Skocz do zawartości
Seba6001

mozna dac korale i zwierzaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  2 tydzień moczy sie skała  no i dostaje juz takich barw .... na poczatek była zielona  a teraz cala zrobiła sie brazowa  odpieniacz nawet przestał juz pienic ( wczesniej pienił jak szalony)

NO2 -0.01 dzisiaj sprawdzałem w piatek dałem zbadac w skrzydlicy i tez wyszło 0.01

jak myslicie moge dac juz korale ? albo ekipe ?

20170501_092440.jpg

aaa i w piatek dałem nowy piasek samoa pink ale  tym razem porzadnie wyplukalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech nie jest dobrze widziany przez słone akwarium. Ten nalot wygląda na okrzemki. Cykl azotowy dopiero się rozpoczyna tak że z życiem bym się wstrzymał.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze w tym sporcie cierpliwość to podstawa :) system jest jeszcze nie gotowy na przyjecie zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wszystkie parametry w normie w skrzydlicy w tym samym dniu zalewani akwarium a tam juz od tygodnia sa korale i rybki i maja sie super a okrzemki wywalone na calym piachu u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że startowałeś na suchej skale więc tak jak pisał Roman cykl sie jeszcze dobrze nie zaczął a Ty już chcesz dawać życie , jakbyś miał 100 % wody i skały z działającego zbiornika to można by szczęscia spróbować ale w innym pzrypadku to nie za bardzo , szkoda życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz. Dostajesz odpowiedź. A zrobisz jak chcesz. Tylko nie pisz potem ze wszystko padło albo masz plagi.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zwierzaki, a za tydzień, dwa będziesz pisał "pomocy, co robić, korale marnieją, ryby padają". Daj sobie na wstrzymanie i odczekaj jeszcze kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Sebus ja byłem w Skrzydlicy też w piątek bo chciałem z Piotrem uzgodnić montaż hydrauliki,jeśli jesteś częstym klientem sklepu to można było zauważyć tam baniek sie kręcił od miesiąca sama woda potem przenieśli żywą skałę,wodę mieli też już z chodzonych zbiorników wiec to tylko tak wyglądało ze od tygodnia i ryby pływają. 

Bartek by nie pozwolił sobie na takie błędy.Rozmawialem na ten temat z Piotrem bo też to widziałem w piątek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci doradzę coś kompletnie innego - zamów sobie ATM Colony i rybki można wpuszczać tego samego dnia.

Mnie też pisali że wszystko mi padnie i będę prosić o pomoc a zbiornik już działa ponad rok i nigdy żadnej plagi czy glonów nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto co Ty za glupoty wypisujesz ...  !  ten zbiornik co maja to 1 dzien wczesniej zalali  co ja  wziąłem tej wody od nich 120 L  i 60 L miałem z podmianki  zywa skała i 5 dni zywy piach z działajacego zbiornika 4 dni temu go wybrałem i dałem nowy ( tez zywy)

szukałem na necie tego atm colony i nie ma  masz moze jakas stronke co mozna to dostac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebciu ale dla czego od razu tak nerwowo rozmawiałem z Piotrem w sklepie i mi powiedział tak jak Ci napisałem, być może jest tak jak mówisz wziąłeś tą wodę wiesz nie jestem tam codziennie, a dwa to znając sprzedawców to różnie opowieści mają w swoich sklepach.

Wiec nie bierz tego co pisałem za jakąś uwagę z mojej strony opieram się tylko na tym co widziałem i co mi mówiono.

Ale myślę że nie w tym kierunku ma iść temat ;)

Ps.nie znam tych bakterii nie testowałem tego wcześniej a nowy zbiornik bede zakładał metodą naturalna (biologia zrobi swoje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na suchej skale. Pierwsze życie tzn. ślimaki i kilka szczepek włożyłem po około 3 miesiącach. Po prawie 6 nadal nie mam rybek gdyż skala jeszcze dojrzewa. Dodam, że nic nie padło, ślimaki mnożą się na potęgę, koralowce rosną :) Jednak brak pośpiechu opłacał się :) Wszyscy tak doradzali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa ale foto zapomnialem dodac ze to testuja jakies amerykanskie bakterie  ja tez mam te szczepy bakteri .. dalem wczoraj 2 slimaki i asterine a wiec zobaczymy  sprawdze dzis jeszcze parametry wody i moze dam jakies szczepki miekasow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne :D trzeba próbować metodą prób i błędów jak to mówią. Skoro tak rewelacyjne baterie to czemu jest tak trudno dostać też patrzyłem ale nie widać nigdzie w necie.

Patrząc na ten filmik aż trudno uwierzyć, nie wiem co o tym myśleć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tych bakterii użyłam i uwierz mi nigdy już nie będę czekać tygodniami czy miesiącami żeby rybki wpuścić bo to jest głupota. W UK i USA tego typu bakterie są bardzo popularne. Jak będę stawiać większy zbiornik dodaję Colony bez zastanowienia.

To jest zwykła biologia, nic więcej. Ja rozumiem że w Polsce nie jest to na tyle popularne ale trzeba ość na przód a nie do tyłu

Proszę oto link to amazon.uk, napewno przyślą do PL

https://www.amazon.co.uk/ATM-Professional-Nitrifying-Bacteria-Supplement/dp/B00BS97NF2

Edytowane przez Hepatusek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba6001 siejesz zamet... oprocz bakterii ktore tam wpuscili jest tez zloze ktore wraz z bakteriami daja taki efekt ze po tygodniu lub dwoch mozna zawac zycie...

Metode ta sprawdzaja i o ile dobrze pamietam za butelke bakterii trzeba zaplacic cos okolo 200zl a za zloze - nie wiem dokladnie ile tam jest- cos okolo 300 zl wiec ta metoda wcale nie jest taka tania. Dostepna u nas nie jest bo jest sprawdzana powtarzam  sprawdzana przez Skrzydlice a z tego co mowili w sklepie u poludniowych sasiadow jest normalnie stosowana i nic sie nie dzieje.

Dlatego Skrzydlica najpierw TESTUJE u siebie by pozniej moc wprowadzic u nas na rynek jak cos bedzie nie tak to nawet tego nie wdroza do sprzedazy...

 

A Ty widac nie masz cierpliwosci a to dla Twojego baniaka zle wrozy...

Edytowane przez Vesemir (wyświetl historię edycji)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem pare korali  pare slimakow i asterini  .. zobaczymy . jak będę widział że wszystko jest ok to dam krewetke czyszczaca 
Vesemir (  bakterie  130 zl a wkladow nie potrafiła wycenic bo nie miała chyba faktury )

a bakterie zamowione http://www.ebay.pl/itm/TANKED-ATM-COLONY-MARINE-NITRIFYING-CYCLE-BACTERIA-AQUARIUM-FISH-TRUST-THE-SHARK-/201225695436?var=&hash=item2ed9fc70cc:m:mqgOnA7MktooG997j6wigaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale wziąłem spowrotem ..... ślimaki żyja i maja sie dobrze  woda bardziej zieleniała i zmetniała ... przy dojrzewaniu woda może zmętnieć ?  ( zielenieje woda ) pompa chodzi na full cyrkulacja tez  i odpieniacz też chodzi na full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, że będziesz pisał za chwilę że masz problemy? Może masz zakwit bakteryjny jak woda zrobiła się mętna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Oj kłamcuszku :P jakie parametry w normie 

No2 masz wykrywalne ma byc 0.0

Daj jeszcze czas zbiornikowi 

Sobie lepiej  browarka kupic a do akwa bakteriw podawaj 

Pozdr 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam czekam bo nic innego nie zrobie :) czekamy aż się wszystko unormuje :) dostałem do siporaxu z sera bakterie to tylko to leje i nic więcej

AnT ale 0.01 to wcale nie jest zle :):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2017 o 14:09, Hepatusek napisał:

Ja właśnie tych bakterii użyłam i uwierz mi nigdy już nie będę czekać tygodniami czy miesiącami żeby rybki wpuścić bo to jest głupota. W UK i USA tego typu bakterie są bardzo popularne. Jak będę stawiać większy zbiornik dodaję Colony bez zastanowienia.

Dziś widziałem zbiornik na tych bakteriach  może ryby i korale były po paru dniach od zalania ale proces dojrzewania akwarium przechodzi normalnie, okrzymki  glon itp. Więc mam mieszane zdanie po dzisiejszym dniu na temat tych bakteri,ktoś to testował?

Butelka na 190l wody kosztuje 130zl

Edytowane przez Foto
X (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wystartować akwarium na żywej skale i dać sobie kilka tygodni i można zasiedlać bez pomocy magicznych bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja teraz startuję na 80% żywej skały i 100% wody z podmiany. Koralowce już po tygodniu trafiły do zbiornika.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Najlepiej wystartować akwarium na żywej skale i dać sobie kilka tygodni i można zasiedlać bez pomocy magicznych bakterii.

Tak ja wiem też bede startował jak Pan Bóg nakazał tak tylko pytam czy to ktoś testował u siebie mieszana mam uczucia do tego ze względów tylko czystych obserwacyjnych tego preparatu bakteryjnego. Jak tu pisano wcześniej że zalewaja i git.

Proces taki sam jak na tańszych bakteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.