Skocz do zawartości
Sting

Odpieniacz nie pieni

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam takie pytanie. przenosiłem właśnie akwarium reefmaster i przy okazji wyszorowałem wszystko, skały z glonów, odpieniacz z syfków itd.

I teraz mam takie pytanie. Wszystko ładnie złożyłem na nowo, chodzi ok, przepływ wody przez wszystkie filtry z tyłu działa jak należy tylko martwi mnie jedna rzecz. Odpieniacz nie wywalił jeszcze ani trochę piany. Pudełko jest suchutkie, nie ma w nim nawet wody! Tak się zastanawiam czy coś tam mogło się odłączyć czy może po prostu tak może się zdarzyć ?! sprawdziłem parametry wody ale wszystko jest w normie, nic przez te dwa dni nie urosło, NO-3 więc niby ok.

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem jaki tam jest odpieniacz ale każdy odpieniacz należy wyregulować - albo głębokością zanurzenia albo jakimś zaworkiem

(wymyte nowe odpieniacze potrzebują nawet kilku dni żeby "dobrze" zaskoczyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sting napisał:

sprawdziłem parametry wody ale wszystko jest w normie, nic przez te dwa dni nie urosło, NO-3 więc niby ok.

Co o tym sądzicie ?

no popatrz - czyżbyś odpieniacza nie potrzebował ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sting napisał:

Hejka, mam takie pytanie. przenosiłem właśnie akwarium reefmaster i przy okazji wyszorowałem wszystko, skały z glonów, odpieniacz z syfków itd.

I teraz mam takie pytanie. Wszystko ładnie złożyłem na nowo, chodzi ok, przepływ wody przez wszystkie filtry z tyłu działa jak należy tylko martwi mnie jedna rzecz. Odpieniacz nie wywalił jeszcze ani trochę piany. Pudełko jest suchutkie, nie ma w nim nawet wody! Tak się zastanawiam czy coś tam mogło się odłączyć czy może po prostu tak może się zdarzyć ?! sprawdziłem parametry wody ale wszystko jest w normie, nic przez te dwa dni nie urosło, NO-3 więc niby ok.

Co o tym sądzicie ?

miałem u siebie tak samo, cierpliwie poczekałem kilka dni i wszystko ruszyło tak jak być powinno, popróbuj z zanurzeniem; niżej lub wyżej, powinno zaskoczyć  

47 minut temu, Arturro napisał:

no popatrz - czyżbyś odpieniacza nie potrzebował ? :lol:

Arturro, a tobie na żarty  się zebrało :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jeremiasz79 napisał:

Arturro, a tobie na żarty  się zebrało :P 

 

Troszeczkę  z tym, że żarcik ma drugie dno. :clowning

Osobiście odpieniacz chodzi mi na bardzo bardzo sucho .. znaczy się bulgocze tylko, jedynie czego się boję to ewentualnej zmiany ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Arturro napisał:

Osobiście odpieniacz chodzi mi na bardzo bardzo sucho .. znaczy się bulgocze tylko, jedynie czego się boję to ewentualnej zmiany ph.

skoro miesza powietrze z wodą to ja bym sie nie przejmował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Weżyk od spodku za tą klapką nie wyskoczył i nie zasysa samej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat ponieważ problem powrócił. Ostatnio powyższy odpieniacz działał mi coraz słabiej tzn robił coraz mniej piany aż w końcu przesłał całkowicie... Kurcze, nie mam pojęcia co to może być. Pompa chodzi normalnie, przepompowuje wszystko jak należy ale w odpieniaczu woda się nie miesza z powietrzem (nic nie słuchać), nie wiem dlaczego. Rurka jest na swoim miejscu, nie wyleciała, zawór otwarty maksymalnie i nic. Kiedyś jak kilka razy była taka sytuacja że przestawał pienić to wystarczyło wyjąć go z akwarium, wylać całą wodę, postawić do góry nogami na minutkę aby wszystko wyleciało i włożyć z powrotem  (działał). Teraz to nie pomaga. Wyszorowałem go całego i też nic. Miał ktoś podobny problem z tym dziadostwem ? ręce opadają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sting napisał:

odświeżam temat ponieważ problem powrócił. Ostatnio powyższy odpieniacz działał mi coraz słabiej tzn robił coraz mniej piany aż w końcu przesłał całkowicie... Kurcze, nie mam pojęcia co to może być. Pompa chodzi normalnie, przepompowuje wszystko jak należy ale w odpieniaczu woda się nie miesza z powietrzem (nic nie słuchać), nie wiem dlaczego. Rurka jest na swoim miejscu, nie wyleciała, zawór otwarty maksymalnie i nic. Kiedyś jak kilka razy była taka sytuacja że przestawał pienić to wystarczyło wyjąć go z akwarium, wylać całą wodę, postawić do góry nogami na minutkę aby wszystko wyleciało i włożyć z powrotem  (działał). Teraz to nie pomaga. Wyszorowałem go całego i też nic. Miał ktoś podobny problem z tym dziadostwem ? ręce opadają... 

Ja po umyciu swojego odpieniacza miałam problem prawie tydzień żeby doszedł do siebie(czyli aby pienił jak przed umyciem)sprawdź sobie jeszcze wężyk czy ma pełny przepływ powietrza,czy nie jest załamany,może go coś przytyka od dołu tam gdzie zasysa wodę.

Z tym myciem i szorowaniem z jednej strony fajnie a z drugiej to męczarnia na parę dni aby to ustawić,zostaw to on musi trochę teraz pochodzić,to białko musi się trochę po nim rozmieścić,po takim szorowaniu musisz mu dam czasu,jeszcze jedną metodę zastosuj trochę pod kontem daj go na parę sekund aby go odpowietrzyć u mnie też to działa;-)powodzenia

 

Edytowane przez @Beti
Literowka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten nieszczęsny odpieniacz od 3 lat i też czasem przestaje pienić mimo ,że przepompowuje wodę . Moje modyfikacje polegały na próbie uszczelnienia połączeń plastiku z wężykiem , potem wymiana wężyka na bardziej elastyczny ( zwykły akwarystyczny zielony) , potem próba uszczelnienia połączenia kubka z tą gumą pod nim ( po latach zrobiła się twarda i tu nie było szczelności przez co zaciągał wodę). Nie pomogło to zbytnio. Teraz mam wężyk (nadal ten zielony ) wyprowadzony na zewnątrz , bez oryginalnego kubka. Zamiast niego zrobiłem kubek z pojemnika na mocz. Jest lepiej ale nie idealnie. Raz na jakiś czas odpieniacz po prostu nie tworzy bąbelków mimo że przepływ wody jest wtedy pomaga obserwacja wody w otworze wylotu oraz włączanie i wyłączanie aż pojawią się bąbelki. Należy też to robić po każdym wyłączeniu odpieniacza bo czasem dopiero za 3, 4 razem zaskakuje tworzenie bąbli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od wymiany wężyka, u mnie zapycha się zaraz przy łączeniu (pod klapką).
U siebie mam wyciągnięty wężyk na zewnątrz odpieniacza i co jakieś pół roku poprostu skracam go jakies 5-10cm pod klapką, a jak jest za krótki to wymieniam i pieni bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 5.05.2018 o 20:46, Sting napisał:

odświeżam temat ponieważ problem powrócił. Ostatnio powyższy odpieniacz działał mi coraz słabiej tzn robił coraz mniej piany aż w końcu przesłał całkowicie... Kurcze, nie mam pojęcia co to może być. Pompa chodzi normalnie, przepompowuje wszystko jak należy ale w odpieniaczu woda się nie miesza z powietrzem (nic nie słuchać), nie wiem dlaczego. Rurka jest na swoim miejscu, nie wyleciała, zawór otwarty maksymalnie i nic. Kiedyś jak kilka razy była taka sytuacja że przestawał pienić to wystarczyło wyjąć go z akwarium, wylać całą wodę, postawić do góry nogami na minutkę aby wszystko wyleciało i włożyć z powrotem  (działał). Teraz to nie pomaga. Wyszorowałem go całego i też nic. Miał ktoś podobny problem z tym dziadostwem ? ręce opadają... 

po pierwsze rozkręć pompę sprawdz czy w wirniku nie siedzi np slimak :), miałem tak, druga sprawa zwężka jak jest słaba lubi zarastać solą wyciagnij dmuchnij przez wężyk sprawdz czy powietrze przechodzi swobodnie lub czy w ogóle przechodzi :) , jeżeli to wszystko jest ok a dalej nie ma piany to ja nie wiem :) , u mnie odpieniacz od początku startu coś wyciąga mam ustawiony na sucho wywala czarną śmierdzącą maź jak asfalt nie dużo bo to młody i nieobciążony system ale z tygodnia na tydzień coraz więcej, nie ma możliwości aby nie było nic w wodzie

ps. każdy odpieniacz po umyciu ma prawo grymasić dzień dwa ale pianę musi produkować, lepszą lub gorszą jak nie widzisz bąbelków to tak jak pisałem są dwie możliwości coś jest na wirniku, albo coś zapchało zwężkę lub wężyk, kolejna możliwość to spalona pompa ale ona chyba Ci działa?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przestał nagle piwnic a mam akwarium od pół roku. Muszę spróbować z tym wężykiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.