Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po godzinnej walce udało się wyciągnąć tego oto jego mościa z kawałka 5 letniej skały. Mierzył spokojnie ponad 1 metr i był grubości dwóch palców. Podejrzewam go o zniknięcie koloni Rico. Wyrzucałem też łopatami puste muszle po ślimakach turbo. Dzięki pomocy kolegi udało się go pozbyć. Gagatek w skale zalepiał dziury czym tylko mógł, było pełno szkieletów korali i muszel w szczelinach, normalnie jakby się umeblował ;D Wydaje mi się, że już tak urósł, że po prostu nie dał rady być niewidoczny.

20170514_223514 [800x600].jpg20170514_223831 [800x600].jpg20170514_234333 [800x600].jpgIMAG0399 [800x600].jpgIMAG0401 [800x600].jpgIMAG0402 [800x600].jpg

 

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ilu szuka u siebie przyczyn w znikanku koralowców, ślimaków a tu taki ładny okaz. Prawdopodobny sprawca :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kolego nie wiem czy Ty poważnie czy się ze mnie nabijasz, ale wierz mi na słowo miałem pełne portki jak się zanim spotkałem, to była 4 rano :( odruch wymiotny mi towarzyszył jeszcze przy wyciąganiu dwa dni później. W skałce w której mieszkał było powciskane dosyć mocno sporo muszel, kawałków korali, na prawdę trzeba było podważać by wyjąć część z nich. Przyznaj, że koleś wygląda niezbyt przyjemnie:)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale teraz co z nim dalej? Na kotlety? Czy będzie pilnował domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin przygarnij kropka ;)

Kolega nazwał go Tolek ;)

Co do pilnowania chaty, to już naszej suni nie ma z nami, myślisz, że ten też przestraszyć może ?

A tak serio Kaśka nie spała resztę nocy, budząc mnie co chwilę z pytaniem co będzie jak on wyjdzie z akwarium :) Tutaj byłem raczej pewny i jak lew zgrywałem twardziela ;) Miałem pomysł go zważyć, ale jakoś nie wyszło. Kurde on na prawdę był kawałem mięcha :) czuć było jego wagę w wiadrze. 

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze moja tu nie zaglada bo by mi wywalila akwarium z sypialni ale co jak co jest oblech ja to bym chyba ten kawalek skaly wywalil, a todawno go wyczaiłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Krzelewa był taki z 1.5 m ginęły korale krewetki ,potrafił hydrauliką kursować pomiędzy sumpem a akwarium.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznego drania w akwarium.Skałe kupiłem żywa i chyba musiał przyleciec juz w niej.Najlepsze jest to ze zaczęły mi ginąć ślimaki i krewetki.Ryb to coś nie tykało.Później wziął się za montipory ale tylko za stozki wzrostu.Gdy zlokalizowałem drania tez się wystraszylem.Wszystko zaczęło znikać po jakiś 1,5 roku.Gagatek miał z 80 cm spokojnie.A skały miałem zaledwie 9kg.Uwierzcie na żywo naprawdę wygląda ochydne! 


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał jednak coś Ci rosnie w akawarium -może to po ZEOVit :):):)

PS:

Śniadanie sobie dziś odpuszczę :( fuuuj 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
4 godziny temu, Panoramiks200 napisał:

Hmmm kolego nie wiem czy Ty poważnie czy się ze mnie nabijasz, ale wierz mi na słowo miałem pełne portki jak się zanim spotkałem, to była 4 rano :( odruch wymiotny mi towarzyszył jeszcze przy wyciąganiu dwa dni później. W skałce w której mieszkał było powciskane dosyć mocno sporo muszel, kawałków korali, na prawdę trzeba było podważać by wyjąć część z nich. Przyznaj, że koleś wygląda niezbyt przyjemnie:)

Zero nabijania. 

 

27 minut temu, egon24 napisał:

Pozdrawiam grzebiących w zbiorniku gołymi rękami :clowning

Już mi się odechciało grzebać w akwarium gołymi rękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafik73 napisał:

Rafał jednak coś Ci rosnie w akawarium -może to po ZEOVit :):):)

PS:

Śniadanie sobie dziś odpuszczę :( fuuuj 

Dokladnie, a ponoć tak nie szlo:lol: Ale jak to Panoramiks zawsze coś wyczaruje :clowning nawet z kamieniB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraken worm,najgorsze dziadostwo jakie mozna przyniesc z zywa skala,dobrze ,ze go wyciagles,mialem taka sama akcje 12 lat temu w nocy.Na pewno pozeral koralowce,tak jak piszesz znikaly Ci rico,to jego sprawka.

 

Edytowane przez lolek (wyświetl historię edycji)

350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał,  wyhodowałeś zwierza:P Jak by moja koleżanka małżonka zobaczyła go, to opuścił bym lokum wraz z akwarium.  


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że takie bydle urosło w akwarium, jak miało dość żarcia to mogę uwierzyć, ale że wyrosło niezauważone to jest fenomen.

Ogromny jest. I nie znam się na morszczyźnie, ale jesli ci coś znikało, albo słabo rosło to masz winowajcę. Bo nawet jak korali nie żarł, to chodząc po nich drażnił wszystko co rosło w baniaku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam z latarką regularnie w nocy. No i nic a nic nie było to widać. Potem korale były poprzesuwane. Później były wciągane pod skałę. Jeszcze później z 30 grzybków różnych Rico robiło się coraz mniej. Coraz więcej pustych muszel bo dosyć sporych turbo się walało po akwa. Powiem więcej bo 2 lata temu wymieniłem 80% skały. Albo miał farta albo był cwany. Wiele tropów jak widać ale no trudno uwierzyć lecz na prawdę stwór był niewidoczny. Zdradziła to wyprawa na grzebień. Potem już tylko zostało mi wyjęcie skały i usunięcie szkodnika. Na szczęście w dzień grzecznie siedział w norze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach nogę do morza wsadzać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, mniam! Smacznego ;)


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze to nie jest moj pierwszy dzien na tym forum bo mysle ze mocno bym sie zastanawial czy na pewno morszczyzna przeznaczona jest dla mnie...Temat ten dal mi sporo do myslenia i chyba wypowiem wojne moim wieloszczetom,poki jeszcze nie wyrosly a najwiekszy jaki siedzi w skale to 5 cm...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to zależy od gatunku. Tych wieloszczetów jest "trochę" rożnych gatunków. I większość pewnie nie jest agro. Ale takie bydle, nawet jako małe - nieszkodliwe, to w końcu z głodu wymłóci wszystko w zasięgu paszczy. Jakby to był typowy gatunek drapieżny to w pierwszej kolejności wyłapałby Panoramiksowi wszystkie ryby.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eunicida - zwykły morderca, do kibla go.

 


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Diabeł prawdziwy napisał:

eunicida - zwykły morderca, do kibla go.

 

Jaasne... a potem przeczytasz serię artykułów o pogryzionych zadkach.... :)

 

Miałem Halichoeres chloropterus - i po pół roku pozostał może z jeden wieloszczet... Sprawdzone przy restarcie zbiornika.

 

ps. chyba muszę uzupełnić obsadę o kolejnego.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Chrysus jest na kozaku lecz mój robal miał ok 120cm długości i grubości dwóch chrysusów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.