Skocz do zawartości
Misyo

Cyrkulacja wody / wavebox / cyrkulatory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Potrzebuję waszej pomocy. Obecnie w zbiorniku 190x65cmx65cm mam:

- 1 x Jebao RW-20 zamontowaną w doklejonym waveboxie

- 1 x Jebao RW-8 po przeciwnej stronie

Pompa RW-8 jest ustawiona w trybie slave, RW-20 jako główna - w trybie waveboxa... 

 

1. Niestety nie mogę wysterować RW w taki sposób jakbym chciał, czyli powiedzmy 2 sekundy pracy, 2 sekundy przerwy. Maksymalnie co uzyskuję to 1sec/1sec. Powoduję to, że cyrkulator chodzi zbyt krótko by "wydmuchać" całą wodę z waveboxa oraz przez 1 sec nie jest w stanie się cały "napełnić". 

Jakieś sugestie? Z tego co widzę to właśnie lepsza kontrola RW-20 bardzo by polepszyła jakość tego waveboxa.. Myślałem, by dołożyć jeszcze jedną RW-20 ale i z miejscem słabo no i kolejne 500pln a efekt nie gwarantowany....

 

Jak rozwiązałbym w/w problem to wtedy potrzebuję jakieś 2/3 mniejsze cyrkulatory by "miejscowo" wspomóc waveboxa. Ale nie wiem czy mi się to uda więc:

 

2. Czy na przykład taki CP-40 zamontowany po przeciwnej stronie jak wavebox będzie współpracował na jednym sterowniku z RW-20? bo może to jest właśnie optymalne rozwiązanie, RW-20 do robienia fali i CP-40 do wspomagania plus mieszania? Wtedy RW-8 co mam gdzieś za skałkę i sprawa załatwiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect 250/280 x 2 po przeciwległych krótkich bokach - lub tańsze rozwiązanie z Jecoda ale tego typu rozwiązanie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie maxspect 250 naprzeciw siebie przy 135cm i powyżej 50%mocy piasek podrywa :-) ale wszystko zależy od ułożenia skały, w starym miałem te same falowniki i małe gruzowisko i szału nie było

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2-metrowym zbiorniku mam dwa CP40 i robią robotę. Jeden poziomo drugi przeciwlegle pionowo i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, skoro mam waveboxa -i RW20 to szkoda by było tego nie wykorzystać... Kupując dwa gyro czy Jebao - RW20 i wavebox bez użyteczne.. 

Stąd moje pytanie, czy na przykład 1 Jebao po przeciwległym krótkim boku do wavebox-a ma sens i czy będzie współpracować z controlerem od RW-20... Czy może CP40 swoje, RW-20 swoję i będzie okej... 

 

I drugie pytanie, jak zmusić RW-20 do większych przerw / dłużej pracy w trybie przerywanym :)

 

 

EDIT:

Znalazłem coś takiego -  Aqualink T1 Mobile controller
Nie widziałem tego w polskich sklepach ale zagramanicą jest do kupienia... 
Do tego dokupie CP-4 i powinno być okej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jeden Wavebox z falownikiem RW20 na krótkim boku akwarium i zbuduj-sklej drugi Wavebox z rw8 po przeciwnej stronie. Praca samego falownika a praca w Waveboxie robi różnicę.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie chcę po drugiej stronie Waveboxa bo lubię obserwować życie z boku... 

 

Obecnie mam 2 opcję pomp i 3 kontrolerów :)

1. RW-20 plus JBWave (obsłuży 2 pompy RW-20) - koszt w Polsce 200+450pln (wersja JBWave bez sterowania z telefonu, tylko po kablu USB ale to mi nie potrzebne).

2. RW-20 plus AqLink S1 x 2 - czyli dwa sterowniki WiFi które razem się zsynchronizują - 110USD + 55USD = 165USD - czyli to samo, zaleta - ciut bardziej bajeranckie kontrolery ale wysyłka z zagranicy więc oczekiwanie ze 2 tygodnie....

3. CP-40 plus kontroler AQLink T1 plus kontroler S1 (do waveboxowego RW-20). Tutaj nie będzie to ze sobą współpracowało (wavebox z CP-40) - ale pytanie czy jest to koniecznie... Zaletą jest to, że mam CP-40 zamiast RW-20.... Większość chwali CP-40, że robi robotę... w sumie to 4rta opcja, bez T1 bo skoro to się nie zgra to nie wiem czy jest mi to potrzebne....

Cena - samego CP-40 - 140USD (lub w polsce jakieś 620pln) lub w wersji z T1 - 220USD czyli z 900pln...

 

Najrozsądniej wychodzi opcja 1, bo to 2 zsynchronizowane mocne cyrkulatory. Jednak CP-40 wydaje się być jednak lepsza (nie wiem, piszę co czytałem). Ale czy na pewno?

I czy 2 zsynchronizowane RW-20 nie zrobią jednak lepszej roboty niż RW-20 + CP-40 ale bez synchronizacji?

 

Cięzko powiedzieć, nie mam doświadczenia a wiedzę mam ze stron gdzie połowa to marketingowy bełkot....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cp-40 nie ma wi-fi.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale CP-40 podłączone pod AqLink T1 już tak :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakie rozwiązanie wybrałeś Misyo ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.