dlaczego by nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie bakterie i jeszcze raz bakterie- srodowisko dominacji bakterii ''naszych'' ktore zabieraja papu cyano i w ten sposob go zaglodza tylko biologia aczkolwiek to kwestia czasu sam walczylem w ten sposob pare lat temu ponad 3 msc i bylem bliski likwidacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bakterie przestałem lać bo drastycznie spadlo NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, laszek napisał:

Muszę podbić no3 przynajmniej do 1 z 0.5, i sie zastanawiam bo nie chce lac chemii.

1. Wywalić część makroglonów

2. Więcej karmić

3. Czesciej karmic.

No3 mam 0,5 a po4 0,1 i wg Redfielda mam 7,7 współczynnik. Zaznaczam że nie robie podmian.

No to sobie odpowiedziałeś ;) 

Najlepiej znają zbiorniki ich właściciele.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To wybieram opcje 2. Zobacze jaki efekt będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Od stycznia walczyłem z no3 50 i po4 0.36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak, ostatnio przycinke robilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś oznaki cyjano, że chcesz mieć zachowane proporcje no3 i po4 zgodnie ze współczynnikiem redfielda? Ja bym tak do końca nie wierzył we wszystko co napiszą, bo każde akwarium jest inne. U jednego ten współczynnik sprawdzi się, a u kogoś innego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadz w drugą stronę. Zobacz jak mój baniak wyglada po podnoszeniu no3, też wpadlem na genialny pomysl zwiększenia karmienia i zacząłem dawac wszystkiego dużo, ale chyba w za szybkim tempie chcialem no3 podnieść.

I teraz mam produkcje fitoplanktonu korale zadowolone ale żeby je zobaczyc to musze swiecic latarką co normalnie na 100 metrow swieci, a w akwarium to nawet do polowy slup swiatla nie siega.

Wiec zwiększaj karmienie powoli żeby wiekszego bagna sobie nie zrobic. 

20170423_121652-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Masz jakieś oznaki cyjano, że chcesz mieć zachowane proporcje no3 i po4 zgodnie ze współczynnikiem redfielda? Ja bym tak do końca nie wierzył we wszystko co napiszą, bo każde akwarium jest inne. U jednego ten współczynnik sprawdzi się, a u kogoś innego nie.

Zdaje sobie sprawę z tego. Ale w lewym dolnym rogu zaczyna się pojawiqć coś brązowo czerwonego. Narazie nie panikuje ryby przesypują piach to znika. Ale wole zadziałać gdyż wcześniej tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z cyjano własnie przez współczynnik redfielda, muszę przyznać że zawsze działało bez stosowania chemii czy zaciemniania samo schodziło w kilka dni, wystarczyło skorygować proporcje oraz raz dziennie przemieszać piach i to wszystko. Od jakiegoś czasu wskaźnik mam na poziomie 25,5 i też się nic złego nie dzieje więc aż tak idealnie pewnie nie trzeba się aż tego trzymać.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.