Skocz do zawartości
twistman

Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dawno już nic nie pisałem o swoim akwarium, a może jeszcze kogoś to interesuje...

więc piszę teraz :-)

Wybaczcie proszę „długaśny” post ale chcę przedstawić Wam przygotowanie oraz start akwarium w tzw. „pigułce”. Powodem zastosowania takiej formy jest to, że minęło już trochę czasu od rozpoczęcia nowego projektu i ciągle nie maiłem czasu nic o tym napisać.

Jest to już drugie podejście do rozpoczęcia tego wątku, w podejściu #1 Właściciel forum dopatrzył się znamion reklamy i go usunął...

Tym razem więc:
Wszystkie znaki towarowe, opisy, nazwy etc. zostały usunięte z pieczołowitą dokładnością i o jakiejkolwiek reklamie nie może być mowy.

Mam ogromną prośbę do Właścicieli i Adminów forum o wyrozumiałość .. Pamiętajcie proszę o tym, że pomimo tego że jestem związany z branżą , TO PRZEDE WSZYSTKIM JESTEM AKWARYSTĄ... pamiętam o zasadach panujących na forum i staram się do nich stosować. 
Nie wszystko kręci się wokół biznesu, proszę więc o poszanowanie tego, że chcę się podzielić ze społecznością forum swoim hobby i nie moderowanie moich wypowiedzi bez mojej wiedzy. Gdyby coś było w Waszym przekonaniu nie tak, to proszę mi o tym powiedzieć.... a nie z „partyzanta” wszystko kasować.

PROSZĘ TEN WĄTEK TRAKTOWAĆ TYLKO i WYŁĄCZNIE JAKO PRYWATNY....
     
   
Swoje poprzednie akwarium opisane w wątku:
http://nano-reef.pl/forums/topic/58120-twistman-620-w-obiegu/?page=19
 
wygasiłem z początkiem marca 2017, oczywiście z zamiarem założenia nowego i większego systemu.

Życie bez „akwa”, - okazało się że mam nagle dużo więcej czasu niż na co dzień. Uświadamia to że jednak jest to absorbujące hobby.  
Ale to był ciężki okres :-) niejednokrotnie, pozbawiony, dzwięków, które wydaje akwarium a do których przyzwyczaiłem się na przestrzeni lat, zrywałem się w środku noc z łóżka z przekonaniem że zabrakło prądu lub „siadła obiegówka” :-)

Więc żeby się za bardzo do tego stanu rzeczy nie przyzwyczaić, postanowiliśmy mocno „zagęścić ruchy” w zakładaniu nowego tanka.

Jakie było moje zadowolenie, kiedy moja Żona Agnieszka (która jest również zakochana w morskim i od lat mnie wspiera w tym hobby) stwierdziła, że pokój da się nieco przemeblować i mam do dyspozycji całą ścianę o szer. 320 cm :-)
Na początku plan był na zagospodarowanie całej ściany jednym długim tankiem, później pomysł zdał się mniej kuszący po tym jak policzyłem koszty utrzymania oraz zdałem sobie sprawę z tego że akwarium stoi na piętrze.

Po roszadzie z umeblowaniem postanowiłem wykonać taką oto oprawę nowego akwa w kamieniu.
800_1.jpg

 

Pamiętając swoje poprzednie akwaria i wieczną szarpaninę z lampami, wtedy, gdy chciałem coś w nim zrobić bez dłuższego wahania zdecydowałem się na wykonanie systemu automatycznego podnoszenia lampy.
Duży moment silnika i udźwig 85 kg gwarantuje (tak myślę ) bezpieczeństwo użytkowania.

800_2.jpg
800_3.jpg

 

Stelaż wykonany został z aluminium. Spawał go mój pracownik i trzeba powiedzieć, że się postarał.. Ale co z tego, jeżeli prosty stelaż w żaden sposób nie pasował do spierniczonej przez „fachowców” krzywej podłogi.
Trzeba było kombinować z nóżkami regulacyjnymi, ale gwintowanie w alu o gr. ścianki  3 mm nie było dobrym pomysłem.
Wykorzystałem więc nitonakrętki, które definitywnie rozwiązały temat bezpieczeństwa 
800_5.jpg
800_6.jpg
800_7.jpg
800_8.jpg

Wszystko udało się w końcu stabilnie i prosto ustawić na swoim miejscu.
800_9.jpg

W międzyczasie przyszło szkiełko. Kolejny raz zdecydowałem się zaufać Przemkowi i tego nie żałuję. Wykonanie pierwsza klasa.
800_10.jpg

 

Od razu zdecydowałem się na lekki tuning. Szkiełko dostało okleiny z vinylu: biała od spodu i czarny tył.
800_11.jpg

Przyszła poda na instalację zbiornika technicznego oraz elektryki.
800_12.jpg

Szkiełko także znalazło się na swoim docelowy miejscu.
W końcu widać na jaki litraż się zdecydowałem: 
szkło ma wymiar: 160 x 55h x  65 cm 
sump: 185 x 40h x 47 cm
+ zbiornik 53 x 47 h x 27 cm – pełniący na co dzień rolę retencyjnego zbiornika dolewki i zbiornika automatycznej podmiany, dołączanego do obiegu.
Litraż brutto systemu wynosi więc 987 litrów. Netto udało się w niego upchnąć 800 litrów.
800_13.jpg


Z nowości w systemie jest to że:
Przeprosiłem się z lampą świetlówkową , ostatecznie nad akwarium świecić będzie ATI Powermodule 10x54 W
ale żeby było jasne, zawsze byłem fanem ledów i moja poprzednia lampa Hybrydowa na razie nie została sprzedana bo być może efekt samych świetlówek nas do końca nie zadowoli :-)
Zrezygnowałem z dotychczasowego komputera jakim był niezawodny jak dla mnie Skalar na rzecz Profiluxa (Skalar zostaje jednak na zapas)

No i zaczęsliśmy składac wszystkie „klocki” ze sobą do kupy;
800_14.jpg


800_15.jpg


800_16.jpg


800_17.jpg


Do produkcji RO/DI zmontowałem taki oto zestaw, który będzie zasilał zbiornik dolewki poprze sterowanie podwójnym elektrozaworem.
800_18.jpg


Po zmontowaniu większości sprzętu, przyszedł czas na tradycyjne już u nas zdjęcia :-) 
Te moje „rybki” cholernie szybko rosną. Siedziały już we wszystkich moich poiprzednich akwariach :-)
800_19.jpg


800_20.jpg


Zalane.. więc solimy :-) Tym razem zdecydowałem się już od startu na sół Fauna Marin...
800_21.jpg


800_22.jpg


800_23.jpg


Żywa już skała... bo poklejona wstępnie jako sucha i ożywiana przez 3 miesiące w akwarium u mojego Przyjaciela, została ułożona bardzo nisko – był to celowy zabieg – w akwarium będą dominowały SPSy i nie chcę dopuścić do tego co miało miejsce w poprzednim, czyli efektu gruzowiska, braku miejsca przy szybach  i Acropor wychodzących wierzchem ze zbiornika ...
Wbrew pozorom w tej niepozornej konstrukcji udało sięteż zrobić parę fajnych kryjówek dla ryb...  
800_24.jpg

wygląd po wyklarowaniu się wody:
800_25.jpg


System ruszył na ZEOvicie, traktuję to troszkę jako przygodę i odejście od dotychczasowych metod prowadzenia akwarium.
Postanowiłem zaufać na starcie „Manualowi” i robić wszystko z nim z w zgodzie „kropka w kropkę”
Trzeba przyznać że start na tej metodzie jest błyskawiczny.
Po 14 dniach w akwarium znalazły się  już 2 x Pterapogon, 2 x Pseudanthias. W celach kontrolnych włożyłem też  Monti talerzową czerwoną i różowego  Hystrixa
800_26.jpg


Hysrix po kilku dniach w świeżym akwarium:
800_27.jpg


Z czasem uzupełniana została obsada rybna i koralowa. Wraz z wprowadzaniem większej ilości ryb na skałachzaczęły pojawiać się delikatne glony. Nie zmienia to jednak faktu, że nutrientu, zarówno NO3 jak i PO4 sa niewykrywalne....
800_28.jpg

 


W tym momencie mija 4 tydzień od zasolenia akwarium. Życie z poprzedniego akwarium, które zostało w całości przechowane przez innego Przyjaciela (któremu serdecznie za to dziękuję ) powoli i partiami wraca do „domu” i  tak się mniej więcej prezentuje:
800_30.jpg


800_31.jpg


800_32.jpg


800_34.jpg


800_36.jpg


800_37.jpg


800_38.jpg

 


Mam nadzieję że Was nie zanudziłem :-)
Teraz jak już wątek rozpoczęty, to postaram się go aktualizować na bieżąco...

Pozdrawiam
Krzysiek
 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no extra ale czemu nie na całym stelarzu akwarium?wymiar byłby idealny i pasuję na tą ścianę w 100 procentach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale po Pierwsze Primo:
Strop Terriva na piętrze nie wytrzymałby obciążenia, i tak musiałem już wszystko kotwić odciągami do ściany szczytowej

Po drugie koszty utrzymania.Zawsze wychodziłem z założenia, że lepiej nieco mniejsze ale utrzymane na jakimś poziomie niż wielki zjadacz domowego budżetu prowadzony byle jak..

 

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik do lampy to Selve ? :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ja użyłem silnika radiowego Mobilus...

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się podobają dopieszczone systemy pod SPSy !!

Piękna sprawa, kibicuję i pozdrawiam !


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

no właśnie mi też się podobają :-) Zawsze ten etap zakładania nowego zbiornika coś w sobie ma :-)
Chociaż ten projekt dał mi nieco w kość, do tej pory "chaty" nie możemy ogarnąć :-)
 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poradziłeś sobie jakoś z kołysaniem lampy czy olewasz temat?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najfajniejszy moment- zakładanie akwarium . 

Krzysiek , żeby nie było tak : iż sump bedzie ciekawszy od zbiornika . 

Ale może o to w tym wszystkim chodzi ;)

Jak dla mnie wymiar akwarium idealny . Może lempę bym dał 8x80W

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałem... szczerze mówiąc i tak ja zawsze delikatnie przytrzymuję korzystając z pilota, który jest obok. Kołysanie spowodowane jest tym że lampa ma specyficznie umiejscowione pzewody, które ją ciągna podczas podnoszenia...

Rafał, tym razem chciałbym żeby wszystko było ciekawe, wygodne i ładne :-)
 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. 
Przygotowanie i relacja pierwsza klasa, ale jeśli pozwolisz chciałbym wyrazić swoje zdanie na temat "lokowania produktu" i postępowania moderatorów/administratorów forum. 

Moim zdaniem wynika to tylko i wyłącznie z zazdrości. Produkujesz coś co się sprawdza, jest polskie, solidne i zdobywa coraz większe zaufanie wśród akwarystów, a jednocześnie nie "dzielisz się" sukcesem z forum. Dziwi mnie jedynie brak konsekwencji i sprawiedliwego traktowania WSZYSTKICH członków naszego towarzystwa. Produkując coś co później pokazujesz na forum powinno być albo dla wszystkich albo dla nikogo i nie ważne czy czerpiesz z tego korzyść. Przykład Magu z genialnym sterownikiem do lamp led. Śmiało można powiedzieć, że korzysta z tego już kilka tysięcy osób, ale nikt nie ma nic przeciwko bo jest za darmo. Gdyby jednak pobierał opłatę to pokazanie lampy z jego sterownikiem już było by reklamą??? Dlaczego użycie w jakimkolwiek innym temacie logo czy nazwy producenta sprzętu nie jest reklamą a Twojego w Twoim własnym wątku już tak??? 

A żeby nie było tak całkiem offtopowo to trochę szkoda, że akwarium nie zajmuje całej ściany. 

 

PS: głośniki zostaną na blacie??? 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie również zdziwiło, że zamazałeś logo bo każdy wg racji powinien zasłaniać marki bo zawsze to komuś zrobi reklamę. Pokrętne to trochę ale Przemek ma np poprzypinane tematy w targowisku które na taptalku zawsze trzeba przewijać ;] Jak dla mnie 10/10 a na boki znajdzie się odpowiedni aranż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie dziwi nic w tym wątku. Widziałem Krzyśka akwarium "testowe" - miękkie. Siedziały tam moje ryby na przechowaniu. Korale wyłaziły przez wierzch, ryby pływały synchronicznie - z braku miejsca - a jak odławialiśmy ryby, trzeba było wyciągnąć całą skałę.... cały detrytus poszedł do wody... I co? I nic :) system nawet nie drgnął...

"Facet" ma po prostu rękę, wiedzę i żelazną konsekwencję, dlatego wyniki ma... 

Najlepszy dowód, że nie postawił baniaka na całą ścianę, jak zrobiło by to większość z nas - potem żałując często i stawiając drugi, już mniejszy.

Trochę obawiam się tego mocowania lampy złapanego wkrętami do płyty wiórowej, bo wilgoć z czasem może swoje zrobić, ale z drugiej strony, krzysiek to fachura, niejedno zrobił :)

Brakuje mi tutaj piasku, ale rozumiem ideę jaka przyświeca temu zbiornikowi.  Dał bym również, po bokach dwa punktowe ledy sterowalne, dla blinków i ewentualnego podbarwienia wizualnego.  Jest na rynku kilka fajnych i relatywnie niedrogich lamp... Pomyśl Krzysztof, profilux pociągnie sterowanie zaś efekt na pewno będzie ciekawy

O reszcie nie będę się wypowiadał, bo nie miejsce na to.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się zapowiada. Dodałem soie do obserwowanych i trzymam kciuki.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu - gratulacje.

Czekamy na kolejne relacje :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. Zeolit uzywaz z firmy KZ czy inny?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zamocowałeś śruby do podkładek? Jak możesz to napisz gdzie kupiłeś  śruby/stopki regulacyjne.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marcinekk napisał:

W jaki sposób zamocowałeś śruby do podkładek? Jak możesz to napisz gdzie kupiłeś  śruby/stopki regulacyjne.

moje ulubione narzędzie w DIY ;)

 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję  za miłe słowa...
Mam też prośbę, skoncentrujemy się w tym wątku na aspekcie akwarystyki a nie handlu i polityki forum. Nie chcę niepotrzebnych kwasów i napięć z Ownerami i Adminami.. bo po co to komu?
 

@ Dadario, tak głośniki zostają. Miałem co do tego obiekcje ale po ostaniej próbie imprezowej już nie mam. Wszystko całe, ryby jakby bardziej uśmiechnięte po latynoskich rytmach :ph34r:
dojdzie jednak delikatna zabudowa displaya - bo dosyć siermiężnie to na ten moment wygląda....

@Dale, Marek, co do tych mocowań to masz rację od razu po wstępnym montażu uznałem że to kicha. Oczywiście jestem pewien że by wytrzymało, ale w razie czego została wyspawana aluminiowa ramka wzmacniająca i przez nią przelotowo zastosowałem dyble o sr. 12 mm. Teraz słonia można by na tym powiesić. 

Na razie zrezygnuję z doświetlenia boków bo jak już będzie, to chyba  cały plan aby koralowce nie były zbyt blisko szyb się nie powiedzie... a w tym układzie rozłożenie światła zmusza trzymania się bliżej środka.

@Stani, Cieszy mnie to że projekt Ci się spodobał. Tym bardziej to dla mnie ważne,  że "siedzisz" trochę w tej tematyce i mam wrażenie, że nie jedno już widziałeś :-)

@Marcinek, kolega Coltrane praktycznie wyczerpał temat odpowiedzi. Nitonakrętki robią robotę.. Co do nóżek to musiałem zlecić wykonanie pracownikowi bo mam wysoką szafkę i chciałem mieć niskie nóżki... Standardowo w handlu nie ma problemu z kupieniem zarówno na gwintach M8, M10, M12 z gumowanymi i metalowymi podstawami. Kilka różnych rodzajów widziałem w lokalnej lubeskiej firmie Asmet. Niestety wszystkie miały wysokość po maks. wkręceniu min 30 mm - dla mnie były za wysokie...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niezła maszynownia. Przypomina mi to obrazek zbiornika a na około niego pełno sprzętu, wyglądało to komicznie heh Tu na szczęście będzie zabudowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa musi być... ale na ten moment nie mam na nią koncepcji. Pewne jest tylko to, że będą to 4 panele przesuwane - bo tak zaprojektowałem stelaż.

2 godziny temu, Piotr1 napisał:

Fajny projekt. Zeolit uzywaz z firmy KZ czy inny?

Piotr, na razie używam zeolitu z JM polecanego przez Marcina. Widziałem jego wyniki w SPS i postanowiłem się posłuchać "co i jak".
Póki co jest to dla mnie zupełnie nowa metoda, której dopiero się uczę.
 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szacunek Krzysiek :o

widzę że trzeba wybrać się na Lublin zobaczyć gołym okiem i zamoczyć palec w słonej wodzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.