Skocz do zawartości
Roman.P

Ogłoszenia na targowisku.

Rekomendowane odpowiedzi

Prześledzilam ogłoszenia od Krisu i przyznaję się, że to moja wina. Obydwa zatwierdzilam ja. Jedno zatwierdzilam 3, a drugie 4 lipca, a 3 i 4 to były dni, kiedy forum po aktualizacji oprogramowania miało problemy z dublowaniem się postów i nieprawidłowym linkowaniem. Objawialo się to tym, że po podjęciu akcji odrzucenia, ukrycia czy zatwierdzenia wyskakiwal błąd, ogloszenie tracilo połączenie z jego właścicielem i dnia 4 lipca w zawartości dodanej przez Krisu nie było widać ogłoszenia, ktore zatwierdzilam 3 lipca. Pomyslalam pewnie, że zatwierdzenie dzień wcześniej na skutek błedu forum nie doszlo do skutku i zatwierdzilam ponownie, a po naprawieniu błędu te ogloszenia przykryły się lawiną nowych ogłoszeń.  Proszę o ułaskawienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny namawiam kolegów do przeczytania ze zrozumienie regulaminu targowiska przed wystawieniem ogłoszenia.

To na prawdę nie jest trudne. W naszej wirtualnej społeczności obowiązują pewne prawa. W tym przypadku regulaminy.

Wchodząc do naszej społeczności akceptowaliśmy zasady które wszystkich obowiązują w tym regulaminu targowiska będącego dodatkiem do forum pasjonatów akwarystyki morskiej

Wystawianie ogłoszeń zgodnych z RT oszczędzi wszystkim wielu emocji.

Kolego z Elbląga dla Ciebie dedykowany jest ten post i do tych którzy są zbyt nerwowi i niecierpliwi.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, już się wystraszyłem, że mnie opitoliłeś, że chcę oddać euphyllię :D:D:D.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny namawiam kolegów do przeczytania ze zrozumienie regulaminu targowiska przed wystawieniem ogłoszenia.

Dotyczy to wszystkich działów [K], , [O], [Z], [P].

Najczęściej brak jest tej magicznej literki i nazwy miejscowości.

Będzie nam łatwiej i mniej nerwowo.

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że nazwa miejscowości musi być podana w każdym rodzaju ogłoszenia. Najlepiej w temacie, bo to ułatwia forumowiczom przeglądanie ofert.

Nie wystarczy mieć wpisanej miejscowości w profilu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa miejscowości powinna być umieszczona w tytule, żeby niepotrzebnie nie otwierać ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale podawania miejscowości w tytule na razie nie jest przymusem i podajemy je dobrowolnie - jak kto chce.

Proponuję zmienić regulamin tak by obowiązkowo podawać w tytule miejscowość - ułatwi to przeglądanie ogłoszeń.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, twardovski.michal napisał:

ale podawania miejscowości w tytule na razie nie jest przymusem i podajemy je dobrowolnie - jak kto chce.

Proponuję zmienić regulamin tak by obowiązkowo podawać w tytule miejscowość - ułatwi to przeglądanie ogłoszeń.     

Regulamin to nie książka życzeń i zażaleń.:) Jest jaki jest a nie tak dawno był modyfikowany.Być może za jakiś czas żeby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami będzie uzupełniany lub zmieniany.

Na razie przestrzegajmy tego jaki obowiązuje.:P


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś w końcu zatwierdzi moje ogłoszenie? Wisi od 6 rano a widzę że już sporo innych przeszło...

Co rusz jest jakiś problem z tym targowiskiem. Im więcej tych moderatorów tym gorzej to wszystko działa. Odrzucacie mi te ogłoszenia bez żadnego powodu, gdzie wszystko w nim jest, opis, zdjęcia, cena, a puszczacie jakieś ogłoszenia w których nie ma nic(znajomi?). Odrzucacie nawet bez żadnego info dlaczego. Czasem zapomni się głupiej eski w tytule napisać, to ciężko samemu to zrobić bo to zajmuje kupę czasu, tylko trzeba ogłoszenie odrzucić. 

Dajcie mi sprzedać to co mi zostało i więcej tu nie będę zaglądał bo coraz gorzej to forum wygląda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś w końcu zatwierdzi moje ogłoszenie? Wisi od 6 rano a widzę że już sporo innych przeszło...
Co rusz jest jakiś problem z tym targowiskiem. Im więcej tych moderatorów tym gorzej to wszystko działa. Odrzucacie mi te ogłoszenia bez żadnego powodu, gdzie wszystko w nim jest, opis, zdjęcia, cena, a puszczacie jakieś ogłoszenia w których nie ma nic(znajomi?). Odrzucacie nawet bez żadnego info dlaczego. Czasem zapomni się głupiej eski w tytule napisać, to ciężko samemu to zrobić bo to zajmuje kupę czasu, tylko trzeba ogłoszenie odrzucić. 
Dajcie mi sprzedać to co mi zostało i więcej tu nie będę zaglądał bo coraz gorzej to forum wygląda... 
Zamiast pisać takie bzdury i złośliwości postaraj się napisać ogłoszenie zgodne z obowiązującymi zasadami. Zmarnujesz mniej energii i bez problemu osiągniesz zamierzony efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pisanie ogłoszenia na nano-reef jest jak pisanie „nowej” matury - wszystko musi być zgodnie z szablonem [emoji4]

 

 

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni moderatorzy, jak to jest? Jest sporo dodanych ogłoszeń, gdzie brakuje magicznej literki S Z O K i brak miejscowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę na targowisku przypięte wątki które są już nie aktualne, np.:

Sugeruję dla porządku je odpiąć i przenieść do archiwum. 

Edytowane przez mmaadd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt 5 regulaminu targowiska jest nagminnie nieprzestrzegany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciej01 napisał:

Punkt 5 regulaminu targowiska jest nagminnie nieprzestrzegany. 

5. Osoba wystawiająca ogłoszenie w jego temacie umieszcza informację czy ogłoszenie dotyczy kupna [ K ], sprzedaży [ S ], zamiany [ Z ], czy też oddania za darmo [ O ]. Bez takiej informacji ogłoszenia nie będą akceptowane przez moderatorów.

Masz rację ale nie do końca. Wystawiający ogłoszenie  typu oddam zamienię czy kupię dostają informację o niezgodności ogłoszenia z regulaminem. Brak reakcji wystawiającego powoduje zamknięcie ogłoszenia ale jakiś czas pomimo niezgodności z regulaminem jest widoczne dla wszystkich użytkowników.Jest to ukłon administracji dla tych co chcą coś oddać i dla tych co chcą coś przygarnąć.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Roman.P napisał:

Wystawiający ogłoszenie  typu oddam zamienię czy kupię dostają informację o niezgodności ogłoszenia z regulaminem. Brak reakcji wystawiającego powoduje zamknięcie ogłoszenia ale jakiś czas pomimo niezgodności z regulaminem jest widoczne dla wszystkich użytkowników.Jest to ukłon administracji dla tych co chcą coś oddać i dla tych co chcą coś przygarnąć.

Mam inne doświadczenia z "oddam" - kasowanie bez ostrzeżenia i nawet bez informacji, że zostało skasowane.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do moderatorow o to żeby wpisywać w ogloszeniach z targowiska od razu w tytule miasto lub region bo jak się dużo szuka a nazwa miasta w ostatnim zdaniu to strata czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jasiu napisał:

Mam prośbę do moderatorow o to żeby wpisywać w ogloszeniach z targowiska od razu w tytule miasto lub region bo jak się dużo szuka a nazwa miasta w ostatnim zdaniu to strata czasu. 

Odpowiedź na Twoją prośbę znajdziesz w  kilku postach wyżej.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jasiu napisał:

Mam prośbę do moderatorow o to żeby wpisywać w ogloszeniach z targowiska od razu w tytule miasto lub region bo jak się dużo szuka a nazwa miasta w ostatnim zdaniu to strata czasu. 

Chciałabym bardzo, aby ten post przeczytaly wszystkie osoby wystawiające ogłoszenia, które uważają, że podanie miejscowości w profilu jest wystarczające, a prośby PW moderatorów o uzupełnienie tej informacji w ogłoszeniu (w tytule ogłoszenia lub w jego treści)  uważają za niesłuszne czepianie się i demonstrację "władzy".  

Niestety, część ogloszeniodawców nie chce wyjść naprzeciw kupujacym i ułatwić Wam przeglądania ofert. Dla tej części liczy się tylko to, aby sprzedać, ale się przy tym nie narobić i będą bronić swoich racji do ostatniej kropli krwi, nawet groźbami pod adresem moderatowów, przed którymi nie uginamy się ;)

Takie niestety u niektórych sprzedających jest podejście: "jeśli kupujacemu zależy, to niech sobie poszuka w profilu, przecież tam jest napisane jasno".

Regulamin jest stworzony tak, aby równoważył średnie oczekiwania kupujacych i średnie chęci sprzedających do udzielania informacji  i nie ma szans go skonstruować tak, aby obydwie strony były w pełni zadowolone.  Występuje tu konflikt interesów, który tylko z zależnych od Was, forumowiczów względów,  nie jest możliwy na obecne czasy do pogodzenia.

Regulamin wyznacza średnie granice, pewien kompromis pomiędzy oczekiwaniami stron, ale ostatecznymi decydentami jestescie Wy, kupujący. Możecie nie reagować na ogłoszenia sprzedających nie spełniające Waszych oczekiwań i w ten sposób wytyczycie im właściwą ścieżkę postępowania. Nie będą mogli sprzedać po "swojemu", to będą musieli się dostosować do potrzeb rynku ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest duża poprawa na targowisku pod względem wpisywania miejscowości w tytule ogłoszenia. Jak komuś nie zależy na sprzedaży nadwyżek, to jego sprawa jak nie wpisze miejscowości w tytule. Ja bardzo rzadko otwieram takie ogłoszenia, bo szkoda mi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest możliwość, to może warto dodać podpowiedź dla wprowadzających ogłoszenie, coś  na ten wzór:

Untitled-1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.