Skocz do zawartości
Ura

Płytka rafa z mangrowcem 250L

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja bym na start się tam doszukać dwóch mega ważnych dla spsow czynników które u ciebie są bardzo mocno podwyższone. 

kh prawie 10.

po4 0,07 zabójcze. 

 

Zresztą to nie temat o twoim akwarium, ale sądzę że nie powinieneś nakłaniac innych do stosowania jodu obarczajac jego niedobór pomorem spsow. 

Ja bym szukał w temacie autora jednak innej ścieżki. 

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bober6662 napisał:

No to ja bym na start się tam doszukać dwóch mega ważnych dla spsow czynników które u ciebie są bardzo mocno podwyższone. 

kh prawie 10.

po4 0,07 zabójcze. 

Kh obecnie mam nadal 9,5 i liczę na to że zacznie spadać a po4 obecnie mam 0,02 i nie było efektu. Dopiero po dodaniu jodu zauważalna jest poprawa. Dlatego się trzymam tych wskazówek. Czas pokaże. Za miesiąc porównam wyniki i jeśli będzie dalej poprawa to potwierdzi się diagnoza profesorka, który mi to zalecił. A z takimi parametrami wczesniej bujałem się prawie rok, z czego po4 okresowo bylo na zero i też nie było żadnej poprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
No to ja bym na start się tam doszukać dwóch mega ważnych dla spsow czynników które u ciebie są bardzo mocno podwyższone. 
kh prawie 10.
po4 0,07 zabójcze. 
 
Zresztą to nie temat o twoim akwarium, ale sądzę że nie powinieneś nakłaniac innych do stosowania jodu obarczajac jego niedobór pomorem spsow. 
Ja bym szukał w temacie autora jednak innej ścieżki. 
PO4 - 0.07 z icp jest niewiarygodne bo przeliczaja z fosforu. A jeżeli mi wyszło z fosforu (fosforany 0.08) wg icp to żaden sps nie powinien żyć, wg małej hanki po4 mam 0. A te rosną włącznie z acrami.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, laszek napisał:

PO4 - 0.07 z icp jest niewiarygodne bo przeliczaja z fosforu. A jeżeli mi wyszło z fosforu (fosforany 0.08) wg icp to żaden sps nie powinien żyć, wg małej hanki po4 mam 0. A te rosną włącznie z acrami.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

To skąd wiecie że jod jest wiarygodny? 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała hanka mi potwierdzała te wyniki. Testy w sklepie z morszczyzną również to pokazały. Obecnie utrzymuje po4 na poziomie 0,02 a no3 w okolicach 2.

Jak icp wyszło po4 0,07 mi hanka pokazała 0,06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jodu to ja nie leję na pałę tylko robie pomiary ICP - raz lałem 3 krople AF jod codziennie - plus balling z jodem i było dużo za dużo, to przestałem lać dodatkowy jod zupełnie i teraz mam dużo za mało :)  to kolejna próba jest po 2 krople i zobaczę ile wyjdzie trzeba skompensować sobie odparowywanie jodu.

A zaczynal go podawać z prostej przyczyny, marniejące wymagające Zoa i Palythoa jak wcześniej sprzedawałem szczepki na forum i wymieniałem na inne korale to teraz miałem w odwrocie kolonie - ale chyba zmniejsze do jednej kropli dziennie - w sumie mam test na Jod Colombo wiec mogę sprawdzać, teraz mniej więcej wiem jaki ma błąd pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to wyglada a szczegolnie ten nagi sprzet.......ktory pracuje dla calej zyjacej obsady...to tak jak sportowe auto z czesciowo odkryta maska silnika.

SUPER

 

T


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) właśnie o to chodziło by osoby nie wtajemniczone nie myślały sobie że to tak zalejesz wodą słoną i działa że jednak trochę sprzętu i wiedzy musi być :) 

Dodaje aktualizację zdjęciową, trochę lipna jakość bo telefon, ostatnio podwiesiłem lampki Etheral na linkach KanLux trochę musiałem przerobić ale wygląda OK, wiszą wyżej i lepiej oświetlają zbiornik no i nie szpecą już mocowaniami.

Trochę mało miejsca na korale przydało by się większe akwarium :) zresztą obsługa trochę mi się zaczyna nudzić, muszę coś dodać do obsady albo co bo przestaje cieszyć powoli. 

 

IMG_2136.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niezła bimbrownia:)
Czy te linki są z płynną regulacją.
Wrzuć jakieś foto z bliska koniecznie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zipke napisał:

Niezła bimbrownia:)
Czy te linki są z płynną regulacją.
Wrzuć jakieś foto z bliska koniecznie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 Trochę bimbrownia to fakt :) ale rurki fajne silikonowe i nie obrastają glonem w środku.

Co do regulacji to tak mają płynną regulację góra dół, na wygodnej takiej zapadce, tylko nie wiem jak się zwalnia blokadę, ale jest śruba to pewnie tym, no i prawo lewo z śrubką kontrującą, fajnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2018 o 11:38, Ura napisał:

 Trochę bimbrownia to fakt :) ale rurki fajne silikonowe i nie obrastają glonem w środku.

Co do regulacji to tak mają płynną regulację góra dół, na wygodnej takiej zapadce, tylko nie wiem jak się zwalnia blokadę, ale jest śruba to pewnie tym, no i prawo lewo z śrubką kontrującą, fajnie to działa.

Pokaż jak tam koraliki ode mnie, ponoć acra fajnie polipuje?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno nie dawałem update oj dawno po prosu z braku czasu nie robiłem zdjęć, akwarium śmiga nawet stabilnie, testy robię raz w miesiącu, podmianka raz na dwa tygodnie albo i mniej, czasami korekty zasolenia. Dodam trochę zdjęć przesłona f1.4 więc głębia ostrości jak papier.

Korale porosły już się prawie nie mieszczą, będę musiał chyba zacząć sprzedawać szczepki.

EDIT No nic chciałem dać więcej fotek ale forum nie pozwala :( 1000kb max i nie da się post pod postem.

_Z0C7594.jpg

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przysłuże się jako przecinek, wklejaj następne ;)

Piękne zdjęcie tak w ogóle. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja bym tez z checia zobaczyl wiecej, wiec zmieniam sie w trzykropek...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też proszę o więcej fotek. Strzel jakieś zdjęcie całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
W dniu 24.01.2018 o 13:06, dla syna napisał:

Mała hanka mi potwierdzała te wyniki. Testy w sklepie z morszczyzną również to pokazały. Obecnie utrzymuje po4 na poziomie 0,02 a no3 w okolicach 2.

Jak icp wyszło po4 0,07 mi hanka pokazała 0,06

To nie potwierdza wiarygodności. Zgodność jednego , 2 , 3 parametrów nie potwierdza poprawności. Musiał byś zmierzyć za pomocą tego samego spektrometru stężenie jodu we wzorcowej próbce i dopiero wtedy możesz ocenić poprawność pomiaru. 

W jaki sposób sprawdzić stężenie jonów PO4 w plazmie RF o wysokim stopniu jonizacji która z większości cząsteczek robi atomy? 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura czy mozna prosic o jakas aktualizacje?,baniaczek petarda,zaluje ze wczesniej przeoczylem ten temat,fajnie ze coraz wiecej ludzi udowadnia ze sump mozna zastapic panelem albo nawet bez,brawo,serdeczne pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie,bo @Ura coś knuje...nic się nie chwali a czas leci...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

Dobre pytanie,bo @Ura coś knuje...nic się nie chwali a czas leci...

 

:) dzięki za zainteresowanie, czy knuje może tylko tyle że próbuje jakoś pogodzić koralowce które ciągle się rozrastają i zastanawia się czy proste SPS typu Montipora to jednak był dobry pomysł do takiego płytkiego zbiornika :)  wyczyszczę szyby zasiadę za aparatem i zrobie aktualkę - tylko muszę jakoś opanować balans bieli by było OK na zdjęciach nie za niebiesko.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też chętnie bym zobaczył jak aktualnie wygląda zbiorniczek.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil pokaż jak wygląda teraz Twoje akwarium po przycinkach korali! Bo szczepki od Ciebie mają się u mnie bardzo dobrze.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, waldek123blau napisał:

Kamil pokaż jak wygląda teraz Twoje akwarium po przycinkach korali! Bo szczepki od Ciebie mają się u mnie bardzo dobrze.

Cieszę się że rosną zdrowo i się przyjęły, u mnie trochę się dzięki temu zluzowało, a ciasno jest bardzo. 

Postaram się zrobić fotki i dodać tutaj :) tylko szyby trzeba wyczyścić.

No i fotki :

S2Pe6o7.jpg

9gmHy4w.jpg

OJPtCGK.jpg

JTzC1hx.jpg

7wVKOTn.jpg

EKFDhgm.jpg

qo29KJf.jpg

 

Mangrowca dawno już niema  fotki telefonem bo nie mam czasu za wiele na obróbkę zdjęć i zdjęcia lustrzanką, masę mam pracy przed urlopem do zrobienia. Quadri wyrosło na giganta, muszę jakiegoś mieszkańca do niego kupić bo jak narazie to siedzą tam 2x Thor Aboniensis - sexy shrimp i ledwo je tam widać.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz gąszcz! Quadri siedzi w jednym miejscu czy czasem wędruje? W takim gąszczu jak gdzieś pójdzie to straszne spustoszenie zostawi!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek123blau od dwóch lat tak siedzi w tym miejscu i nie chodzi nigdzie, i tak popalił Echinophyllie i Montiporę po prawej, no ale trudno ważne by nie łaził, trzeba tylko pilnować podziałów, bo jak się dzieli to maluchy już idą, a czasami dzieli się nawet na 3 części więc są dwa maluchy które trzeba szybko łapać i do kotnika :)

Gąszcz jest wielki, Euphyllie ostatnio porobiłem małe drzewka z wielkiej kuli i zrobiłem lasek :) bo kula się nie mieściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie quadri siedzi w doniczce no i ma w symbiozie błazenki i też się nie rusza z miejsca.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.