Skocz do zawartości
boo12

Falownik co polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będę przymierzał się do postawienia akwarium 250l i mam pytanie odnośnie falowników, cenowo spodobały mi sie np. 2x jebao rw-4 bądź 1x RW8 chciałbym żeby można je sterować, budżet na pompy 600zl, może ktoś z forumowiczów poleci coś na bazie swojego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie postawione 100x60x60 (wczesniej 150x65x65 i byla jedna rw8 i jedna jvp 202 ale to bylo za malo) i mam jedna RW8 na druga taka czekam i jeszcze jvp101 co za skala mi bedzie wiala. 

 

Moim zdaniem lepiej dac dwie pompki niz jedna :)


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam mover 4600 i Maxspect gyre 130 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa cyrkulatory na takie akwarium to muszą być, jeden to za mało. A o jakiej mocy to zależy od obsady. Ja bym dał po jednym RW4 i RW8, lub dwa RW8 i jest większa możliwość regulacji mocy jak w przyszłości korale podrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rw-4 i rw-8 można sterować z jednego kontrolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba można, a w czym problem sterować z dwóch kontrolerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby sie dalo to ustawisz oba na polowe to co bedziesz miec? Polowe rw4 i polowe rw8? To mija sie z celem kup dwie rw8 i wtedy mozesz sie bawic cyrkulacja.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw jedno gyre i będziesz miał "z czachy". Tylko nie jakies chińskie g....o. Weź oryginalne, z gwarancją. Będzie cicho i dobrze. Zarówno do fali jak i przedmuchania skały. No i żadnych kbli plączących się czy plastików ozdobnych w baniaku.... W akwarium maja być ryby i korale, nie sprzęt :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że gyre nie kosztuje 600zł, a taki ma budżet na cyrkulację kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, maciej01 napisał:

Tylko, że gyre nie kosztuje 600zł, a taki ma budżet na cyrkulację kolega.

sorry, zwróciłem uwagę na tytuł, nie wczytywałem się - wiesz, ja wychodze z założenia "raz a dobrze", też miałem falowniki i tunze (ze sterownikami) i jecod... Poszły do ludzi "za free" i do mieszania soli...

No ale jak ktoś bogaty i chce eksperymentować - nic mi do tego....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, maciej01 napisał:

A wiesz czy chce kupić używany?

przecież to są nowe sztuki z 24 mieś gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale  w opisie nie mam wzmianki o sterowniku . Zdjecia rowniez brak  . 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory nie otworzyłem linku, ale w tej cenie to pewnie bez sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sterownik można sobie zrobić samemu :) za .. mniej więcej stówkę - toż to "zwykła pompa" 24V

ps. choćby tu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupuje się markowy falownik, żeby samemu robić sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 2 cyrkulatory do 250 ? ja mam teraz tylko 1 taki maly  pompa na 100% w 200L i cyrkuluje super  ale dokupie chyba rw-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Seba6001 napisał:

hmmm 2 cyrkulatory do 250 ? ja mam teraz tylko 1 taki maly  pompa na 100% w 200L i cyrkuluje super  ale dokupie chyba rw-4

Jeśli to nie tajemnica, to jaki jeden mały cyrkulator na 200 litrów akwarium daje radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ciemno to widzę, cyrkulację opartą tylko na pompie obiegowej. Te 3000l/h to jest tylko na papierze, odejmij straty na podnoszeniu, kolankach i realna moc będzie gdzieś pomiędzy 2000-2500. Do tego doczytałem, że masz jeszcze pusty nie zasiedlony zbiornik i jak dojdą w przyszłości korale, to na pewno będzie dużo za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście może przyjemność z naszymi aqaelami, jak to chodzi wiem tylko że z gwarancją problemu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.